|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі амалмен шығарылатын есептер 2-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.4.Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру. 2.5.1.5.Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен шығарылатын есептерді шығару Кері есеп құрастыру және шығару |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақы ты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №9, 105 бет Есепті шығар
Ш Су - ? 6 л арт Ш: 2 + 6 = 8 6 : 2 = 3 «Кім жылдам?» әдісі Өрнектердің мәнін тауып, оған сәйкес әріптерді кестеге қой. Жасырын сөзді оқы. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Екі амалмен шығарылатын есептерді шығаруды, кері есеп құрастыруды және шығаруды жалғастырасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өрнектердің мәнін тауып, оған сәйкес әріптерді кестеге қояды. Жасырын сөзді оқиды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Өрнектер мен әріптер жазылған А4 |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар
Б Елік -? 2-еуі арт.
А Ш: 4 + 2 = 6
ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Есеп шығаруда не қиын болды? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырады 2.сұрағын анықтайды 3.өрнек құрастырады 4.мәнін есептейді 5.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есептің қысқаша шартын құрастырады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық № 1 106-бет Дәптер қаламсап |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Есепті шығар 1- топ «Бақыт жалаулары» Сызба бойынша есеп құрастыр және шығар Б Е А Ш: 6 – 4 = 2 6 + 4 = 10 2 –топ «Арман жалаулары» Қ Үйрек - ? 7-еуі арт Барлығы - ? құс Ш:20 + 7 = 27 27 + 20 = 47 3-топ «Қуаныш жалаулары» Ү Қаз - ? 7 –еуі кем Барлығы - ? құс Ш: 27 – 7 = 20 27 + 20 = 47 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есеп шығаруда басты назар неде болу керек? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есеп шығарады |
Оқулық №3,4,5 106,107-беттер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Амалдарды орында. 8 кг * 4 + 25кг = 32 кг + 25 кг= 57кг 2тәул. 7сағ + 7тәул. 19 сағ=10 тәул.2сағ ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіруде нені білу керек? |
1. амалдарды орындайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -амалдарды орындайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №7,107-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №9, 107 бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Ой қозғау

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі амалмен шығарылатын есептер 2-сабақ ҚМЖ 2 сынып
Екі амалмен шығарылатын есептер 2-сабақ ҚМЖ 2 сынып
|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі амалмен шығарылатын есептер 2-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.4.Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру. 2.5.1.5.Тура және жанама тұжырымдармен«артық/кем», «бірнеше есе артық/кем» қатынастарымен берілген есептерді талдау және шығару |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен шығарылатын есептерді шығару Кері есеп құрастыру және шығару |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақы ты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру №9, 105 бет Есепті шығар
Ш Су - ? 6 л арт Ш: 2 + 6 = 8 6 : 2 = 3 «Кім жылдам?» әдісі Өрнектердің мәнін тауып, оған сәйкес әріптерді кестеге қой. Жасырын сөзді оқы. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Екі амалмен шығарылатын есептерді шығаруды, кері есеп құрастыруды және шығаруды жалғастырасың |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өрнектердің мәнін тауып, оған сәйкес әріптерді кестеге қояды. Жасырын сөзді оқиды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Өрнектер мен әріптер жазылған А4 |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар
Б Елік -? 2-еуі арт.
А Ш: 4 + 2 = 6
ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Есеп шығаруда не қиын болды? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырады 2.сұрағын анықтайды 3.өрнек құрастырады 4.мәнін есептейді 5.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есептің қысқаша шартын құрастырады(1б) -сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық № 1 106-бет Дәптер қаламсап |
|
|
12 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Топтық жұмыс «Кім жылдам?» әдісі Есепті шығар 1- топ «Бақыт жалаулары» Сызба бойынша есеп құрастыр және шығар Б Е А Ш: 6 – 4 = 2 6 + 4 = 10 2 –топ «Арман жалаулары» Қ Үйрек - ? 7-еуі арт Барлығы - ? құс Ш:20 + 7 = 27 27 + 20 = 47 3-топ «Қуаныш жалаулары» Ү Қаз - ? 7 –еуі кем Барлығы - ? құс Ш: 27 – 7 = 20 27 + 20 = 47 ЕББҚ Есеп шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есеп шығаруда басты назар неде болу керек? |
1. есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды 2.өрнек құрастырады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - есептің қысқаша шартын құрастырып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрастырады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есеп шығарады |
Оқулық №3,4,5 106,107-беттер |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Амалдарды орында. 8 кг * 4 + 25кг = 32 кг + 25 кг= 57кг 2тәул. 7сағ + 7тәул. 19 сағ=10 тәул.2сағ ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Көрсетілген өлшем бірліктеріне түрлендіруде нені білу керек? |
1. амалдарды орындайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -амалдарды орындайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №7,107-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №9, 107 бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Ой қозғау

шағым қалдыра аласыз













