|
Бөлім |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№101 Екі амалмен шығарылатын есептер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.8Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде/құрама есептердің шешуін санды өрнектер, жекелеген амалдар түрінде модельдеу және шығару. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен шығарылатын есепті, оның шешуін санды өрнек және теңдеу түрінде модельдейді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
теңдеулерді шешу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату Үй тапсырмасын тексеру №7, 75-бет
Ширату «Алгоритмді тізбекте» жаттығуы. Алгоритмді реттілікпен орналастырады.
Әр амалды сұрақтарымен, түсіндірулерімен орында. Шешуін санды өрнектермен жазып, мәнін тап.
Есептің қысқаша жауабын жаз.
Есепті оқы. Шарты мен сұрағын түсін.
Есепте не белгілі, не белгісіз екенін анықта. Есептің барлық деректерін есепке алдың ба? Есепті басқаша құруға жеңілдетуге бола ма?
Есептің берілуін қысқаша жаз немесе сызба сыз.
Шешуін тексер. Кері есеп құр.Белгісізді қалай табуға болатынын ойлан. Қажетті ережелерді есіңе түсір.
Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау №1 Ж. ж. Есепті шығар Есепті оқып, талдау. Қатысқаны- 4 баладан 8 сынып Шығып қалғаны-12 о. Өткені-? Шешуі:
Ж: 20 оқушы келесі айналымға өтті. №2 Есепті шығар Болғаны- 43 тг, 57 тг Сатып алғаны -2 қ. 1 қ.-? тг Шешуі:
Жауабы: 1 құрт 50 теңге тұрады. Ф. т. тапсырма: құрттың қандай пайдасы бар? №3 Есепті шығар Болғаны- 28 б. Қалғаны- 2 т. 7 б. Алынғаны-? Шешуі:
Жауабы: тәрелкелердің бірінен 14 бауырсақ алынды. Ф. т. тапсырма: бауырсақ туралы не білеміз? Жұптық тапсырма №4 №6 Есепті шығар Болды- 12 к, 15 к Таратты-3 с. Әр сынып- ? к. Шешуі:
Жауабы: әр сынып 9 кітаптан алды. Ф. т. тапсырма:кітаптың пайдасы жайлы не
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
Санды және әріпті өрнектер.
Теңдеулер. Есептер.
Пәні:
Математика
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып:
2
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
№101 Екі амалмен шығарылатын
есептер
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Екі амалмен орындалатын есептерді
(санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген
жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу.
2.5.1.8Барлық арифметикалық амалдарға
берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер
түрінде/құрама есептердің шешуін санды өрнектер, жекелеген амалдар түрінде
модельдеу және шығару.
Сабақтың
мақсаты Екі амалмен шығарылатын есепті,
оның шешуін санды өрнек және теңдеу түрінде модельдейді.
Сабақ
барысы теңдеулерді шешу. Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы 5
мин Ұйымдастыру
кезеңі: Психологиялық ахуал
орнату Үй тапсырмасын
тексеру
№7,
75-бет
Ширату
«Алгоритмді тізбекте»
жаттығуы. Алгоритмді
реттілікпен орналастырады.
Әр амалды сұрақтарымен, түсіндірулерімен
орында. Шешуін санды өрнектермен жазып, мәнін тап.
Есептің қысқаша жауабын жаз.
Есепті оқы. Шарты мен сұрағын түсін.
Есепте не белгілі, не белгісіз екенін анықта. Есептің барлық деректерін
есепке алдың ба? Есепті басқаша құруға жеңілдетуге бола
ма?
Есептің берілуін қысқаша жаз немесе сызба сыз.
Шешуін тексер. Кері есеп құр.Белгісізді
қалай табуға болатынын ойлан. Қажетті ережелерді есіңе түсір. Жаңа
сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
жариялау №1 Ж. ж. Есепті
шығар Есепті оқып,
талдау.
Қатысқаны- 4 баладан 8
сынып
Шығып қалғаны-12
о.
Өткені-?
Шешуі:
4 · 8 = 32
(б) – қатысқаны
32 – 12 = 20
(б)-
өткені
Ж: 20 оқушы келесі айналымға
өтті. №2 Есепті
шығар Болғаны- 43 тг, 57
тг Сатып алғаны -2
қ. 1 қ.-?
тг Шешуі: 43+57=100
(тг)-
болғаны 100: 2=50
(тг)- 1
құрт Жауабы: 1
құрт 50
теңге тұрады. Ф. т. тапсырма:
құрттың қандай пайдасы бар? №3 Есепті
шығар Болғаны- 28
б. Қалғаны- 2
т. 7
б. Алынғаны-? Шешуі: 2×7=14
(б)-алынғаны 28-14=14
(б.) Жауабы:
тәрелкелердің бірінен 14
бауырсақ алынды. Ф. т. тапсырма:
бауырсақ туралы не білеміз? Жұптық
тапсырма №4 №6 Есепті
шығар Болды- 12 к, 15 к Таратты-3 с. Әр
сынып- ? к. Шешуі: 12+15=27
(к.) 27:3=9
(к) Жауабы: әр сынып 9 кітаптан
алды. Ф. т. тапсырма:кітаптың пайдасы жайлы не
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













