|
Бөлім |
Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі амалмен шығарылатын есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.7.Екі амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу. 2.5.1.8.Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде/құрама есептердің шешуін санды өрнектер, жекелеген амалдар түрінде модельдеу және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен шығарылатын есептерді шығаруды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 7, 71- бет Есепті теңдеу құрып шығар х : 3 = 5 х = 5 * 3 х = 15 15 : 3 = 5 5 = 5 «Ой қозғау» әдісі Сөзжұмбақты шеш Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Flippity платформасы арқылы топқа бөлу 1 –топ «Білім» Есепті шығар.
Қ Тоқыма кілем - ? 3есе арт. Ш: 8 * 3 = 24 2 –топ «Кәсіп» Есепті шығар Барлығы – 55 мин Жұмбақ – 15 мин Әр өлең. – 8 мин Өлең - ? Ш: 55 – 15 = 40 40 : 8 = 5 3 –топ «Күш» Есепті шығар Болды – 70 тг Сатып алды – 60тг Қалды - ?тг Ш: 70 – 60 = 10 ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есепті шығаруда бірінші нені анықтау керек? |
Есепті теңдеу құрып шығарады
Сөзжұмбақты шешеді
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтап, өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есепті теңдеу құрып шығарады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Смайликтер Дескриптор: -қысқаша шартын жазады(1б) -сұрағын анықтап, өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Сөзжұмбақ салынған А4 Оқулық №2,3,4 72,73 –бет Ламинат маркер |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап. (33 + 12) : 5 = 45 : 5 = 9 5 * (68 – 54) = 5 * 4 = 20 (35 : 7) * 3 = 5 * 3 = 15 ЕББҚ Өрнектердің мәнін есепте Талқылау сұрақтары: 1.Амалдардың орындалу ретін қалай анықтайды? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. амалдардың орындалу ретін анықтайды 2.өрнектер құрады 3.мәнін есептейді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -амалдардың орындалу ретін анықтайды(1б) -өрнектер құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №5, 73-бет Таратпа Қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Тапсырма» әдісі Амалдарды орында 6дм – 2 дм 4 см = 4дм 4см 1ц – 7кг * 4 = 100кг – 28кг = 72кг 5 жыл 4 ай – 3 жыл 13 ай = 5жыл 4 ай – 4жыл 1 ай = 1жыл 3 ай 25 жыл + 6 жыл * 3 = 25 жыл + 18 жыл = 43жыл ЕББҚ Амалдарды орындауда қолдау көрсету |
1. амалдардың орындалу ретін анықтайды 2.мәнін есептейді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -амалдардың орындалу ретін анықтайды(1б) -мәнін есептейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №6, 73 – бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Ноутбук» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 Жарайсың! смайлигі) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 Жарайсың ! смайлигі ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 Жарайсың! смайлигі ) Үйге тапсырма: № 7, 73 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің сөзіне қарай санап, анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған ноутбук суреті, смайликтер (Жарайсың!Жақсы!Талпын!) |
|
Ой қозғау

|
|
|
|
|
|
ЕББҚ
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі амалмен шығарылатын есептер ҚМЖ+көрнекілік 2 сынып
Екі амалмен шығарылатын есептер ҚМЖ+көрнекілік 2 сынып
|
Бөлім |
Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі амалмен шығарылатын есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.7.Екі амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу. 2.5.1.8.Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде/құрама есептердің шешуін санды өрнектер, жекелеген амалдар түрінде модельдеу және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен шығарылатын есептерді шығаруды үйрену |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 7, 71- бет Есепті теңдеу құрып шығар х : 3 = 5 х = 5 * 3 х = 15 15 : 3 = 5 5 = 5 «Ой қозғау» әдісі Сөзжұмбақты шеш Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Flippity платформасы арқылы топқа бөлу 1 –топ «Білім» Есепті шығар.
Қ Тоқыма кілем - ? 3есе арт. Ш: 8 * 3 = 24 2 –топ «Кәсіп» Есепті шығар Барлығы – 55 мин Жұмбақ – 15 мин Әр өлең. – 8 мин Өлең - ? Ш: 55 – 15 = 40 40 : 8 = 5 3 –топ «Күш» Есепті шығар Болды – 70 тг Сатып алды – 60тг Қалды - ?тг Ш: 70 – 60 = 10 ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Есепті шығаруда бірінші нені анықтау керек? |
Есепті теңдеу құрып шығарады
Сөзжұмбақты шешеді
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтап, өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -есепті теңдеу құрып шығарады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Смайликтер Дескриптор: -қысқаша шартын жазады(1б) -сұрағын анықтап, өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Сөзжұмбақ салынған А4 Оқулық №2,3,4 72,73 –бет Ламинат маркер |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Амалдардың орындалу реті бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап. (33 + 12) : 5 = 45 : 5 = 9 5 * (68 – 54) = 5 * 4 = 20 (35 : 7) * 3 = 5 * 3 = 15 ЕББҚ Өрнектердің мәнін есепте Талқылау сұрақтары: 1.Амалдардың орындалу ретін қалай анықтайды? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. амалдардың орындалу ретін анықтайды 2.өрнектер құрады 3.мәнін есептейді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -амалдардың орындалу ретін анықтайды(1б) -өрнектер құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №5, 73-бет Таратпа Қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Тапсырма» әдісі Амалдарды орында 6дм – 2 дм 4 см = 4дм 4см 1ц – 7кг * 4 = 100кг – 28кг = 72кг 5 жыл 4 ай – 3 жыл 13 ай = 5жыл 4 ай – 4жыл 1 ай = 1жыл 3 ай 25 жыл + 6 жыл * 3 = 25 жыл + 18 жыл = 43жыл ЕББҚ Амалдарды орындауда қолдау көрсету |
1. амалдардың орындалу ретін анықтайды 2.мәнін есептейді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -амалдардың орындалу ретін анықтайды(1б) -мәнін есептейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №6, 73 – бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
«Ноутбук» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 Жарайсың! смайлигі) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 Жарайсың ! смайлигі ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 Жарайсың! смайлигі ) Үйге тапсырма: № 7, 73 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған смайликтердің сөзіне қарай санап, анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған ноутбук суреті, смайликтер (Жарайсың!Жақсы!Талпын!) |
|
Ой қозғау

|
|
|
|
|
|
ЕББҚ
|
|
шағым қалдыра аласыз














