|
Сабақ: |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: 27.11.2024 |
Мұғалім: |
|||||
|
Сынып:7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жолдасы көптің ,олжасы көп |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
|||||
|
Сабақ жоспары |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Салем достым! (амандасады) -Сен қалайсың? (иықтарынан қағады) -Қайда болдың? (құлақтарынан тартады) -Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды) -Сен келдің! (қолдарын жаяды) -Жақсы болды!(құшақтайды) Сынып топқа бөлінген соң, оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
«Браундық қозғалыс» әдісі . Браундық қозғалыс – сұйық не газ ішіндегі ұсақ бөлшектердің қоршаған орта молекулаларының соққысы әсерінен болатын бей-берекет қозғалысы. Мұны 1827 жылы ағылшын ғалымы Р. Броун (Браун) зерттеген. Оқушылар сыныпты шарлап, талқыланатын мәселе бойынша ақпарат жинап, басқалармен пікірлеседі. Бұл тәсілді қолданғанда оқушыларға партаға отыруға болмайтынын ескерту керек. Сүйіспеншілік деген сөзді қалай түсінеміз? Дескриптор: -3-4 ақпарат жинайды; -Белгілегенген уақытты пайдаланады; - Нақты ақпарат табады. (Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау). |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар сыныпты шарлап, талқыланатын мәселе бойынша ақпарат жинап, басқалармен пікірлеседі. |
ҚБ
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Мәтінмен жұмыс. Ақпаратты интерпретациялау туралы түсінік беру, мысалдармен бекіту. Оқылым тапсырмасын орындау үшін түсінік беру. Интерпретация (interpretation) – 1) нақты тілде ұсынылған кейбір синтаксистік аяқталған мәтіннің мағынасына түсініктеме беру; 2) мәліметтерді, әдетте, программада немесе оның қандай да бір үзіндісінде (операторда) агрегациялаудың, алгоритмдік мәнін автоматты түрде табу мен талдауды орындау. 1-тапсырма. Оқылым тапсырмасы. Топтар сурет топтамаларының бірін таңдап талқылайды. Топ басшылары топтағы оқушылардың рөлдерін бөледі. Топ мүшелері рөлдеріне байланысты суретпен жұмыс атқарады. 1-топтама
2-топтама
Баяндаушы – суреттер желісі бойынша әңгіме құрастырады. Сұрақ қоюшы – суреттер бойынша 3 сұрақ құрастырады. Байланыстырушы –суреттер топтамасындағы мәселені анықтайды, өмірмен байланыстыра отырып, нақты мысалдар келтіреді. Белгілеуші – берілген суреттер бойынша сөз тіркестерін анықтайды. Бағалаушы – бағалау критерийі бойынша топ мүшелерінің жұмысын бағалайды. Дескрипторлар: *Суреттерге атау беріп, оларды анықтайды. *Суреттегі негізгі мәселені талқылайды. ҚБ Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмалары ұсынылады. Бағалау. Оқушылардың жұмысы дескрипторлар арқылы бағаланады. |
Топтар сурет топтамаларының бірін таңдап талқылайды. Топ басшылары топтағы оқушылардың рөлдерін бөледі. Топ мүшелері рөлдеріне байланысты суретпен жұмыс атқарады. Суреттерге атау беріп, оларды анықтайды. Суреттегі негізгі мәселені талқылайды. |
ҚБ
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Смайликтер арқылы
Тақтаға рефлексия жасау үшін дайын құрылымды шығарып, оқушылар бүгінгі өзінің әрекетіне талдау жасайды. Сол арқылы мұғалім бүгінгі сабақтың сәтті және сәтсіз тұстарын анықтай алады. |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
екі дос
екі дос
|
Сабақ: |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: 27.11.2024 |
Мұғалім: |
|||||
|
Сынып:7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жолдасы көптің ,олжасы көп |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
|||||
|
Сабақ жоспары |
||||||
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Салем достым! (амандасады) -Сен қалайсың? (иықтарынан қағады) -Қайда болдың? (құлақтарынан тартады) -Мен сені сағындым! (қолдарын жүректеріне қояды) -Сен келдің! (қолдарын жаяды) -Жақсы болды!(құшақтайды) Сынып топқа бөлінген соң, оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
«Браундық қозғалыс» әдісі . Браундық қозғалыс – сұйық не газ ішіндегі ұсақ бөлшектердің қоршаған орта молекулаларының соққысы әсерінен болатын бей-берекет қозғалысы. Мұны 1827 жылы ағылшын ғалымы Р. Броун (Браун) зерттеген. Оқушылар сыныпты шарлап, талқыланатын мәселе бойынша ақпарат жинап, басқалармен пікірлеседі. Бұл тәсілді қолданғанда оқушыларға партаға отыруға болмайтынын ескерту керек. Сүйіспеншілік деген сөзді қалай түсінеміз? Дескриптор: -3-4 ақпарат жинайды; -Белгілегенген уақытты пайдаланады; - Нақты ақпарат табады. (Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау). |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар сыныпты шарлап, талқыланатын мәселе бойынша ақпарат жинап, басқалармен пікірлеседі. |
ҚБ
|
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Мәтінмен жұмыс. Ақпаратты интерпретациялау туралы түсінік беру, мысалдармен бекіту. Оқылым тапсырмасын орындау үшін түсінік беру. Интерпретация (interpretation) – 1) нақты тілде ұсынылған кейбір синтаксистік аяқталған мәтіннің мағынасына түсініктеме беру; 2) мәліметтерді, әдетте, программада немесе оның қандай да бір үзіндісінде (операторда) агрегациялаудың, алгоритмдік мәнін автоматты түрде табу мен талдауды орындау. 1-тапсырма. Оқылым тапсырмасы. Топтар сурет топтамаларының бірін таңдап талқылайды. Топ басшылары топтағы оқушылардың рөлдерін бөледі. Топ мүшелері рөлдеріне байланысты суретпен жұмыс атқарады. 1-топтама
2-топтама
Баяндаушы – суреттер желісі бойынша әңгіме құрастырады. Сұрақ қоюшы – суреттер бойынша 3 сұрақ құрастырады. Байланыстырушы –суреттер топтамасындағы мәселені анықтайды, өмірмен байланыстыра отырып, нақты мысалдар келтіреді. Белгілеуші – берілген суреттер бойынша сөз тіркестерін анықтайды. Бағалаушы – бағалау критерийі бойынша топ мүшелерінің жұмысын бағалайды. Дескрипторлар: *Суреттерге атау беріп, оларды анықтайды. *Суреттегі негізгі мәселені талқылайды. ҚБ Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмалары ұсынылады. Бағалау. Оқушылардың жұмысы дескрипторлар арқылы бағаланады. |
Топтар сурет топтамаларының бірін таңдап талқылайды. Топ басшылары топтағы оқушылардың рөлдерін бөледі. Топ мүшелері рөлдеріне байланысты суретпен жұмыс атқарады. Суреттерге атау беріп, оларды анықтайды. Суреттегі негізгі мәселені талқылайды. |
ҚБ
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Смайликтер арқылы
Тақтаға рефлексия жасау үшін дайын құрылымды шығарып, оқушылар бүгінгі өзінің әрекетіне талдау жасайды. Сол арқылы мұғалім бүгінгі сабақтың сәтті және сәтсіз тұстарын анықтай алады. |
|
||||
шағым қалдыра аласыз

















