Материалдар / Екі жиынның бірігуі және қиылысуы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Екі жиынның бірігуі және қиылысуы

Материал туралы қысқаша түсінік
Екі жиынның бірігуі және қиылысуы тақырыбында сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Қазан 2024
210
0 рет жүктелген
1300 ₸
Бүгін алсаңыз
+65 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +65 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

«Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен»

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

04.10.2024

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

25 сабақ.Екі жиынның бірігуі және қиылысуы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.4.1.1 екі жиынның бірігуі мен қиылысуын Эйлер-Венн диаграммасының көмегімен көрнекі түрде кескіндеу

3.4.1.2 сандардың жиындарын, олардың бірігуі мен қиылысуын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру

Сабақтың мақсаты:

Екі жиынның бірігуі мен қиылысуын белгілеуді, құрастыруды, бейнелеуді үйренеді

Құндылықтар және оның мақсаты:

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут













Өткенді пысықтау

5 минут























Сабақ

тың ортасы

25 минут













































































Сергіту сәті

2 минут











































Сабақты қорыту

5минут































Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуалды жақсарту



Өткенді пысықтау

6-тапсырма

Үй тапсырмасы

6-тапсырма

Есепте

(25 000 – 5 000) + 12 000 =32000

25 000 – (5 000 + 12 000) =8000

80 000 – (35 000 – 30 000) =75000

(80 000 – 35 000) – 30 000 =15000

56 000 + (20 000 – 16 000) =60000

(56 000 + 20 000) – 16 000=60000



Жаңа тақырып

1-тапсырма

Жиындардың бірігуі мен қиылысуын түсіндіру

Сұрақтарға жауап бер.

Кіші дөңгелектің сыртында неше нүкте жатыр? (кіші дөңгеліктің сыртында 8 нүкте жатыр)

Кіші және үлкен дөңгелектің сыртында неше нүкте жатыр? (2)

Үлкен дөңгелекте және кіші дөңгелекте неше нүкте жатыр? (12)

Сурет бойынша сұрақтар ойластырып, оны достарыңа қой.

Кіші дөңгеліктің ішінде қанша нүкте жатыр?

Жиын дегеніміз не?

Жиын- ортақ атауы және белгісі бар заттардың тобы.

Тиісті, тиісте емес таңбаларын көрсету.

2-тапсырма

«Топтастыру» әдісі

3-ке және 4-ке бөлінетін сандар жазылған қима қағаздар дайында.

Екі сақинаны суреттегідей үстелдің бетіне қой. Оның сол жағына 3-ке бөлінетін сандар жиыны, оң жағына 4-ке бөлінетін сандар жиыны жазылған қима қағаздарды орналастыр.

А – 3-ке бөлінетін сандар жиыны. В – 4-ке бөлінетін сандар жиыны.

Жиындардың бірігуі және қиылысуы

3-ке де, 4-ке де бөлінетін сандарды ата. Олар қайда орналасады? Енді 3-ке бөлінетін немесе 4-ке бөлінетін сандарды ата.



3-тапсырма

Құстардың атауын оқыңдар. Олар қай шеңберде орналасқан? Аңдардың атауын оқыңдар. Олар қай шеңберде орналасқан? Ұша алатын жануарлардың атауын оқыңдар. Олар қайда орналасқан?







4-тапсырма

Дәптеріңе орында. Төмендегі суреттен жиын элементтерін тауып, дөңгелекке фигура түрінде орналастыр. Фигураға әр сөздің бірінші әрпін жаз.

Жиындар: аңдар,құстар,балықтар,

өсімдіктер.



5-тапсырма

Сандарды оқы. Қиылысатын екі дөңгелек сыз.Қызыл дөңгелекке жұп сандар, ал көк дөңгелекке тақ сандарды орналастыр.

Екі таңбалы жұп сандарды қиылысу шеңберіне жаз.

8-тапсырма

Дұрыс пікірді тап.

Жауап: ә

Сұраққа жауап бер:

1. Барлық ойыншық-11

2. Қызыл шар-3

3. Барлық шар -7





Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Теңдеулерді шеш.

27 : а = 5 + 4

27/a=9

A=27/9

A=3



100 – у = 17 + 64

100-y=81

y=100-81

y=19

а · 8 = 15 +9

a*8=24

a=24/8

a=3





Кері байланыс



Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту

Амандасады















Үй тапсырмасын тексертеді





















Тапсырмалар

ды орындайды











Сұрақтарға жауап береді























Тапсырмалар

ды орындайды





Қима қағаздармен жұмыс жасайды











Жиындарды атайды











Жаттығу жасайды













Дәптермен жұмыс жасайды













Тапсырмалар

ды орындайды









Жеке жұмыс жасайды





















Үй тапсырмасын алады





















Кері байланыс береді


















Мақтап, мадақтап отыру

ҚБ:







Дескриптор:

Өз бетінше есептеу жасайды, амалдарды орындайды-1б









Тамаша!







Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді-1б









Кереметсіңдер!



















Дескриптор:

Нұсқаулық бойынша тапсырманы орындайды-1б

Жиындардың қиылысуы мен бірігуі туралы біледі-1б







Керемет!









Дескриптор:

Құстар мен аңдар жиынын атайды-1б

Ұша алатын жануарларды қиылысуда тұрғанын айтады-1б

























Дескриптор:

Суреттен жиын элементтерін тауып, дөңгелекке фигура түрінде орналастырады-1б.















Дескриптор:

Жиындар құрай алады-1б



Тамаша!

























Жарайсыңдар!



































«Алтын көмбе» әдісі









Суреттер











Суреттер

























Оқу құралдары





























Жұмыс дәптері















Қима қағаздар





Сақиналар









Жиын шеңберлері сызылған плакат



















Қимылдар



















Оқулық





























Кесте































Кері байланыс тақтасы















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!