Тақырып бойынша 31 материал табылды

Екі жиынның бірігуі және қиылысуы

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәнінен дайын сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Математика

Бөлім:

1А. 1000 көлеміндегі сандар,қосу және азайту.

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

07.10.2024

Сынып:

3


Сабақтың тақырыбы:

26 сабақ. Екі жиынның бірігуі және қиылысуы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.4.1.1 екі жиынның бірігуі мен қиылысуын Эйлер-Венн диаграммасының көмегімен көрнекі түрде кескіндеу

3.4.1.2сандардың жиындарын, олардың бірігуі мен қиылысуын элементтердің берілген немесе оқушылардың өздері анықтаған қасиеттері бойынша құру

Сабақтың мақсаты:

Екі жиынның бірігуін және қиылысуын белгілейді, құрастырады, бейнелейді

Құндылықтар және оның мақсаты:

ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

Уақыты

30минут

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3минут







Өткенді пысықтау

5 минут



















Сабақ

тың ортасы

25 минут



























Сергіту сәті

2 минут








































Сабақты қорыту

5минут














Кері байланыс

5 минут



Психологиялық ахуалды жақсарту

«Менің көңіл-күйім» жаттығуы

Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу


Өткенді пысықтау

Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Теңдеулерді шеш.

27 : а = 5 + 4

27/a=9

A=27/9

A=3


100 – у = 17 + 64

100-y=81

y=100-81

y=19

а · 8 = 15 +9

a*8=24

a=24/8

a=3



Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

1-тапсырма

а) Біздің сыныптың оқушылары шахматпен және бимен айналысады. Сұрақтарға жауап бер:

Қанша бала шахматпен айналысады? (4) Қанша бала бимен айналысады? (4)

Қанша бала шахматпен де, бимен де айналысады? (2)

Болаттың шахматпен де, бимен де айналысатыны рас па? (жалған)

Сырымның шахматпен де, бимен де айналысатыны рас па? (рас)

Сурет бойынша сұрақтар ойластырып, оны досыңа (құрбыңа) қой.

ФС тапсырмасы

2-тапсырма

Біздің сыныптың кейбір оқушылары сүйікті пәні ретінде математиканы және жаратылыстануды атады. Сызбаға берілген сұрақтарға жауап бер.

1-сұрақ: (5)

2-сұрақ: (4)

3-сұрақ: (2)

4-сұрақ: (жалған)

5-сұрақ: (жалған)


3-тапсырма

Суреттегі жиындардың қиылысқан бөлігіндегі элементтерді ата. Жиындардың қиылысуына атау бер.

5-ке бөлінетін сандар

4-ке бөлінетін сандар


«Нейрожаттығулар» әдісі



4-тапсырма

3-сынып оқушылары көрмеге және музейге экскурсияға барды.

Көрмеге 12 оқушы, ал музейге 18 оқушы барды. 4 оқушы көрмеге де, музейге де барды. Экскурсияға барлығы неше оқушы барды?

Көрмеге-12о

Музейге-18о

Көмеге де, музейге де-4 о

Барлығы-? оқушы

12-4=8 18-4=14

14+8+4=26

Жауабы: Эксурсияға барлығы26 оқушы барды.


Жұптық жұмыс

5-тапсырма

а) 20-ға дейінгі екі таңбалы жұп сандар жиынының барлық элементтерін жаз. 20-ға дейінгі екі таңбалы тақ сандар жиынының барлық элементтерін жаз.



ә) Қай жиын осы жиындардың бірігуі болады? Оның элементтерін жаз.

10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20

б) Бұл жиындар қиылыса ма?

Жоқ, қиылыспайды.


8- тапсырма.

Дұрыс пікірді тап.

а) Дөңгелектің ортақ бөлігінде көк немесе кішкентай кеселер орналасқан.

ә) Дөңгелектің ортақ бөлігінде көк және кішкентай кеселер орналасқан.

Дұрыс пікір:

б) Дөңгелектің ортақ бөлігінде кішкентай көк кеселер орналасқан


Үй тапсырмасы

7-тапсырма

Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздік құрастыр

321+129=900-450

240-50=150+40

98+102>328-258

160-90<53-367


Мақсаты:

Бір-біріне құрмет сезімін ояту








Үй тапсырмасын тексертеді


















Тапсырмалар

ды орындайды















Сұрақтарға жауап береді






Жеке жұмыс жасайды






Жаттығу жасайды







Дәптермен жұмыс жасайды



Есепті шығарады













Тапсырмалар

ды орындайды











Дұрыс пікірді табады







Үй тапсырмасын алады








Кері байланыс береді










Мақтап, мадақтап отыру






Дескриптор:

Теңдеулерді шешу жолын біледі-1б





Тамаша!








Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді-1б

Сурет бойынша сұрақ қоя алады-1б



Кереметсіңдер!









Керемет!





Дескриптор:

Сызбаға берілген сұрақтарға жауап береді-1б







Дескриптор:

Суреттегі жиындардың қиылысқан бөлігіндегі элементтерді атайды-1б









Дескриптор:

Есеп құрап, оны шығарады-1б








Дескриптор:

20-ға дейінгі екі таңбалы жұп сандар жиынының барлық элементтерін жазады-1б.

20-ға дейінгі екі таңбалы тақ сандар жиынының барлық элементтерін жазады-1б



Тамаша!




Тамаша!





Дескриптор:

Дұрыс пікірді табады-1б







Мен сендермен мақтанамын!








Данышпан үкі әдісі











Суреттер






Жұмыс дәптері







Оқу құралдары











Венн диаграмма

сы





Оқулық




Жұмыс дәптері













Оқулық








Сызба




Қимылдар








Суреттер






















Суреттер






Кері байланыс тақтасы



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.10.2024
187
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12