Материалдар / Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектер

Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектер

Материал туралы қысқаша түсінік
Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектер
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Бөлім

Қоршаған орта

Пәні:

Математика

Күні:16,04.2024 ж


Педагогтің аты-жөні:

Әлиева А.К

Сынып: 2 «»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.6. Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.

Сабақтың мақсаты

Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.

Құндылық

Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қалай сөйлейді?» ойыны

1.Басымыз қалай сөйлейді?

2.Иығымыз қалай сөйлейді?

3.Қолымыз қалай сөйлейді?

4.Аяғымыз қалай сөйлейді?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Иә, иә

Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды)

2.Білмеймін, білмеймін

(иықты көтереді)

3.сәлем, сәлем (бұлғайды)

Сау, бол!, сау бол!

Бері кел, бері кел

4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады)







Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!









«Таза тақта» әдісі

Амалдардың орындалу ретін анықта, мәндерін тап.

3 * 8 : 4 = 24 : 4 = 6

61 – 5 * 3 = 61 – 15 = 46

3 * 4 + 48 = 12 + 48 = 60

(14 + 16) : 3 = 30 : 3 = 10

79 + 3 * 7 = 79 + 21 = 100

7 * 3 – 9 = 21 – 9 = 12

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Санды өрнектерді құруды және олардың мәнін табуды жалғастырасың


1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Өрнектерді жаз және мәнін тап.

10 * 4 + 45 : 5 = 40 + 9 = 49

3 + 2 * 54 – 46 = 5 * 8 = 40

17 + 19 : 71 – 62 = 36 : 9 = 4

ЕББҚ

Өрнекті жазуда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.амалдардың орындалу ретін білесің бе?

Амалдардың орындалу ретін анықтап, мәндерін табады













1. бірінші өрнекті жазып, мәнін есептейді

2.екінші өрнекті жазып, мәнін есептейді

3.үшінші өрнекті жазып, мәнін есептейді





Сұраққа жауап береді

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!















1000 тг купьюралар




Дескриптор:

-бірінші өрнекті жазып, мәнін есептейді(1б)

-екінші өрнекті жазып, мәнін есептейді(1б)

-үшінші өрнекті жазып, мәнін есептейді(1б)


ЕББҚ

Дескриптор:

-өрнекті жазады

Өрнектер жазылған қима қағаздар

























Оқулық

2

82 –бет






10 мин















































Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Анықта, орында» әдісі

Амалдардың орындалу ретін анықтап, өрнектердің мәнін тап.

13 – 6 : 2 = 13 – 3 = 10

2*( 42 – 38) + 34 = 2 * 4 + 34 = 8 + 34 = 42

3 * 6 :(24 – 18) = 18 : 6 = 3

32 :( 36 : 9) + 18 = 32 : 4=

8 + 18 = 26

4 : (20 – 18) : 1 = 4: 2 =2 :1 =2

35 + 8 *5 * 1 = 35 + 40 = 75



ЕББҚ

Өрнектердің мәнін есептеуде қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Амалдарды орындауды бірінші қай амалдар орындалады



«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса

1. бірінші бағандағы амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді

2.екінші бағандағы амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді















Сұраққа жауап береді




Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-бірінші бағандағы амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді(1б)

-екінші бағандағы амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді(1б)






ЕББҚ

Дескриптор:

-өрнектердің мәнін есептейді




Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

3

82-бет









































Бейнежазба


8 мин






3 – тапсырма

Жеке жұмыс</

Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі