Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектер. ҚМЖ 2 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектер. ҚМЖ 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектер. ҚМЖ 2 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Қоршаған орта

Пәні:

Математика

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 2 «»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.1.6. Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.

Сабақтың мақсаты

Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.

Құндылық

Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қалай сөйлейді?» ойыны

«Таза тақта» әдісі

Амалдардың орындалу ретін анықта, мәндерін тап.

3 * 8 : 4 = 24 : 4 = 6

61 – 5 * 3 = 61 – 15 = 46

3 * 4 + 48 = 12 + 48 = 60

(14 + 16) : 3 = 30 : 3 = 10

79 + 3 * 7 = 79 + 21 = 100

7 * 3 – 9 = 21 – 9 = 12

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Санды өрнектерді құруды және олардың мәнін табуды жалғастырасың


Оқушылар сабаққа назар аударады.




Амалдардың орындалу ретін анықтап, мәндерін табады


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!




Өрнектер жазылған қима қағаздар


Сабақ

тың ортасы

10 мин

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Өрнектерді жаз және мәнін тап.

10 * 4 + 45 : 5 = 40 + 9 = 49

3 + 2 * 54 – 46 = 5 * 8 = 40

17 + 19 : 71 – 62 = 36 : 9 = 4

ЕББҚ

Өрнекті жазуда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.амалдардың орындалу ретін білесің бе?

1. бірінші өрнекті жазып, мәнін есептейді

2.екінші өрнекті жазып, мәнін есептейді

3.үшінші өрнекті жазып, мәнін есептейді





Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-бірінші өрнекті жазып, мәнін есептейді(1б)

-екінші өрнекті жазып, мәнін есептейді(1б)

-үшінші өрнекті жазып, мәнін есептейді(1б)


ЕББҚ

Дескриптор:

-өрнекті жазады

Оқулық

2

82 –бет




10 мин





















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Анықта, орында» әдісі

Амалдардың орындалу ретін анықтап, өрнектердің мәнін тап.

13 – 6 : 2 = 13 – 3 = 10

2*( 42 – 38) + 34 = 2 * 4 + 34 = 8 + 34 = 42

3 * 6 :(24 – 18) = 18 : 6 = 3

32 :( 36 : 9) + 18 = 32 : 4=

8 + 18 = 26

4 : (20 – 18) : 1 = 4: 2 =2 :1 =2

35 + 8 *5 * 1 = 35 + 40 = 75


ЕББҚ

Өрнектердің мәнін есептеуде қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Амалдарды орындауды бірінші қай амалдар орындалады


1. бірінші бағандағы амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді

2.екінші бағандағы амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді











Сұраққа жауап береді





«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-бірінші бағандағы амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді(1б)

-екінші бағандағы амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін есептейді(1б)






ЕББҚ

Дескриптор:

-өрнектердің мәнін есептейді




Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

3

82-бет






















8 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

«Есепте» әдісі

Есепті шығар

Қағаздан - 28 ж.

Пластиктен – 17 ж.

Бөлді – 5 ағашқа

Әр ағашқа - ? Ж.

Ш: (28 + 17) : 5 = 45 : 5 = 9






ЕББҚ

Есеп шығаруда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Есеп қанша амалмен шығады екен?

Есепті шығарады





Сұраққа жауап береді

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б)

-амалтаңбасын таңдап,өрнек құрады(1б)

-өрнектің мәнін есептейді(1б)

-жауабын жазады(1б)


ЕББҚ

Дескриптор:

-есеп шығарады

Оқулық

8

83-бет

Сабақтың соңы


7 мин

Рефлексия

«Детальдарын қосу» әдісі

Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.


Үйге тапсырма

9, 83 -бет

Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.04.2025
127
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі