|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:17.04.2024 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әлиева А.К |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектерді салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасын тексеру № 8, 85 –бет Өрнектерді оқы. Олардың мәнін тап. 76 + 8 * 3= 76 + 24 = 100 7 * 2 – 6 + 63 = 14 – 6 = 8 + 63 =71 91 + 18 : 2 – 53 = 91 + 9 = 100 – 53 = 47 «Ойлан тап» әдісі Берілген тапсырманы мұқият оқы. Сұраққа жауап бер Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Санды өрнектерді салыстыруды үйренесің
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Тиістісін тап» әдісі Теңдік пен теңсіздіктер тура болатындай бос тор көздерге тиісті сандарды қой. 36 : 4 – 3 > 36 : 9 – 3 8 * 4 + 53 > 3 * 8 + 53 4 * 6 + 36 = 36 + 8 * 3 45 : 9 – 4 < 45 : 5 - 4 ЕББҚ Өрнекті жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Амалдардың орындалу ретін қай амалдан бастау керек? |
Амалдардың орындалу ретін анықтап, мәндерін табады
Тапсырманы мұқият оқып, сұраққа жауап береді
1. бірінші өрнекке тиісті сандарды жазады 2.екінші өрнекке тиісті сандарды жазады 3.үшінші өрнекке тиісті сандарды жазады 4.төртінші өрнекке тиісті сандарды жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын!
1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) -екінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) -үшінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) -төртінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өрнекті жазады |
таратпа қаламсап
Оқулық №2 86 –бет Таратпа қаламсап
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин
Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар Барлығы – 64 кг Б Екінші омарта - ? кг Ш: 64 – 36 =28 36 – 28 = 6
ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Амалдарды орындауды бірінші қай амалдар орындалады
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды 2. өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады
Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -,өрнек құрып, мәнін есептейді(1б) -жауабын жазып, шешуін әріпті өрнек түрінде жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады Жарайсыңдар! Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
Қоршаған орта
Пәні:
Математика
Күні:17.04.2024
Педагогтің
аты-жөні:
Әлиева А.К
Сынып:
2
«»
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы
Екі немесе үш амалдан тұратын санды
өрнектерді
салыстыру
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 2.1.2.3. Қосудың
ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің
ауыстырымдылық қасиетін
тиімді
есептеулер жүргізу
үшін
қолдану.
Сабақтың
мақсаты
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін тиімді
есептеулер жүргізу
үшін
қолдану.
Құндылық
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға
және қоршаған ортаға ұқыптылықпен
қарау
Сабақ барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау Ресурс
тар Сабақтың басы
(3
мин) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
«Қалай
сөйлейді?»
ойыны
1.Басымыз қалай
сөйлейді?
2.Иығымыз қалай сөйлейді?
3.Қолымыз қалай сөйлейді?
4.Аяғымыз қалай сөйлейді?
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
1.Иә,
иә
Жоқ, жоқ (басты
иеді, шайқайды)
2.Білмеймін, білмеймін
(иықты көтереді)
3.сәлем, сәлем (бұлғайды)
Сау, бол!, сау бол!
Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ
(топылдатады) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы!
Талпын!
Үй тапсырмасын
тексеру №
8, 85 –бет
Өрнектерді оқы.
Олардың мәнін тап.
76 + 8 * 3= 76 + 24 = 100
7 * 2 – 6 + 63 = 14 – 6 =
8 + 63 =71
91 + 18 : 2 – 53 = 91 + 9 = 100 – 53 =
47
«Ойлан тап» әдісі
Берілген тапсырманы мұқият
оқы.
Сұраққа жауап бер
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Санды өрнектерді
салыстыруды үйренесің
1-тапсырма
ФС
Ұжымдық
жұмыс
«Тиістісін тап» әдісі
Теңдік пен теңсіздіктер тура болатындай бос тор көздерге
тиісті сандарды қой.
36 : 4 – 3 > 36 : 9 – 3
8 * 4 + 53 > 3 * 8 + 53
4 * 6 + 36 = 36 + 8 * 3
45 : 9 – 4 < 45 : 5 - 4
ЕББҚ Өрнекті жазуда қолдау
көрсету Талқылау
сұрақтары:
1.Амалдардың орындалу ретін қай амалдан бастау
керек?
Амалдардың орындалу ретін анықтап, мәндерін
табады
Тапсырманы мұқият оқып, сұраққа жауап
береді
1. бірінші өрнекке тиісті сандарды
жазады
2.екінші өрнекке тиісті сандарды
жазады
3.үшінші өрнекке тиісті сандарды
жазады
4.төртінші өрнекке тиісті сандарды
жазады
Сұраққа жауап
береді Дескриптор: -өрнектердің мәнін
табады Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг
купьюралар Дескриптор:
-бірінші өрнекке тиісті сандарды
жазады(1б)
-екінші өрнекке тиісті сандарды
жазады(1б)
-үшінші өрнекке тиісті сандарды
жазады(1б)
-төртінші өрнекке тиісті сандарды
жазады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -өрнекті
жазады таратпа қаламсап Оқулық №2 86
–бет Таратпа қаламсап 10
мин Сергі ту
сәті
2 минут 2-
тапсырма Жеке
жұмыс «Біліміңді қолдан»
әдісі Есепті
шығар Барлығы – 64
кг Б Екінші омарта - ?
кг Ш:
64 –
36 =28 36 – 28
= 6
ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау
көрсету Талқылау
сұрақтары: 1.Амалдарды орындауды
бірінші қай амалдар орындалады
«Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына
арналған қимылдар жаса
1.
қысқаша шартын құрып,
сұрағын анықтайды
2. өрнек
құрады
3.мәнін
есептейді
4.жауабын
жазады Сұраққа жауап
береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын
жасайды «Комментарий»
арқылы Жұлдызшалар Дескриптор:
- қысқаша шартын құрып,
сұрағын анықтайды(1б)
-,өрнек құрып, мәнін
есептейді(1б)
-жауабын
жазып, шешуін әріпті өрнек
түрінде жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті
шығарады Жарайсыңдар! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













