|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектерді салыстыру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақы ты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 8, 85 –бет Өрнектерді оқы. Олардың мәнін тап. 76 + 8 * 3= 76 + 24 = 100 7 * 2 – 6 + 63 = 14 – 6 = 8 + 63 =71 91 + 18 : 2 – 53 = 91 + 9 = 100 – 53 = 47 «Ойлан тап» әдісі Берілген тапсырманы мұқият оқы. Сұраққа жауап бер Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Санды өрнектерді салыстыруды үйренесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Тапсырманы мұқият оқып, сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Тиістісін тап» әдісі Теңдік пен теңсіздіктер тура болатындай бос тор көздерге тиісті сандарды қой. 36 : 4 – 3 > 36 : 9 – 3 8 * 4 + 53 > 3 * 8 + 53 4 * 6 + 36 = 36 + 8 * 3 45 : 9 – 4 < 45 : 5 - 4 ЕББҚ Өрнекті жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Амалдардың орындалу ретін қай амалдан бастау керек? |
1. бірінші өрнекке тиісті сандарды жазады 2.екінші өрнекке тиісті сандарды жазады 3.үшінші өрнекке тиісті сандарды жазады 4.төртінші өрнекке тиісті сандарды жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) -екінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) -үшінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) -төртінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өрнекті жазады |
Оқулық №2 86 –бет Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар Барлығы – 64 кг Б Екінші омарта - ? кг Ш: 64 – 36 =28 36 – 28 = 6 ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Амалдарды орындауды бірінші қай амалдар орындалады |
1. қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды 2. өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады (1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазып, шешуін әріпті өрнек түрінде жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №5 87-бет |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі Салыстыр ЕББҚ Бірдей шамаларды салыстыр Талқылау сұрақтары: 1.Өрнектерді қалай салыстыруға болады? |
1. шамаларды түрлендірңп, салыстырады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -шамаларды түрлендірңп, салыстырады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -шамаларды салыстырады |
Оқулық №7 85-бет Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №7, 87 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектерді салыстыру ҚМЖ 2 сынып
Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектерді салыстыру ҚМЖ 2 сынып
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі немесе үш амалдан тұратын санды өрнектерді салыстыру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін/көбейтудің ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақы ты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 8, 85 –бет Өрнектерді оқы. Олардың мәнін тап. 76 + 8 * 3= 76 + 24 = 100 7 * 2 – 6 + 63 = 14 – 6 = 8 + 63 =71 91 + 18 : 2 – 53 = 91 + 9 = 100 – 53 = 47 «Ойлан тап» әдісі Берілген тапсырманы мұқият оқы. Сұраққа жауап бер Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Санды өрнектерді салыстыруды үйренесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Тапсырманы мұқият оқып, сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
таратпа қаламсап |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Тиістісін тап» әдісі Теңдік пен теңсіздіктер тура болатындай бос тор көздерге тиісті сандарды қой. 36 : 4 – 3 > 36 : 9 – 3 8 * 4 + 53 > 3 * 8 + 53 4 * 6 + 36 = 36 + 8 * 3 45 : 9 – 4 < 45 : 5 - 4 ЕББҚ Өрнекті жазуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Амалдардың орындалу ретін қай амалдан бастау керек? |
1. бірінші өрнекке тиісті сандарды жазады 2.екінші өрнекке тиісті сандарды жазады 3.үшінші өрнекке тиісті сандарды жазады 4.төртінші өрнекке тиісті сандарды жазады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) -екінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) -үшінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) -төртінші өрнекке тиісті сандарды жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өрнекті жазады |
Оқулық №2 86 –бет Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин Сергі ту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар Барлығы – 64 кг Б Екінші омарта - ? кг Ш: 64 – 36 =28 36 – 28 = 6 ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Амалдарды орындауды бірінші қай амалдар орындалады |
1. қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды 2. өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады (1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазып, шешуін әріпті өрнек түрінде жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық №5 87-бет |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Салыстыр» әдісі Салыстыр ЕББҚ Бірдей шамаларды салыстыр Талқылау сұрақтары: 1.Өрнектерді қалай салыстыруға болады? |
1. шамаларды түрлендірңп, салыстырады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -шамаларды түрлендірңп, салыстырады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -шамаларды салыстырады |
Оқулық №7 85-бет Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №7, 87 -бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













