|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
IV бөлім. Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мүсіреп Л |
|||
|
Күні |
09.01.2025 |
|||
|
Сынып 9 А
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Практикум. Екі өлшемді массивтерді шешу.
|
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.3.3.1Бір өлшемді массивтер пайдаланып Python программалау тілінде программалар жасау; 9.3.3.2Екі өлшемді массивтер пайдаланып Python программалау тілінде программалар жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Массив элементтерін қасиеттері бойынша іздеуді анықтау; Python программалау тілінде массивтен қасиеттері бойынша деректерді іздеу; Берілген қасиеттері бойынша массив элементтерін іздеу жобасын қолданудың қажеттілігін тұжырымдау |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Тәуелсіздік және отаншылдық құндылығы |
«Дәйек сөз – Потриотизм –ата-анаңды құрметтей білу...» |
|||
Сабақтың барысы
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Программалау тілінде де математикадағыдай өрнектерді орындаудың өз ережесі бар.
Өткен сабақты еске түсіру Сұрақ -жауап |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
|
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Практикум 1- тапсырма. Екі санды m (жол) және n (баған) тұратын кіріс деректер ретінде қабылдайтын және екіөлшемді массив жасайтын Python программасын жазыңдар. i жолда j және бағанында элементтің мәні i*j болуы тиіс.
2- тапсырма. Екіөлшемді массивтің өлшемін есептейтін және оны 0 мен 50 арасындағы кездейсоқ сандармен толықтыратын программаны жазыңдар. Әр бағанның қосындысын және әр жолдың көбейтіндісін экранға шығарыңдар.
|
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор Массив элементтерін танысады Екі өлшемді массив пен бірөлшемді массивті салыстырады
Дескриптор Массив элементтерін танысады Екі өлшемді массивтерді құрып, програмасын орындап нәтижесін көрсетеді; |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады
5/балл
5/балл
|
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Сабақты бекіту. https://wordwall.net/resource/53142679/екіөлшемді-массив /wordwall. жұмыс |
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
|
Үй тапсырмасы |
116-117 бет Үй тапсырмасы |
|
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі өлшемді массивтерді шешу
Екі өлшемді массивтерді шешу
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
IV бөлім. Python программалау тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мүсіреп Л |
|||
|
Күні |
09.01.2025 |
|||
|
Сынып 9 А
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Практикум. Екі өлшемді массивтерді шешу.
|
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
9.3.3.1Бір өлшемді массивтер пайдаланып Python программалау тілінде программалар жасау; 9.3.3.2Екі өлшемді массивтер пайдаланып Python программалау тілінде программалар жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Массив элементтерін қасиеттері бойынша іздеуді анықтау; Python программалау тілінде массивтен қасиеттері бойынша деректерді іздеу; Берілген қасиеттері бойынша массив элементтерін іздеу жобасын қолданудың қажеттілігін тұжырымдау |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Тәуелсіздік және отаншылдық құндылығы |
«Дәйек сөз – Потриотизм –ата-анаңды құрметтей білу...» |
|||
Сабақтың барысы
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Программалау тілінде де математикадағыдай өрнектерді орындаудың өз ережесі бар.
Өткен сабақты еске түсіру Сұрақ -жауап |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
|
Сабақтың ортасы 35 мин. |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Практикум 1- тапсырма. Екі санды m (жол) және n (баған) тұратын кіріс деректер ретінде қабылдайтын және екіөлшемді массив жасайтын Python программасын жазыңдар. i жолда j және бағанында элементтің мәні i*j болуы тиіс.
2- тапсырма. Екіөлшемді массивтің өлшемін есептейтін және оны 0 мен 50 арасындағы кездейсоқ сандармен толықтыратын программаны жазыңдар. Әр бағанның қосындысын және әр жолдың көбейтіндісін экранға шығарыңдар.
|
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор Массив элементтерін танысады Екі өлшемді массив пен бірөлшемді массивті салыстырады
Дескриптор Массив элементтерін танысады Екі өлшемді массивтерді құрып, програмасын орындап нәтижесін көрсетеді; |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау бойынша бағаланады
5/балл
5/балл
|
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Сабақты бекіту. https://wordwall.net/resource/53142679/екіөлшемді-массив /wordwall. жұмыс |
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, ынталандыру |
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
|
Үй тапсырмасы |
116-117 бет Үй тапсырмасы |
|
Жұмыс дәптерлері, дербес компьютер, т.б. |
шағым қалдыра аласыз
















