7.3В Қысқаша көбейту формулалары |
|
Күні: 17.01.18 | Мұғалімнің аты-жөні: Тулегенова А.С |
Сынып: 7а | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтақырыбы | Екі өрнектің қосындысы мен айырмасының квадраты |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.2.1.10 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
Бағалаукритерийлері | Оқушылар:Қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолдана алады;- Қысқаша көбейту формулаларын шығарады;- Қысқаша көбейту формулаларын өрнектерді көбейткіштерге жіктеу кезінде қолдана алады; |
Сабақтың мақсаты | Екі өрнектің айырымының формуласын өрнектерді түрлендіруге қолдану. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі; ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі;қысқаша көбейту формулаларына байланысты тапсырмалар орындалуын сәйкес терминология қолдану арқылы түсіндіреді.Лексика және терминология қысқаша көбейту формулары; екі өрнектің квадраттарының айырмасы;
|
Құндылықтардыдарыту | Құндылықтар: Оқушылар өз сыныптастарымен диалогқа, әсіресе жұппен жұмыс істегенде қатысуы керек, сол сияқты сыныппен талқылауға коммуникативтік дағдыларын дамытып, қатысуы керек.Оқушыларға есептерді шығару үшін шығармашыл болу керек, талапқа сәйкес жұмыс істей алуы, жұппен жұмыста қолдау көрсете алуы керек.Жұппен жұмыста оқушылар әріптесіне қарап, идеяларымен бөлісіп және талқылауға қатысып, жауапты болуға үйренеді.- Оқушы мен мұғалімнің әрбір мәселеде өз көзқарастарын білдіріп отыруы;- Құрмет: әр түрлі пікірлерді қабылдай алу, бір-бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау. |
Бастапқы білім | Бірмүшелер және көпмүшелермен амалдар орындай алу. |
Сабақ барысы |
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар |
Сабақтың басы2 мин | 1.Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен сәлемдесіп,түгендеп, зейінін жинақтап, сабаққа ынтасын аудару. 2. Сабақтың тақырыбын ребус шешу арқылы ашады. |
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау2 мин | Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Екі өрнектің квадраттарының айырым сабағына оқушылар мақсат қояды.Формуланы еске түсіреді, мысалдар келтіреді.
|
|
Жеке жұмыс. 1 минут
Топтық жұмыс2 минут
Сергіту сәті2 минут
Оқулықпен жұмыс10 минут
Жұптық жұмыс5 мин
Жеке жұмыс10 минҮйге тапсырма беру 1 мин
Рефлексия5 мин |
Екі өрнектің айырымының формуласына сәйкес келетін өрнекті теріп жаз. (3балл)Тақтамен тексеру.№1 Берілген тапсырманың қатесін анықта. №2 Теңдік тура болатындай етіп, бос торкөзді толтырыңыз (7балл)
Бейнебаян көрсету арқылы жаттығу жасау.
Бос орынды толтыр тапсырмасы
Қалыптастыру бағалау тапсырмасын орындату. Деңгейлік тапсырмалар беру
№ 31,21 (1,3,5)
Сабақ бойынша пікір жазады. «+ - қызықты» әдісі Оқушының аты- жөні__________________________________________
|
ПрезентацияСлайд 7
ПрезентацияСлайд 8,9
ПрезентацияСлайд 10
|