Екі таңбалы сандарды қосу азайту

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Екі таңбалы сандарды қосу азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
Екі таңбалы сандарды қосып, азайтып үйренеді
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2.А.Бөлім Екі таңбалы сандарды қосу және азайту.Жүздіктер.Есеп

Күні: 10.11

СЫНЫП: 2

Сабақ 35

Мектеп :№167

Мұғалімніңаты-жөні: А.Бердікеева

Қатысқандардың саны:

Қатыспағандардың саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

Жүздіктерді қосу және азайту

Сабақтың тақырыбы

Екі таңбалы сандарды қосу және азайту.Жүздіктер

Сабақ мақсаттары

Оқушыларды ынталандыра отырып, жазбаша қосу мен азайтуды меңгерту, есеп шығарту


Бағалау критерийлері

1-ден 100-ге дейінгі сандардың реттілігін біледі және сандық кесіндіде көрсете алады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылардың 100-ге дейінгі санау дағдыларын қалыптастыру, Сандық кесінді, сандық түзу, бірлік, ондық, жүздік, мыңдық терминдерін қолдана отырып математикалық тілін дамыту.

Құндылықтарды дарыту


Оқушылар топпен, жұппен жұмыс кезінде өзара көмек беруге, қолдау көрсетуге ұмтылады. Математика пәніне деген қызығушылықтары артады.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану пәнімен байланысты

Алдыңғы меңгерілген білім


Оқушылар бірінші сыныпта алған санау дағдыларын еске түсіреді.

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут











3 мин












І Ұйымдастыру бөлімі

Психологиялық бағыт беру

Біз ақылды баламыз

Айтқан тілді аламыз

Математика ілімін

Лезде қағып аламыз.

(Ұ,Қ) қимылды жұмбақ

Мақсаты: оқушының қызығушылығын арттыру арқылы сабақтың тақырыбын ашу.

Мұғалім тақтаға бір екі ұл баланы ортаға шығарады.

-балалар, достарыңа қараңыздаршы, нені байқадық?

-олар қалай орналасқан?

-егер, оқушыларыдың орындарын ауыстырсақ не болар еді?

-қандай реттілікті байқап тұрмыз?

-ендеше, біздің бүгінгі сабағымыз не туралы болмақ?


Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:

Сабақтың мақсатымен таныстыру

-Бүгінгі сабақта не үйреніп, не білеміз деп ойлайсыңдар?

Оқушылардың жауаптарын тақтаға критерий ретінде жазу.

Презентация





















Сабақтың ортасы




















) проблемалық сұрақ

Мақсаты: Мәселелерді шешу арқылы реттілік туралы түсініктерін дамыу.

Тапсырма:

Амал компоненттерін еске түсіріп, шешуін дәптерге орындап,тексергенде кеткен қателерді талдайды.

(20 + 5) + 60 (60 + 4) – 40

(70 + 9) – 40 (20 + 2) + 50



  1. Қыздың тапсырмасы: «Теңдеуді шеш»

6 + а = 10 10 – a = 6 a – 6 = 4


/реттіліктік орналасуы туралы түсіндіру, қандай амалдар арқылы шыққандығын нықтау, дәлелдеу, қорытынды шығару/


(Ө) математикалық диктант

Мақсаты: «Миға шабуыл», тапсырманың дұрыс орындалуы арқылы Қазақстандағы ең биік шың туралы ақпаратпен танысу.

Оқушылар математикалық диктант орындау нәтижесінде 6995 саны шығады.

Мұғалім бұл санның нені білдіретіндігін сұрайды. Оқушы жауабы тыңдалған соң, оның Хан тәңірі шыңнын ұзындығы екендігі анықталады.

(Ж) «Бинго» ойыны.

Мақсаты: реттілікті анықтау арқылы логикалық ойлауын дамыту.

Тапсырма: реттілікті жалғасын тап.

/тапсырманы орындауға берілген уақыт аяқталған соң, кезекпен дұрыс жауапты оқиды, ұжыммен тексеріледі. Жіберілген қателікер саны анықталып, кері байланыс жасалады/.

(Ө) Түсіп қалған санды анықта.

Мақсаты: ойлау дағдыларын дмыту.

  1. 36, ..., 24, 18, 12,6

  2. 8, 16, ..., 32,..., 48, 54.

  3. 72, 62,..., 42,...., 22.

  4. 171, 160, 149, ...., 127,116.

  5. 28, 31, ..., 37,40

Бағалау критерийі: әрбір дұрыс жауапқа 1 баллдан беріледі. Жоғарғы балл-5 балл

1 тапсырма. 
А) 70+20 8+2 90+10? 
Ә) Қосудың тәсілдерін түсіндіру 
1 – тәсіл: 78+22=(78+20)+2=100 
2 – тәсіл: 78+22=(78+2)+20=100 
3 – тәсіл: 78+22=(70+20)+(8+2)=100 
№2 тапсырма. 
А) 90-20 100-10 10-2 70+8? 
Ә) Азайтудың тәсілдерін шешу: 
1 – тәсіл: 100-22=(100-20)-2=78 
2 – тәсіл: 100-22=(100-2)-20=78 
3 – тәсіл: 100-22=(90-20)+(10-2)=78 
90 10 
В) Тақтамен жұмыс 
№3 тапсырма 
65+35=100 100-34=66 
37+63=100 100-56=44 
64+36=100 100-18=82 

(Ұ, Ө) «Суретті жұмбақ»

Мақсаты: әлем мәдениетімен танысу, сыни ойлауын дамыту, адамгершілік құндылықтарын дамыту.


Тапсырма:

  • Берілген суреттерге қарай отырып, жасырылған саны анықтаңыз.

  • Оларды реті бойынша орналастырыңыз.

  • Сандар қатарындағы реттілікті анықтаңыз.

(Т)шығармашылық тапсырма.

берілген сандар мен суреттерді қатытыра отырып, тура немесе жанама есеп құрастырыңыз.

/оқушылар өзара топтасып есеп құрастырады.

Топпен бір-біріне тапсырмаларын алмасады.

Есептің жауабын анықтайды.

Есепті құрстырушы топқа орындалған тапсырманы береді.

Тапсырма бағаланады./

Дескриптор:

  1. Есептің шырты жазылды.

  2. Сұрағы анықталды.

  3. Шешімін тапты.

  4. Жауабы толық жазылды.

Жоғарғы балл 4 балл.



Слайд, үлестірмелі парақшалар























Дәптермен жұмыс.















Өздік жұмыс тапсырмалары









Слайд

























А4 форматындағы қағаздар

Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия:

     -Бүгін  қандай  тақырыппен  таныстық?

     -Сабақта  не істедік?

    -Қандай  тапсырма қиын  болды?

-Не жеңіл болды?

Шығармашылық жұмыс




Өзін бағалау:Венн диаграммасы бойынша өздеріңді бағалаңдар.

Бағалау кезінде сабақтың басында қойылған критерийлерге қайта оралу.Критерийлерді оқып, стикерді диаграмманың бөлігіне жапсыру арқылы оқушылар өздерін бағалайды.


Стикерлер Венн диаграммасы


Қосымша ақпарат

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау оқушылардың прогресін/білімін қадағалауды сіз қалай жоспарлайсыз?

Оқу байланыстары
Денсаулық пен қауіпсіздік

Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде көрінуі мүмкін. Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады

  • Бақылау, сұрақ қою

  • Сыйласытқ, ынтымақтастық

Қорытындыбағалау

Неғұрлымжемістіекісәттіатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуғаықпалететіндейекіжайттыатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)?

1:

2:Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді?



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.11.2018
479
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі