|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2.А.Бөлім Күні: 16.11 СЫНЫП: 2 Сабақ 39 |
Мектеп :№167 Мұғалімніңаты-жөні: А.Бердікеева |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдану |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгаритмі |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларды ынталандыра отырып, жазбаша қосу мен азайтуды меңгерту, есеп шығарту |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тиімді тәсілмен есептеу |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану пәнімен байланысты |
||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар бірінші сыныпта алған санау дағдыларын еске түсіреді. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық бағыт беру Біз ақылды баламыз Айтқан тілді аламыз Математика ілімін Лезде қағып аламыз. |
Презентация
|
|||||||||||
|
Ортасы Кім тиімді тәсіл ұсынды? |
Денешынықтыру сабағында ойын эстафетасы саябақта өтті.Мысалдарды шығарып,балалардың әрқайсысының өз жалаушасын тап. 98-44=54 44+26=70 28+31=59 85-12=73 96-43=53 |
|
|||||||||||
|
Тақтамен жұмыс
|
|
Қағаз, фломастер |
|||||||||||
|
Баған түрінде есептеу |
36+23 =59 43+25=65 75+23=98 98-65=33 |
|
|||||||||||
|
Дәптермен жұмыс |
Баған түрінде жазып есептеу 36+23 96-42 54+32 89-25 |
Дәптер ручка |
|||||||||||
|
Тиімді тәсілмен есепте |
64+16+8+2=10+80=90 52-(30+12)=52-42=10 100-25+25=100-50=50= 67+14+3+16=67+3+14+16=70+30=100 41+9-30=50-30=20 |
|
|||||||||||
|
Есепті санды деректермен толықтырып, оны шығар |
Спорт жарысына 29 қыз қатысты Оның 10 ы жүгірді. Қалғандары секірді.Неше қыз ұзындыққа секірді? Шешуі: 29-10=11 Жауабы: 11қыз ұзындыққа секірді |
|
|||||||||||
|
Есептеу мәшинесі |
16+25-9=41-9=32 35+25-9=60-9=51 56+25-9=81-9=72 38+25-9=63-9=57 |
|
|||||||||||
|
Тақтамен жұмыс |
Түсіндіре отырып есепте 5дм3см+3дм2см=8дм5см 53см+32см=85см 7дм9см-2дм6см=5дм3см 79см-26см=53см |
|
|||||||||||
|
Жеке жұмыс
|
98см-23см= 29см-13см= 3дм2см+5дм6см= 41л+36л= 95см-63см= 7дм 8см-2дм5см= 31л+14л= 7дм6см-5дм2см= 9дм4см-6дм3см= 45см+21см= 4дм2см+4дм7см= 3дм3см+1дм6см= |
|
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау –оқушылардың прогресін/білімін қадағалауды сіз қалай жоспарлайсыз? |
Оқу байланыстары |
|||||||||||
|
Қорытынды бағалау Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2: Сабақтыжақсартуғаықпалететіндейекіжайттыатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2:Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы сандарды қосу азайту алгаритмі
Екі таңбалы сандарды қосу азайту алгаритмі
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2.А.Бөлім Күні: 16.11 СЫНЫП: 2 Сабақ 39 |
Мектеп :№167 Мұғалімніңаты-жөні: А.Бердікеева |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) |
2.1.2.8. Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдану |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгаритмі |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларды ынталандыра отырып, жазбаша қосу мен азайтуды меңгерту, есеп шығарту |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тиімді тәсілмен есептеу |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану пәнімен байланысты |
||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылар бірінші сыныпта алған санау дағдыларын еске түсіреді. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық бағыт беру Біз ақылды баламыз Айтқан тілді аламыз Математика ілімін Лезде қағып аламыз. |
Презентация
|
|||||||||||
|
Ортасы Кім тиімді тәсіл ұсынды? |
Денешынықтыру сабағында ойын эстафетасы саябақта өтті.Мысалдарды шығарып,балалардың әрқайсысының өз жалаушасын тап. 98-44=54 44+26=70 28+31=59 85-12=73 96-43=53 |
|
|||||||||||
|
Тақтамен жұмыс
|
|
Қағаз, фломастер |
|||||||||||
|
Баған түрінде есептеу |
36+23 =59 43+25=65 75+23=98 98-65=33 |
|
|||||||||||
|
Дәптермен жұмыс |
Баған түрінде жазып есептеу 36+23 96-42 54+32 89-25 |
Дәптер ручка |
|||||||||||
|
Тиімді тәсілмен есепте |
64+16+8+2=10+80=90 52-(30+12)=52-42=10 100-25+25=100-50=50= 67+14+3+16=67+3+14+16=70+30=100 41+9-30=50-30=20 |
|
|||||||||||
|
Есепті санды деректермен толықтырып, оны шығар |
Спорт жарысына 29 қыз қатысты Оның 10 ы жүгірді. Қалғандары секірді.Неше қыз ұзындыққа секірді? Шешуі: 29-10=11 Жауабы: 11қыз ұзындыққа секірді |
|
|||||||||||
|
Есептеу мәшинесі |
16+25-9=41-9=32 35+25-9=60-9=51 56+25-9=81-9=72 38+25-9=63-9=57 |
|
|||||||||||
|
Тақтамен жұмыс |
Түсіндіре отырып есепте 5дм3см+3дм2см=8дм5см 53см+32см=85см 7дм9см-2дм6см=5дм3см 79см-26см=53см |
|
|||||||||||
|
Жеке жұмыс
|
98см-23см= 29см-13см= 3дм2см+5дм6см= 41л+36л= 95см-63см= 7дм 8см-2дм5см= 31л+14л= 7дм6см-5дм2см= 9дм4см-6дм3см= 45см+21см= 4дм2см+4дм7см= 3дм3см+1дм6см= |
|
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау –оқушылардың прогресін/білімін қадағалауды сіз қалай жоспарлайсыз? |
Оқу байланыстары |
|||||||||||
|
Қорытынды бағалау Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2: Сабақтыжақсартуғаықпалететіндейекіжайттыатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2:Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













