Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мұғалімнің аты-жөні: |
Қонысбекова С.Ж |
|||||
Пән/Сынып: |
2 сынып |
|||||
Күні |
24.11.2021ж |
|||||
Тарау немесе бөлім атауы: |
2 А бөлім. Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есеп |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмі 15 + 28, 43 – 15 |
|||||
Оқу мақсаты: |
2.1.1.8 екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгаритмдерін қолдану 2.5.1.1 **екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолданады |
|||||
Бағалау критерийі: |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгаритмдерін қолдана алады Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдей алады |
|||||
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: разрядтық қосылғыштар,толық жүздік Қосу амалына берілген өрнектің дұрыстығын қандай амалмен тексереміз? |
|||||
Құндылықтарға баулу |
Қарым-қатынас жасау қабілеті Өзін-өзі жетілдіру мен дамыту қажеттілігі |
|||||
Пәнаралық байланыс |
Дене шынықтыру,музыка |
|||||
Бастапқы білім |
100-ге дейінгі сандарды, толық жүздіктерді қосу және азайту |
|||||
Сабақтың барысы: |
||||||
Уақыты\ Кезеңі 1минут Ұйымдас тыру Қызығушы лығын ояту |
Педогогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
Сәлеметсіздер ме, балалар? Бүгінгі математика пәнінен жаңа тақырып өтетін боламыз, және есептер шығарамыз. Сабағымыздың тақырыбы: Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмі 15 + 28, 43 – 15 Бүгінгі сабақта екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмін қолдануды үйренетін боласың |
Өтілетін сабақтың мақсатымен танысады. Сабақтан не үйренетіні туралы ақпарат алады |
|
Оқулық, жұмыс дәптер лері |
|||
7-8 минут Жаңа сабақ |
Суретте бейнеленген спорт ойындарының түрлерін ата.Есептеуді ауызша түсіндіруге тырыс.
1.Коньки тебу 100 – 76= 24 3.Хоккей ойыны 68 – 36 = 32 4.Футбол ойыны 46 + 54 =100 5.Велосипед тебу 52 + 28 = 80 6.Баскетбол ойыны 90кг – 69кг = 21 кг 7.Шаңғы тебу 50 см – 19 см = 31см
Тапсырмаға берілген жазу мен суретке қара. Бүгінгі сабақтың мақсатын қоямыз.
... жазамын. Бірліктерді қосамын: 5 + 8 = 13 немесе 1 онд. 3 бірл.3-ті бірліктердің астына жазамын, ал 1 ондықты ондыққа қосу үшін есіме сақтаймын. Ондықтарды қосамын: 1 онд. + 2 онд. + 1 онд. = 4 онд. Жауабы: қосындының мәні 43-ке тең. ... жазамын. Бірліктерді азайтамын. 3-тен 5-ті азайта алмаймын.1 ондықты аламын.1 ондық және 3 бірлік – бұл 13 бірлік. 13 – 5 = 8. 8-ді бірліктердің астына жазамын. Ондықтарды азайтамын: 1 ондықты қарызға алдық,3 ондық қалды. 3 онд.– 1 онд. = 2 онд. Жауабы: айырманың мәні 28-ге тең. Суреттерге қарап отырып, бүгінгі сабақтың мақсатын екі таңбалы сандардың қосу мен азайту алгоритмін қолдана аламын деп қоюға болады |
Суретте бейнеленген спорт ойындары ның түрлерін атайды. Есептеуді ауызша түсіндіреді. Дескриптор: Өрнектерді дұрыс орындайды Өрнектердің дұрыстығын тексереді
|
Суретте бейне ленген спорт ойындары ның түрле рін атай алады Есеп теуді ауызша түсін діре алады Тапсырмаларды суретке қарап орындай ды |
Оқулық, жұмыс дәптер лері |
||
8минут Тәжірибе |
Есеп № 3 Баған түрінде жазып, есепте . 36 37 95 100 + 28 + 18 – 18 – 37 6 4 55 67 63 Есеп № 4 а) Веложарысқа 100 адам қатысты. Олардың 35-і ер адам, 25-іәйел, ал қалғаны – балалар. Веложарысқа неше бала қатысты? Есіңе түсір! Алдымен есептің шартын қысқаша жазып аламыз. Бізге не белгілі? Не белгісіз? Нені табамыз? Қысқаша жазылуы Е р адам- 35 Әйел адам– 25 Барлығы 100 адам Балалар? Есепті сызба түрінде де көрсетуге болады
60 Шешуі: 100 – (35 + 25)= 100 – 60 = 40 Жауабы: Веложарысқа 60 бала қатысты ә) Саябаққа барлығы 96 ағаш отырғызылды. Олардың 32-сі қайың, 40-ы үйеңкі, ал қалғаны – терек. Саябаққа неше терек отырғызылды? Қ айың – 32 Үйеңкі -40-ы барлығы 96 ағаш Терек - ? Шешуі: 96 – (32 + 40)= 100 – 72= 28 Жауабы:Саябаққа 28 терек отырғызылды б) Саябаққа отырғызу үшін 36 шырша және 24 қарағай әкелінді. 12ағаш отырғызылды. Отырғызылмаған неше ағаш қалды? Шырша - 36 Қарағай - 24 Отырғызылды – 12ағаш Отырғызылмағаны - ? 60 Шешуі: (36 + 24) – 12 = 48 Жауабы: Отырғызылмаған 48 ағаш қалды |
Дескриптор: 1.Өрнектерді дұрыс орындайды 2.Өрнектердің дұрыстығын тексереді. Тақтамен жұмыс балалар шығып тақтада орындайды Дескриптор: Есептің қысқаша шартын құру, шешуін табу Амалдарды дұрыс қолданады |
Стикер лер арқылы Есеп тің қысқаша шартын құра алады, шешуін табады. Амалдарды дұрыс қолда нады ҚБ: стикерлер арқылы 1-10 балл дық жүйе Есептің қысқаша шартын құра алады, шешуін табады. Амалдарды дұрыс қолда нады |
Үлестірмелі
қа Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |