Материалдар / Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмі. 15+28,43-15

Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмі. 15+28,43-15

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Ақпан 2021
368
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Автор :Мукуева Марзия МусабековнаShape1

ШҚО Глубокое ауданы «Мәлік Ғабдуллин атындағы орта мектеп» КММ




Сабақтың тақырыбы:

Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмі.

15+28,43-15

Мұғалімнің аты-жөні: Мукуева М.М

Күні: 20.11.2019жыл

СЫНЫП: 2


Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспаған оқушылар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.5.1.1** - 1 -2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу

Сабақ нәтижесі:


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топтық тапсырмалар, кері байланыс.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, дүниетану.

Сабақтың жоспары

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері

Басталуы

5 минут









Ой қозғау арқылы сабақтың мақсатын ашу

2мин

















Өткенді қайталау

Слайд көрсету4-мин

Ұйымдастыру кезеңі 2 минут

Психологилық дайындық.

-Көңіл күйлерің қалай?

-Керемет!

-Сабаққа дайындықтарың қалай?

-Тамаша!

-Ынталарың қалай?

-Ғажап!

-Ендеше сабағымызды бастаймыз!

-О,о,о (бас бармағын көрсету)

Қазір бізде қай сабақ?(математика) –Балалар бүгінгі сабағымызда не оқитынымызды тауып көріңдерші.Яғни бүгін біз екі таңбалы санды жазбаша қосу және азайту тәсілін ары қарай жалғастырамыз.

-Ауызша қосу мен жазбаша қосу және азайту тәсілінің айырмашылығы неде? –Ұқсастығы ше?

.1слайд бейнежазба көрсету.Қазір бізде қай сабақ. Оған құстарды неге көрсетті деп ойлайсыңдар? Қазір қай мезгіл? Құстар қайда, неге ұшады? Бізге құстардың қандай пайдасы бар?Өлеңді тыңдағанда,

Өздеріңізді қалай сезімде болдыңдар? Қазір қай мезгіл? Құстар қайда, неге ұшады? Бізге құстардың қандай пайдасы бар?Өлеңді тыңдағанда,

Өздеріңізді қалай сезімде болдыңдар? Құстар кетер алдында тізбек құрады, сонда олар бұрыш ,тізбек жасап ұшады деп тізбектерін көрсету


Тізбек жасағанда ең мықтысы алда жүріп топ бастайды. Бізде тізбекті мен

б астаймын маған 3-көмекші керек Олар бағалау парағына балл қойып отырады.Бүгінгі сабақ баллдық жүйемен бағаланады.

Мына сан тізбегіне қарап барлығымыз оқып шығайық.

11 12 13 14 15 16 17 18 19 Кез келген біреуін таңдап алып 1-минут іщінде құрамын жазып шығамыз. Осы 1- тапсырмаға 1-балл қоямын . Белгі бойынша бірдей бастайды , бірдей аяқтайды.Смайлик қойған кезде топта бір оқушы балл қойып отырады.


Құстар жалғыз өмір сүре алмайды олар бірлесіп жұппен жүреді.

Қазір біз өзіміздің жұбымызды тауып жұппен жұмыс жасаймыз

2-тапсырма 2-балл

13+6-2=17 17-2+3=18

17-2+3=12 16-2+3=12 19-9+2=12

12+8-3-17

15-1+1=13 25-3+6=28 Бір екі оқушыны тексеру дәлелдету.

СЕРГІТУ



Балдық жүйе смайлик

Ортасы

10 минут








Білу.\, түсіну Қолдану

Дәптермен жұмыс «Талқылау әдісі»

Дәптермен , тақтамен жұмыс. 3тапсырма орындау -3 балл 1,2 бала түсіндіреді.

Оқулықта берілген есептерді түріне қарай топта, жұпта, жеке орындату. Тапсырмалар орындау соңында кері байланыс орнату. 4тапсырма Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне сай бағалап отыру.

Бекзат оқиды . –Есепте кім жайында айтылған?

-Не белгілі?

-Есепте не белгісіз?

-Есеп болу үшін оның несі болады.Есепті талдау ақылдасу .шығару.4 балл Бұрын біткен топ талдайды.

Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады.есепті шығарады.

Сабақтың соңы



-Бүгінгі сабағымыздың мақсаты не?

Осы мақсатқа жету үшін не істедік?

-Кімге не қиын болды?

-Осы алған білімнің өмірде пайдасы бар ма?

-Мысал кетір?


Бағалау


5 минут

















Үйге тапсырма

Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа қойылған баллдарын санайды..


Оқушының аты-жөні

1тапсырма

2 тапсырма

2 тапсырма

2 тапсырма

Балл






































Ал енді балалар Құстар бізге өз сыйлықтарын қалдырып кетті. Соны көрейік деп сандықшаны ашамын Үш түрлі гүл Қызыл гүл -ең белсенді оқушыға, сары ең белсенді топ, көк ең белсенді жұп. Бүгінгі сабақ кім көп гүлшоғын жинады.Құстарды қол бұлғап шығарып саламыз.Оқушылар «Бас бармақ » әдісі бойынша бүгінгі сабаққа баға береді.

Оқулықтағы М-3 аяқтау


Бағалау парақшасы










Осы сабақта ең көп букет жинаған оқушыға қошемет көрсету


























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ