Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Екі таңбалы сандар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2 «А» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі таңбалы сандардың графикалық моделі 4-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.2.1.Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру, разрядтық кестені қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі таңбалы сандардың түрлі графикалық модельдері көмегімен екі таңбалы сандарды оқиды жазады, әр түсті дөңгелектер, шаршылардан тұратын сызба түрінде модельдейді. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялы ахуал Үй тапсырмасын тексеру Сабақ мақсатымен танысады |
Сәлемдесу Өлең шумағын айтады Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Оқулықпен жұмыс. ҰЖ.1-тапсырма. –Суреттен қандай доптарды, ойыншықтарды көріп тұрсыңдар? –Саған қандай ойыншық (ойын) ұнайды? Ойыншықтарда берілген цифрларды пайдаланып,10 мен 20 сандарының арасындағы екі таңбалы сандар тізбегін жазады. 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ЖЖ.2-тапсырма Әр жұп суреттерде берілген екі таңбалы сандардың түрлі графикалық модельдерін зерттейді. Әр графикалық модельге сәйкес келетін екі таңбалы санды және оларды разрядтық қосылғыштар қосындысы түрінде қалай жазады? 75 саны әр түсті шаршылардан тұратын сызба түрінде модельдеп көрсетілген Демек 7 жасыл түсті шаршы 7 ондыққа тең, 5 көк түсті шаршы 5 бірлікке тең. 75 санын разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады: 75 = 70 + 5 ТЖ. 3-тапсырма Екі таңбалы сандардың графикалық модельдерін құрады ЕБҚ; 4-тапсырмада көрсетілген математикалық жазбалардың арасынан теңдеулерді тауып, оларды шешеді |
Ойыншықтарда берілген цифрларды пайдаланып, 10 мен 20 сандарының арасындағы екі таңбалы сандар тізбегін жазады Екі таңбалы сандардың әртүрлі графикалық модельдерін зерттейді, графикалық модельге сәйкес санды атайды, оларды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құрады Теңдеулерді табады, олардың шешуін жазады және тексеру жасайды. |
Дескриптор; 1.екі таңбалы сандар тізбегін жазады Дескриптор: 1.графикалық модельге сәйкес санды атайды; 2,оларды разрядтық қосылғыштар дың қосындысы түрінде жазады Топтар бір-бір ін бағалайды Дескриптор; 1.Теңдеулерді шешеді |
оқулық |
|
|
Сергіту сәті 2мин |
Нейро жаттығу |
Нейро жаттығу жасайды |
Тамаша! |
слайд |
|
|
|
ЕҚБ:5-тапсырмада екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу білігін жетілдіреді ӨЖ.6-тапсырмада 42 санының ондықтар разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге арттырады. Бірліктер разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге кемітеді. Қандай сан шықты? 42 санының ондықтар разрядындағы цифрдың мәні нешеге тең? (4-ке тең.) 4-ті 1-ге арттыр. (4 + 1 = 5) 42 санының бірліктер разрядындағы цифрдың мәні нешеге тең? (2-ге тең) 2-ні 1-ге кеміт. (2 – 1 = 1) Жауабы: 51 саны «Кел ойнайық!»7-тапсырма Санды бірнеше бірлікке кемітуге берілген есеп талданады. Бірінші топ – 19 жұмбақ Екінші оп – ?, 7 жұмбақ кем Ш: 19 – 7 = 12. Ж: екінші топ 12 жұмбақ жасырды. |
Берілген сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді 42 санының ондықтар разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге арттыра, бірліктер разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге кеміте отырып, шыққан санды анықтайды. Санды бірнеше бірлікке кемітуге берілген есеп орындалады |
Дескриптор; 1.разрядтық қосылғыштарға жіктейді 2.42 санының ондықтар разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге арттырады; 3.бірліктер разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге кемітеді, жауабын жазады 4.берілген есеп орындалады 5.Санды бірнеше бірлікке кемітеді |
слайд |
|
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту 9-тапсырманы үлгі бойынша орындайды, яғни қосу амалын қолданып, екі таңбалы сандар құрады. Осы сандарды вагонда жазылған сандармен сәйкестендіріп, пойыз құрастырады Үй тапсырмасы: 8-тапсырма Кері байланыс: «Блум кубигі » әдісі бойынша өтеді.
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Блум кубигі » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
1.Қосу амалының көмегімен екі таңбалы сандар құрады ҚБ: «Фри»әдісі
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы сандардың графикалық моделі 4-сабақ
Екі таңбалы сандардың графикалық моделі 4-сабақ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Екі таңбалы сандар |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
2 «А» |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі таңбалы сандардың графикалық моделі 4-сабақ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.2.1.Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру, разрядтық кестені қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі таңбалы сандардың түрлі графикалық модельдері көмегімен екі таңбалы сандарды оқиды жазады, әр түсті дөңгелектер, шаршылардан тұратын сызба түрінде модельдейді. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару Психологиялы ахуал Үй тапсырмасын тексеру Сабақ мақсатымен танысады |
Сәлемдесу Өлең шумағын айтады Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Оқулықпен жұмыс. ҰЖ.1-тапсырма. –Суреттен қандай доптарды, ойыншықтарды көріп тұрсыңдар? –Саған қандай ойыншық (ойын) ұнайды? Ойыншықтарда берілген цифрларды пайдаланып,10 мен 20 сандарының арасындағы екі таңбалы сандар тізбегін жазады. 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ЖЖ.2-тапсырма Әр жұп суреттерде берілген екі таңбалы сандардың түрлі графикалық модельдерін зерттейді. Әр графикалық модельге сәйкес келетін екі таңбалы санды және оларды разрядтық қосылғыштар қосындысы түрінде қалай жазады? 75 саны әр түсті шаршылардан тұратын сызба түрінде модельдеп көрсетілген Демек 7 жасыл түсті шаршы 7 ондыққа тең, 5 көк түсті шаршы 5 бірлікке тең. 75 санын разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады: 75 = 70 + 5 ТЖ. 3-тапсырма Екі таңбалы сандардың графикалық модельдерін құрады ЕБҚ; 4-тапсырмада көрсетілген математикалық жазбалардың арасынан теңдеулерді тауып, оларды шешеді |
Ойыншықтарда берілген цифрларды пайдаланып, 10 мен 20 сандарының арасындағы екі таңбалы сандар тізбегін жазады Екі таңбалы сандардың әртүрлі графикалық модельдерін зерттейді, графикалық модельге сәйкес санды атайды, оларды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құрады Теңдеулерді табады, олардың шешуін жазады және тексеру жасайды. |
Дескриптор; 1.екі таңбалы сандар тізбегін жазады Дескриптор: 1.графикалық модельге сәйкес санды атайды; 2,оларды разрядтық қосылғыштар дың қосындысы түрінде жазады Топтар бір-бір ін бағалайды Дескриптор; 1.Теңдеулерді шешеді |
оқулық |
|
|
Сергіту сәті 2мин |
Нейро жаттығу |
Нейро жаттығу жасайды |
Тамаша! |
слайд |
|
|
|
ЕҚБ:5-тапсырмада екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу білігін жетілдіреді ӨЖ.6-тапсырмада 42 санының ондықтар разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге арттырады. Бірліктер разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге кемітеді. Қандай сан шықты? 42 санының ондықтар разрядындағы цифрдың мәні нешеге тең? (4-ке тең.) 4-ті 1-ге арттыр. (4 + 1 = 5) 42 санының бірліктер разрядындағы цифрдың мәні нешеге тең? (2-ге тең) 2-ні 1-ге кеміт. (2 – 1 = 1) Жауабы: 51 саны «Кел ойнайық!»7-тапсырма Санды бірнеше бірлікке кемітуге берілген есеп талданады. Бірінші топ – 19 жұмбақ Екінші оп – ?, 7 жұмбақ кем Ш: 19 – 7 = 12. Ж: екінші топ 12 жұмбақ жасырды. |
Берілген сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді 42 санының ондықтар разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге арттыра, бірліктер разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге кеміте отырып, шыққан санды анықтайды. Санды бірнеше бірлікке кемітуге берілген есеп орындалады |
Дескриптор; 1.разрядтық қосылғыштарға жіктейді 2.42 санының ондықтар разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге арттырады; 3.бірліктер разрядындағы цифрдың мәнін 1-ге кемітеді, жауабын жазады 4.берілген есеп орындалады 5.Санды бірнеше бірлікке кемітеді |
слайд |
|
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту 9-тапсырманы үлгі бойынша орындайды, яғни қосу амалын қолданып, екі таңбалы сандар құрады. Осы сандарды вагонда жазылған сандармен сәйкестендіріп, пойыз құрастырады Үй тапсырмасы: 8-тапсырма Кері байланыс: «Блум кубигі » әдісі бойынша өтеді.
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Блум кубигі » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
1.Қосу амалының көмегімен екі таңбалы сандар құрады ҚБ: «Фри»әдісі
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз















