Материалдар / Екі таңбалы сандары разрядтан аттамай жазбаша қосу мен азайту.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Екі таңбалы сандары разрядтан аттамай жазбаша қосу мен азайту.

Материал туралы қысқаша түсінік
Екі таңбалы сандары разрядтан аттамай жазбаша қосу мен азайту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Сәуір 2024
42
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Математика

Мұғалімнің аты-жөні:

Сүлейменова Шырын Cаматқызы


Сынып:

2-сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні

07.11.2023

Сабақтың тақырыбы:

Екі таңбалы сандары разрядтан аттамай жазбаша қосу мен азайту.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

2.2.3.2- Сен екі таңбалы сандарды разрядтан аттамай баған түрінде қосуды және азайтуды үйренесің

Сабақтың мақсаты

Сен екі таңбалы сандарды разрядтан аттамай баған түрінде қосуды және азайтуды үйренесің.

Сабақтың барысы

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Баға

лау

Ресурстар

Басы


5мин

Психологиялық ахуал.

«Бөтелке» әдісі.

Оқушылар мұғалімнің қолына ұстап тұрған бөтелкенің артынан қайталайды.

Оқушылар мұғалімнің қолында тұрған бөтелкеге назар аударады, мұғалім бөтелкені қалай қозғаса, оқушылар да сол бөтелкенің артынан қимылды қайталайды.


https://gas-kvas.com/uploads/posts/2023-02/1676428789_gas-kvas-com-p-butilka-risunok-detskii-3.jpg

Орта

Сы

2мин













5мин































5мин























5мин























5мин















5мин

















5мин



















2мин












Өткенге шолу

Үй жұмысын «колесо фортуна» арқылы тексеремін



1.Тапсырма Ауызша тапсырма, түсіндіру. Сандарды баған түрінде қосудың қалай орындалатынын түсіндір.

Үлгі:34+23=57 Бірінші: қосылғыштарды бірліктерден бастап есептейді. Яғни: 4+3=7. Бірліктердің астына 7-ні жазасың Екінші: қосылғыштардың ондықтарын қосасың. Яғни: 3+2=5. Ондықтардың астына 5-ті жазасың.



3.Мысалдарды баған түрінде жазып шығар.

Мұғалімнің түсіндіргенін еске түсір, берілген мысалдырды баған түрінде шығар.







4.Тапсырма Ауызша түсіндіру. Сандарды баған түрінде азайтудың қалай орындалатынын түсіндір.

Бірінші: азайғыштың бірлігінен азайтқыштың бірлігін азайтасың: 7-3=4. Бірліктердің астына 4-ті жазасың.

Екінші: Азайғыштың ондығынан азайтқыштың ондығынан азайтасың: 5-2=3. Ондықтардың астына 3-ті жазасың.



5.Мысалдарды баған түрінде жазып шығар.

Сандарды баған түрінде азайтудың қалай орындалатынын еске түсіріп, баған түрінде шығарады.





Сергіту сәті. «Нейро» жаттығулары. Оқушылардың шапшаңдығын, тез ойлануын, қабылдауын дамытатын жаттығу.





6.Тапсырма

Күзгі демалыста мектебімізден 32 бала мұражайға, ал 11 бала циркке барды. Мұражай мен циркке барлығы неше бала барды?



8.Тапсырма

1,9,6 және 3 цифрларын пайдаланып, ең үлкен және ең кіші екі таңбалы сандарды жаз. Осы екі санның айырмасының мәнін баған түрінде жазып есепте.


«колесо фортуна» тоқтағанда, қай баланың есімі түседі, сол бала үй жұмысын айтады, түсіндіреді, тексертеді.







Мұғалімнің түсіндіргеніне назар аударады, мұғалімнің тақтаға жазып түсіндіргенін, өз дәптереріне жазып алады.





















Мұғалімнің түсіндіргенін еске түсіріп, берілген мысалдырды баған түрінде шығарып көреді.

Болжам жауап:

52+16=68 баған т 34+65=94 баған т 25см+43см=68 баған т





Оқушылар сандарды баған түрінде азайтудың қалай орындалатынына назар аударып, тақтадағы мысалды, дәптерге жазады.

























Сандарды баған түрінде азайтудың қалай орындалатынын еске түсіріп, мысалдардыбағанн түрінде шығарады.

Болжам жауап:

56-24=32 баған т 85-32=53 баған т 69дм-27дм=42 баған т





Көрсетілген іс- әрекетті шатаспай, тез, шапшаң қайталауы керек.







Сөз есептің шартын оқиды, тақтаға шығып мәтінді есепті шығарады.

Болжам жауап:

Шешуі: 32+11=43 Жауабы: барлығы 43 бала барды?









1,9,6 және 3 цифрларын пайдаланып, ең үлкен және ең кіші екі таңбалы сандарды жаз. Осы екі санның айырмасының мәнін баған түрінде жазып есептейді.

Болжам жауап:

96-13=83 баған т 69-13=56 баған т

КБ. мұғалімнің кері байланысы









КБ. Мұғалімнің кері байланысы
























Десриптор:

-Мысалдарды дұрыс шығарады.

-баған түрінде жазады.










КБ.мұғалімнің кері байланысы.
























Десриптор: -Мысалдарды дұрыс шығарады. -баған түрінде жазады.

КБ. Мұғалімнің кері байланысы















Дескриптор:

-мәтінді есептің шартын құрады.

-шешуі мен жауабын жазады.

КБ. Мұғалімнің кері байланысы







Дескриптор:

-берілген сандарды пайдаланып ең үлкен ең кіші сандарды табады.

-санның айырмасының мәнін баған түрде жазады. 1б

https://koleso-fortuny-online.ru/











Математика пәні, Алматы «АТАМҰРА»2022, 74-бет



























Математика пәні, Алматы «АТАМҰРА»2022, 74-бет











Математика пәні, Алматы «АТАМҰРА»2022, 75-бет

























Математика пәні, Алматы «АТАМҰРА»2022, 75-бет











https://infourok.ru/logoped-zh%D2%B1mysynda%D2%93y-nejropsihologiyaly%D2%9B-ojyndar-4566346.html





Математика пәні, Алматы «АТАМҰРА»2022, 75-бет



















Математика пәні, Алматы «АТАМҰРА»2022, 75-бет

Соңы

Рефлексия

5мин

«Көңіл күй» ыдысы.

Жасыл, сары, қызыл қақпақты ыдыстар қойылады.

Жасыл қақпақты ыдыс: бәрін түіндім.

Сары қақпақты ыдыс: сұрақтарым бар.

Қызыл қақпақты ыдыс: түсінбедім.


Оқушылар тақтаға шығып бір смайликті таңдайды, оны қандай түсті ыдысқа салатынын айтады, не үшін? екенін түсіндіреді.

Болжам жауап:

Мен смайликті жасыл қақпақты ыдысқа саламын. Себебі: сабақ қызықты, түсінікті өтті. Сұрақтарым, түсінбеген тұстарым болмады.

Кб.мұғалімнің кері байланысы:

Сабақ бойы жинаған баллдары саналады.

Мұғалім оқушының сабақта өзін ұстауына, ауызша жауап бергенін ескере отырып, 2баллды бонус ретінде беріледі.

https://t.me/kreativti



Машықкер: Сүлейменова Ш.С.

Пән мұғалімі: Аида Жанабаевна

Әдіскер: Мутан. Е

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!