|
Білім беру ұйымының атауы |
«Аль-Фараби атындағы мектебі»ЖШС |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3В Кеңістік фигуралар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әжіханова Алмагүл Тазабекқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
07.02.2024ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «В» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№103 Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану 3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жаңашыл ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Сәлеметсіңдер ме, балалар? Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?» әдісі бойынша ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Шам» әдісі бойынша топтың атын табу. 1-топ «Сенім» 2-топ «Бірлік» 3-топ «Жылдамдық» Өткенді пысықтау «Қазына әдісі» бойынша қалдықпен шығатын есептерді ауызша шығару Жаңа тақырыпты «Судағы сиқыр» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын анықтау ақ қағаздар арқылы жүзеге асырылады. Әр топ шыққан сөзді оқиды. -Жарайсыңдар балалар! Оқулықпен жұмыс. Ауызша орындау 1-тапсырма Сандарды кему реті бойынша орналастырып, Қасым хан шығарған заңның қалай аталатынын оқы. 264, 119, 95, 48 Қасым ханның қасқа жолы 2-тапсырма Есептеуді баған түрінде орында. «Пирамида» әдісін қолдану 31*2=62 13*3=39 13*2=26 32*2=64 21*4=84 22*4=88 14*2=28 33*3=99 3-тапсырма Өзіндік жұмыс. Амалдардың орындалу тәртібін анықта. Баған түрінде есепте. 1000-(425-403)*4=912 520+21*4+136=970 (399-366)*3+298=397 ЕБҚ 4-тапсырма Eсепті теңдеудің көмегімен шығар. а) ересек-325 балалар-х барлығы-900 х=900-325 х=575 Ж: фильмді 575 адам көрді ә) Болды-118 Әкелінді-х Барлығы-265 Ш:118+х=265 Х=147 Ж:147 жаңа кітап әкелді. Сергіту сәті. «Тоқта» әдісі 5-тапсырма Тақтамен түсіндірме жұмысы Жылқы-20дан 2табын Құлын-15тен 3 табын Барлығы-қанша? Шешуі:20*2=40жылқы 15*3=45құлын 40+45=85жануар Жауабы:Өрісте барлығы 85 жануар жайылып жүр. Кері есеп құрастыру «Топтық жұмыс» 6-тапсырма Кестедегі санды деректерді пайдалана отырып,бір амалмен орындалатын есептер құрастыр. Қ=б*с 24*2=48 33*3=99 13*3=39 7 тапсырма Тақтамен жұмыс Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз.Олардың мәнін тап. 1000-400*2=1000-800=200 450-32*2=450-64=386 300*2-24*2=600-48=552 Үйге тапсырма: 8-тапсырма Баған түрінде жазып,өрнектердің мәнін тап. а) 41*2=82 34*2=68 12*3=36 33*3=99 23*3=69 42*2=84 22*4=88 24*2=48 ә) 23*3+14*2=87 43*2-13*3=57 200-44*2+126=242 9-тапсырма Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қой. Жақшалар қоюға да болады. а) 1*2+3=5 ә) (1+2):3+4=5
|
Амандасады. Жақсы тілектер айтады. Қайталауға арналған есептер шығарады Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Тақтамен жұмыс Тапсырманы орындайды Көбейту кестесін айтады Тапсырманы орындайды Топтық жұмыс Тапсырманы орындайды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Әжіханова Алмагүл ТазабекқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейтуМатериал туралы қысқаша түсінік
Керемет өтілген ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














