Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі «Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Бөлім |
3С. Жазбаша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ахметова Майра Женисбаевна |
|||||
|
Күні |
09.02.2026ж |
|||||
|
Сынып 3 А |
Қатысқандар саны 22 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№103-сабақ.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы,үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді пысықтау 5 -тапсырма Көбейтіндінің мәнін тап. Қалай
есептегеніңді түсіндір. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін ЖИ 1-тапсырма Сандарды ондықтарының кему реті бойынша орналастырып, Қасым хан шығарған заңның қалай аталатынын оқы. 264,119,95,48 Қасым ханның қасқа жолы 2-тапсырма Есептеуді баған түрінде орында. 31*2=62 13*3=39 13*2=26 32*2=64 21*4=84 22*4=88 14*2=28 33*3=99 3-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықта. Баған түрінде есепте. 1000-(425-403)*4=912 520+21*4+136=970 (399-366)*3+298=397 32*3+44*2=184 4-тапсырма Eсепті теңдеудің көмегімен шығар. а) ересек-325 балалар-х барлығы-900 х=900-325 х=575 Ж: фильмді 575 адам көрді ә) ескі кітап-118 Жаңа кітап-х Ш:118+х=265 Х=147 Ж:147 жаңа кітап әкелді. 5-тапсырма Қасымханда -100 жылқы Оның-20 құлын Жылқысы одан -2 есе артық Қасымханда қанша табын бар? Ш:х+20+20*2=100 x+20+40=100 x+60=100 x=100-60 x=40 Ж:Қасымханда 40 табын бар. ЕБҚ (8+9)*1=17 (8+9)*4=68 (8+9)*2=34 (8+9)*5=85 (8+9)*3=51 (8+9)*6102 6-тапсырма Кестедегі санды деректерді пайдалана отырып,бір амалмен орындалатын есептер құрастыр. Қ=б*с 24*2=48 33*3=99 13*3=39 Сергіту сәті 7-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз.Олардың мәнін тап. 1000-400*2=1000-800=200 450-32*2=450-64=386 300*2-24*2=600-48=552 8-тапсырма Баған түрінде жазып,өрнектердің мәнін тап. а) 41*2=82 34*2=68 12*3=36 33*3=99 23*3=69 42*2=84 22*4=88 24*2=48 ә) 23*3+14*2=87 43*2-13*3=57 200-44*2+126=242 Үй тапсырмасы: 9-тапсырма Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қой. Жақшалар қоюға да болады. а) 1*2+3=5 ә) (1+2):3+4=5 Кері байланыc
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырмаыны орындайды Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Жетіген»әдісі Дескриптор: Көбейтіндінің мәнін табады-2б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Сандарды ондықтарының кему реті бойынша орналастырады-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Есептеуді баған түрінде орындайды-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Амалдардың орындалу тәртібін анықтайды-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Eсепті теңдеудің көмегімен шығарады-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Сызбаны пайдалана отырып, үш амалмен шығарылатын есептер құрастырады-1б Есепті шығарады «Жетіген»әдісі Дескриптор: Кестедегі бір амалмен орындалатын есептер құрастырады-1б Тамаша «Жетіген»әдісі Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жазады-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Баған түрінде жазып,өрнектер -дің мәнін табады-1б Жарайсың! «Оқушы» әдісі |
Суреттер Оқулық
Жұмыс дәптері Оқулық
https://wordwall.net/resource/29143048 Оқулық
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық
Оқулық
Қима парақ Оқулық
Қимылдар Оқулық
Оқулық
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі «Мектепке дейінгі шағын орталығы бар Д.Қонаев атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Бөлім |
3С. Жазбаша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ахметова Майра Женисбаевна |
|||||
|
Күні |
09.02.2026ж |
|||||
|
Сынып 3 А |
Қатысқандар саны 22 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№103-сабақ.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы,үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді пысықтау 5 -тапсырма Көбейтіндінің мәнін тап. Қалай
есептегеніңді түсіндір. «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін ЖИ 1-тапсырма Сандарды ондықтарының кему реті бойынша орналастырып, Қасым хан шығарған заңның қалай аталатынын оқы. 264,119,95,48 Қасым ханның қасқа жолы 2-тапсырма Есептеуді баған түрінде орында. 31*2=62 13*3=39 13*2=26 32*2=64 21*4=84 22*4=88 14*2=28 33*3=99 3-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықта. Баған түрінде есепте. 1000-(425-403)*4=912 520+21*4+136=970 (399-366)*3+298=397 32*3+44*2=184 4-тапсырма Eсепті теңдеудің көмегімен шығар. а) ересек-325 балалар-х барлығы-900 х=900-325 х=575 Ж: фильмді 575 адам көрді ә) ескі кітап-118 Жаңа кітап-х Ш:118+х=265 Х=147 Ж:147 жаңа кітап әкелді. 5-тапсырма Қасымханда -100 жылқы Оның-20 құлын Жылқысы одан -2 есе артық Қасымханда қанша табын бар? Ш:х+20+20*2=100 x+20+40=100 x+60=100 x=100-60 x=40 Ж:Қасымханда 40 табын бар. ЕБҚ (8+9)*1=17 (8+9)*4=68 (8+9)*2=34 (8+9)*5=85 (8+9)*3=51 (8+9)*6102 6-тапсырма Кестедегі санды деректерді пайдалана отырып,бір амалмен орындалатын есептер құрастыр. Қ=б*с 24*2=48 33*3=99 13*3=39 Сергіту сәті 7-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жаз.Олардың мәнін тап. 1000-400*2=1000-800=200 450-32*2=450-64=386 300*2-24*2=600-48=552 8-тапсырма Баған түрінде жазып,өрнектердің мәнін тап. а) 41*2=82 34*2=68 12*3=36 33*3=99 23*3=69 42*2=84 22*4=88 24*2=48 ә) 23*3+14*2=87 43*2-13*3=57 200-44*2+126=242 Үй тапсырмасы: 9-тапсырма Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қой. Жақшалар қоюға да болады. а) 1*2+3=5 ә) (1+2):3+4=5 Кері байланыc
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырмаыны орындайды Тапсырманы орындайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру «Жетіген»әдісі Дескриптор: Көбейтіндінің мәнін табады-2б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Сандарды ондықтарының кему реті бойынша орналастырады-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Есептеуді баған түрінде орындайды-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Амалдардың орындалу тәртібін анықтайды-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Eсепті теңдеудің көмегімен шығарады-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Сызбаны пайдалана отырып, үш амалмен шығарылатын есептер құрастырады-1б Есепті шығарады «Жетіген»әдісі Дескриптор: Кестедегі бір амалмен орындалатын есептер құрастырады-1б Тамаша «Жетіген»әдісі Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрастыр және жазады-1б «Жетіген»әдісі Дескриптор: Баған түрінде жазып,өрнектер -дің мәнін табады-1б Жарайсың! «Оқушы» әдісі |
Суреттер Оқулық
Жұмыс дәптері Оқулық
https://wordwall.net/resource/29143048 Оқулық
Жұмыс дәптері Оқулық
Оқулық
Оқулық
Қима парақ Оқулық
Қимылдар Оқулық
Оқулық
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||





шағым қалдыра аласыз














