Материалдар / «Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту» 3 сынып

«Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту» 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
«Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту» сапалы ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Ақпан 2025
76
0 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:


«Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту»


Оқу жоспарына сай оқу мақсаты:

3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23*2,123*2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады.

Құндылық

Апта дәйексөзі

«Жасампаздық пен жаңашылдық айы»

«Шығармашыл бала-ойлы бала»

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут







Өткен сабақты пысықтау

5 минут












Сабақтың ортасы

20 минут















































Сергіту сәті

2 минут




Сабақты қорыту

8мин










Кері байланыс

5 минут


Амандасады

Үлкенге де сіз

Кішіге де сіз

Барша жанды құрметтеп

Бас иеміз біз

Осы өлең жолдарын қимылмен көрсету арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алады;



Өткен сабақты пысықтау:

«Текше» ойыны арқылы іске асырылады.

(Текшеге тапсырмалар жазып, оқушыларға лақтыру арқылы тапсырмаларды орындату)


Оқушылар топтарға бөлінеді:

1 - топ «Қазақ хандығы»

2 – топ «Керей»

3-топ «Жәнібек»




Балалар, біз бүгін сендермен «Жазбаша көбейту және бөлу» деген бөлімді бастаймыз . Ортақ тақырыбымыз «Атақты тұлғалар»

Оқу мақсаты: Екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды үйренеміз.

ЖИ әдісі арқылы оқушыларды тақырыппен танстыру.(Керей сөйлейді)

-Керей мен Жәнібек туралы қысқаша видороллик көрсету.

1-тапсырма «Адасқан сандар»әдісі арқылы жүзеге асады.

Тақтаға шашырап сандар ілінеді. Оқушылар сол сандарды алып, екітаңбалы сандарды өсу ретімен,үш таңбалы сандарды кему ретімен орналастырады.

ФС тапсырмасы










ІІ-тапсырма: (Жеке жұмыс)

ФС ТАПСЫРМАСЫ

Саралау-диалог


Есептерді түсіндіре отырып, баған түрінде орында

«Кигіз үй» ойыны арқылы жүзеге асады. (Кигіз үйлерге тапсырмалар жазылып тұрады, оқушылар текшені лақтыру арқылы тапсырмалар орындайды)




ІІІ – тапсырма .Өзіндік жұмыс

ФС тапсырмасы

Оқушылар тапсырманы дәптерге өзіндік жұмыс ретінде орындайды.






СЕРГІТУ СӘТІ
«Ою» биі



ІV – тапсырма (топтық жұмыс)

«Атақты тұлғалар» тапсырмасы.

Атақты тұлғалардың суреті беріледі, соның артында теңдеу жазып қою.

ФС тапсырмасы




Балалардың «Bilim Class» ұпайын санап, бағалап өту


Үй тапсырмасы: 50 бет №5


«Керуен» арқылы жүзеге асады.







Амандасады


Психологилық ахуалға қатысады







Текшеде жазылған тапсырмаларды орындайды



Топтардың атаулары таныстырылады






Оқушыларды тақырыппен танысады




Оқушылар жылдамдыққа үйренеді






Тақтамен жұмыс














Тақтамен жұмыс












Дәптермен жұмыс













Топпен жұмыс жасайды












Оқушылар кері байланыс берелі









Оқушылар дұрыс жауаптары үшін ұпай алып отырады































Дескриптор:

Үш таңбалы, екі таңбалы сандарды біледі 1б

Сандарды өсу ретімен жазады 1б

Сандарды кему ретімен жазады 1б

Жалпы: 3 б

ҚБ: Тамаща!





Дескриптор:

Есепті баған түрінде шығарады 1б

Есептерді қатесіз орындайды 1б

Жалпы: 2б

ҚБ: Жарайсың!

Керемет!


Дескриптор:

Есептің шартын құрады 1 б

Есептің шешуін табады 1б

Есептің жауабын жазады 1 б

Жалпы: 3б

ҚБ: Керемет! Тамаша!






Дескриптор:

Теңдеуді біледі 1б

Теңдеуді шешеді 1б

Жалпы: 2б

ҚБ: Керемет! Тамаша!


























Қазақ хандығы,

Керей мен Жәнібектің суреті




видеороллик


С урет













Сандар

























AutoShape 2




Түйе, қоржын, ою






Shape1

Shape2

Shape3



Picture 6





Shape4

Shape5

Shape6 Shape7

Picture 4











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!