Қысқа мерзімді жоспар
Математика 38-сабақ
|
Бөлім: |
Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту. Жүздіктер. Есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі таңбалы сандарды разрядттан аттап жазбаша қосу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.8.34 + 23, 57 – 23, 45 ± 19, 47 + 33, 80 – 47, 100 – 35 жағдайларында екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: 34 + 23, 57 – 23, 45 ± 19, 47 + 33, 80 – 47, 100 – 35 жағдайларында екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолданады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Біз ақылды баламыз, Есеп, жұмбақ ойынның, Жауабын тез табамыз. Туын ұстап білімнің, Саяхатқа шығамыз! Өткенді тексеру «Джунглиге саяхат» https://wordwall.net/resource/9412863 -Біз жаңа қандай сандарды қосып алдық? Біз бүгін екі таңбалы сандарды разрядттан аттап жазбаша азайту тақырыбын жалғастырамыз. -Сабағымыздың мақсаты: 34 + 23, 57 – 23, 45 ± 19, 47 + 33, 80 – 47, 100 – 35 жағдайларында екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолданатын боламыз. |
Сандардың қосындысын табады. Сұраққа жауап береді. |
Балдық шкала
Оқушылар алған балдарын белгілеп отырады. |
Тақта,оқулық,үлестірмелі парақтар Интер тақта |
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
Жаңа сабақ.
-Енді осы ережеге сүйеніп, 47 мен 33 сандарын баған түрінде қосуды өзің орындап көр. Дескриптор: Екі таңбалы санды разрядттан аттамай қосады. 2-тапсырма топтық жұмыс. «Су ли фа» әдісімен тапсырманы бөліп алады.
«Сен маған мен саған» әдісімен тапсырманы орындайды. 1-топ есепті модельде. 2-топ есептің өрнегін жаз 3-топ есептің шешуін тап 3-тапсырма жұптық жұмыс. Оқулықтағы №6- есеп. Теңдеуді шеш. Жұбыңның теңдеуін тексер. Көңілді үзіліс «Ақиқат,жалған»ойыны Көрсетілген табличкадағы жауап ақиқат болса, шапалақтайды, жалған болса, аяқтарын тарсылдатады. Дәптермен жұмыс. Оқулықтағы №5- есепті дәптерге орындайды. Дескриптор: Екі таңбалы санды разрядттан аттамай қосады. Көңілді үзіліс «Баскетбол» ойыны. Оқушылар серги отырып тапсырмаларды орындайды.Саралау. |
Берілген тапсырманы баған түрінде қосады.
Есептің шартын жазады. Есептің өрнегін жазады. Есептің жауабын жазады
Жұптасып теңдеулерді шешеді. Бірін бірі тексереді
1- өрнекті бағанмен орындайды 2-өрнекті орындайды 3- өрнекті орындайды |
Дескриптор Дескриптор 3 балл Дескриптор 2 балл Дескриптор 3 балл Дескриптор 1 балл |
Оқулық, дәптер қалам. Үлестірме парақтар Оқулық Үлестірмелі тапсырмалар. Тапсырма |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Белгі бер» әдісі бойынша өтеді.
|
Жинаған балдарының санына байланысты көңіл күйлерін шаблонға қарап қолмен көрсетеді.. |
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі таңбалы санды қосу,азайту
Екі таңбалы санды қосу,азайту
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 38-сабақ
|
Бөлім: |
Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту. Жүздіктер. Есептер |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
||
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі таңбалы сандарды разрядттан аттап жазбаша қосу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.8.34 + 23, 57 – 23, 45 ± 19, 47 + 33, 80 – 47, 100 – 35 жағдайларында екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: 34 + 23, 57 – 23, 45 ± 19, 47 + 33, 80 – 47, 100 – 35 жағдайларында екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолданады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Біз ақылды баламыз, Есеп, жұмбақ ойынның, Жауабын тез табамыз. Туын ұстап білімнің, Саяхатқа шығамыз! Өткенді тексеру «Джунглиге саяхат» https://wordwall.net/resource/9412863 -Біз жаңа қандай сандарды қосып алдық? Біз бүгін екі таңбалы сандарды разрядттан аттап жазбаша азайту тақырыбын жалғастырамыз. -Сабағымыздың мақсаты: 34 + 23, 57 – 23, 45 ± 19, 47 + 33, 80 – 47, 100 – 35 жағдайларында екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолданатын боламыз. |
Сандардың қосындысын табады. Сұраққа жауап береді. |
Балдық шкала
Оқушылар алған балдарын белгілеп отырады. |
Тақта,оқулық,үлестірмелі парақтар Интер тақта |
|
Сабақтың ортасы 32 мин |
Жаңа сабақ.
-Енді осы ережеге сүйеніп, 47 мен 33 сандарын баған түрінде қосуды өзің орындап көр. Дескриптор: Екі таңбалы санды разрядттан аттамай қосады. 2-тапсырма топтық жұмыс. «Су ли фа» әдісімен тапсырманы бөліп алады.
«Сен маған мен саған» әдісімен тапсырманы орындайды. 1-топ есепті модельде. 2-топ есептің өрнегін жаз 3-топ есептің шешуін тап 3-тапсырма жұптық жұмыс. Оқулықтағы №6- есеп. Теңдеуді шеш. Жұбыңның теңдеуін тексер. Көңілді үзіліс «Ақиқат,жалған»ойыны Көрсетілген табличкадағы жауап ақиқат болса, шапалақтайды, жалған болса, аяқтарын тарсылдатады. Дәптермен жұмыс. Оқулықтағы №5- есепті дәптерге орындайды. Дескриптор: Екі таңбалы санды разрядттан аттамай қосады. Көңілді үзіліс «Баскетбол» ойыны. Оқушылар серги отырып тапсырмаларды орындайды.Саралау. |
Берілген тапсырманы баған түрінде қосады.
Есептің шартын жазады. Есептің өрнегін жазады. Есептің жауабын жазады
Жұптасып теңдеулерді шешеді. Бірін бірі тексереді
1- өрнекті бағанмен орындайды 2-өрнекті орындайды 3- өрнекті орындайды |
Дескриптор Дескриптор 3 балл Дескриптор 2 балл Дескриптор 3 балл Дескриптор 1 балл |
Оқулық, дәптер қалам. Үлестірме парақтар Оқулық Үлестірмелі тапсырмалар. Тапсырма |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Белгі бер» әдісі бойынша өтеді.
|
Жинаған балдарының санына байланысты көңіл күйлерін шаблонға қарап қолмен көрсетеді.. |
|
|

шағым қалдыра аласыз
















