Бекітемін_____________
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысушылар саны |
12 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Lesson study зерттеу тақырыбы |
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын цифрлық технологиялар қолдану арқылы арттыру |
|||
|
А, В, С оқушылар |
А - қабылдау деңгейі баяу В - қабылдау деңгейі орташа С - қабылдау деңгейі жоғары |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екілік ақпаратты ұсыну. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.4-компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсінеді |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсінеді,анықтайды |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру Білім алушылармен амандасу,түгендеу. Білім алушылардың сабаққа дайындығын бақылап, назарын сабаққа аудару. І. Психологиялық ахуал тудыру: Оқушыларға жақсы тілек айту арқылы психологиялық ахуал тудыру. Топқа бөлу Бағалау шарттарын таныстырады. Бағалау парағы таратылады. Үй тапсырмасы «Квест» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Квестті шешу арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын табады |
Дескриптор: Криптология, шифрлау, алфавит анықтамаларын ажырата алады; ҚБ: /1 балл/ |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Жаңа тақырыпқа байланысты видео көрсетіледі,оқушылармен видеоны талдау арқылы жаңа сабақ түсіндіріледі. Топтық жұмыс 1-тапсырма «Тарсия әдісі» Тарсия платформасында жасалынған қима қағаздардан сұрақтарға жауап іздеу арқылы пирамида құру. Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Практикалық тарсырма ASCII кодындағы кестесін пайдаланып әр кім өз аттарын екілік код тіліне аударады, шыққан кодты мәтіндік редактор MS Word-ті (Блокнот)-қа блокнотқа көшіріп жазып,документтің свойства бөліміне кіріп,мәтіннің килобайтта тұрған мәнін,ақпараттың ең кіші бөлігі битке айналдырады. А деңгей ASCII кодындағы кестесін пайдаланып әр кім өз аттарын екілік код тіліне аударады B деңгейі мәтіндік редактор MS Word-ті (Блокнот)-қа блокнотқа көшіріп жазады. С деңгейі Мәтіннің ақпарат көлемін анықтайды. Сергіту сәті Көзге жаттығу Жұптық жұмыс. 3-тапсырма. Дәулеттің хатын декодтау «Декодтау»әдісін қолданып сөздерді декодтап,түсіп қалған сөздерді орнына қой Хаттың мәтіні Bugin uyrengenin – ertengi tabysyn! Bilіmmen biikterge umtyl! Бүгін үйренгенің – ертеңгі табысың! Біліммен биіктерге ұмтыл! Бекіту сұрақтары: 1. Екілік жүйе дегеніміз не? 2. Компьютердегі барлық ақпарат қандай түрде ұсынылады? 6. Екілік кодта қандай сандар қолданылады? |
Видеоны көреді, талқылауға қатысады «Тарсия әдісі» жаңа сабаққа қатысты сұрақтардың жауабын табады, талқылайды Сөздерді екілік кодта кодтап, оларды мәтіндік редакторда жазып, ақпараттың көлемін есептейді. Екілік кодта тұрған сөздерді декодтап,орнына қояды. Жаңа сабақ бойынша алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап беру арқылы қима қағаздардан фигура жасайды. ҚБ: / 2 балл/ Дескриптор: -өз атын екілік кодта кодтайды;/1 балл/ -шыққан сөйлемнің көлемін анықтайды; балл /3 балл/ -мәтіндік редактормен жұмыс жасайды; ҚБ: / 4 балл/ Жалпы: 4 балл Дескриптор: -декодтау орындайды; -декодталған сөздерден сөйлем құрайды. ҚБ: / 3 балл/ ҚБ: Жарайсың, Өте жақсы т.б. |
Видео Интерактивті тақта
https://www.youtube.com/watch?v=_lx7d4eIkVE |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі
бағалауды ұйымдастырады. «Активатор» әдісі арқылы білім алушылардан кері байланыс алу. Ақ парақ таратып беру. Оқушылардың қажеттілігі туындаған жағдайда берілетін тапсырма 3-тапсырма. Берілген сөздердің қанша байт және биттен түратынын анықтандар. Мында сайкестендіру прграммамен informatika, bit, binary coding Дескриптор: -берілген сөздердің қанша байт және биттен тұратынын анықтайды. ҚБ: стикер /2балл/ |
Өзін-өзі бағалау. 1.Есінде қалған 3 мәліметті жазады. 2.Маңызды болған 2 мәліметті жазады. 3. Тәжірибеде қолданамын деген 1 мәліметті жазады. Үй тапсырмасын алады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 1.4, 22-бет 3-тапсырма |
|
Жалпы:10 балл |
|
01000010 01110101 01100111 01101001 01101110
01110101 01111001 01110010 01100101 01101110 01100111 01100101 01101110 01101001 01101110
01100101 01110010 01110100 01100101 01101110 01100111 01101001
01110100 01100001 01100010 01111001 01110011 01111001 01101110
01100010 01101001 01101100 01101001 01101101 01101101 01100101 01100110
01100010 01101001 01101001 01101011 01110100 01100101 01110010 01100111 01100101
01110101 01101101 01110100 01101100

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екілік ақпаратты ұсыну
Екілік ақпаратты ұсыну
Бекітемін_____________
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5 «а» |
Қатысушылар саны |
12 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Lesson study зерттеу тақырыбы |
Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын цифрлық технологиялар қолдану арқылы арттыру |
|||
|
А, В, С оқушылар |
А - қабылдау деңгейі баяу В - қабылдау деңгейі орташа С - қабылдау деңгейі жоғары |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екілік ақпаратты ұсыну. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.4-компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсінеді |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсінеді,анықтайды |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру Білім алушылармен амандасу,түгендеу. Білім алушылардың сабаққа дайындығын бақылап, назарын сабаққа аудару. І. Психологиялық ахуал тудыру: Оқушыларға жақсы тілек айту арқылы психологиялық ахуал тудыру. Топқа бөлу Бағалау шарттарын таныстырады. Бағалау парағы таратылады. Үй тапсырмасы «Квест» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Квестті шешу арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын табады |
Дескриптор: Криптология, шифрлау, алфавит анықтамаларын ажырата алады; ҚБ: /1 балл/ |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Жаңа тақырыпқа байланысты видео көрсетіледі,оқушылармен видеоны талдау арқылы жаңа сабақ түсіндіріледі. Топтық жұмыс 1-тапсырма «Тарсия әдісі» Тарсия платформасында жасалынған қима қағаздардан сұрақтарға жауап іздеу арқылы пирамида құру. Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Практикалық тарсырма ASCII кодындағы кестесін пайдаланып әр кім өз аттарын екілік код тіліне аударады, шыққан кодты мәтіндік редактор MS Word-ті (Блокнот)-қа блокнотқа көшіріп жазып,документтің свойства бөліміне кіріп,мәтіннің килобайтта тұрған мәнін,ақпараттың ең кіші бөлігі битке айналдырады. А деңгей ASCII кодындағы кестесін пайдаланып әр кім өз аттарын екілік код тіліне аударады B деңгейі мәтіндік редактор MS Word-ті (Блокнот)-қа блокнотқа көшіріп жазады. С деңгейі Мәтіннің ақпарат көлемін анықтайды. Сергіту сәті Көзге жаттығу Жұптық жұмыс. 3-тапсырма. Дәулеттің хатын декодтау «Декодтау»әдісін қолданып сөздерді декодтап,түсіп қалған сөздерді орнына қой Хаттың мәтіні Bugin uyrengenin – ertengi tabysyn! Bilіmmen biikterge umtyl! Бүгін үйренгенің – ертеңгі табысың! Біліммен биіктерге ұмтыл! Бекіту сұрақтары: 1. Екілік жүйе дегеніміз не? 2. Компьютердегі барлық ақпарат қандай түрде ұсынылады? 6. Екілік кодта қандай сандар қолданылады? |
Видеоны көреді, талқылауға қатысады «Тарсия әдісі» жаңа сабаққа қатысты сұрақтардың жауабын табады, талқылайды Сөздерді екілік кодта кодтап, оларды мәтіндік редакторда жазып, ақпараттың көлемін есептейді. Екілік кодта тұрған сөздерді декодтап,орнына қояды. Жаңа сабақ бойынша алған білімдерін бекітеді. |
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап беру арқылы қима қағаздардан фигура жасайды. ҚБ: / 2 балл/ Дескриптор: -өз атын екілік кодта кодтайды;/1 балл/ -шыққан сөйлемнің көлемін анықтайды; балл /3 балл/ -мәтіндік редактормен жұмыс жасайды; ҚБ: / 4 балл/ Жалпы: 4 балл Дескриптор: -декодтау орындайды; -декодталған сөздерден сөйлем құрайды. ҚБ: / 3 балл/ ҚБ: Жарайсың, Өте жақсы т.б. |
Видео Интерактивті тақта
https://www.youtube.com/watch?v=_lx7d4eIkVE |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі
бағалауды ұйымдастырады. «Активатор» әдісі арқылы білім алушылардан кері байланыс алу. Ақ парақ таратып беру. Оқушылардың қажеттілігі туындаған жағдайда берілетін тапсырма 3-тапсырма. Берілген сөздердің қанша байт және биттен түратынын анықтандар. Мында сайкестендіру прграммамен informatika, bit, binary coding Дескриптор: -берілген сөздердің қанша байт және биттен тұратынын анықтайды. ҚБ: стикер /2балл/ |
Өзін-өзі бағалау. 1.Есінде қалған 3 мәліметті жазады. 2.Маңызды болған 2 мәліметті жазады. 3. Тәжірибеде қолданамын деген 1 мәліметті жазады. Үй тапсырмасын алады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 1.4, 22-бет 3-тапсырма |
|
Жалпы:10 балл |
|
01000010 01110101 01100111 01101001 01101110
01110101 01111001 01110010 01100101 01101110 01100111 01100101 01101110 01101001 01101110
01100101 01110010 01110100 01100101 01101110 01100111 01101001
01110100 01100001 01100010 01111001 01110011 01111001 01101110
01100010 01101001 01101100 01101001 01101101 01101101 01100101 01100110
01100010 01101001 01101001 01101011 01110100 01100101 01110010 01100111 01100101
01110101 01101101 01110100 01101100

шағым қалдыра аласыз

















