
|
Бөлім: |
6.4 Экология және тұрақты даму |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Экожүйенің ауысымы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Көршіңмен бөліс» ойыны бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады « Фигуралар пішіні» арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Көршіңмен бөліс» ойыны арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Фигуралар пішіні» арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|
|
7 мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Попкорн» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау
«Миға шабуыл» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады |
Оқушылар «Попкорн» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Экожүйенің ауысымы деген не? Экожүйені қалпына келтіруге бола ма? «Миға шабуыл» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Жіп, Экран |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, ұжымда талқылау жұмысын ұйымдастырады 1-топ «Экожүйенің ауысуына қандай себептер әсер етеді?» 2-топ « Қарағайлы орман қалай қалпына келеді?» 3-топ « Экожүйенің солтүстіктен оңтүстікке ауысымы» туралы оқулықтан ақпаратты оқып, танысуды ұсынады |
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан оқып танысады, ұжымда талдайды , нұсқаулық бойынша топтық жұмыс жасайды. 1-топ «Экожүйенің ауысуына қандай себептер әсер етеді?» 2-топ « Қарағайлы орман қалай қалпына келеді?» 3-топ « Экожүйенің солтүстіктен оңтүстікке ауысымы» туралы оқулықтан ақпаратты оқып, танысады, қорғайды |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
|
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады
Мұғалім сырттай бақылап, әр топтың жауаптарын тыңдап, соңында оқушылармен бірге қорытынды шығарады. |
1-тапсырма Жеке жұмыс Экожүйенің ауысымы қандай факторларға байланысты түсіндір және мысал келтіріңдер. (кем дегенде екеу)
2-тапсырма Жұптық жұмыс Не себепті субтропикалық экожүйе өсімдік және жануарлар түрлеріне бай? Егер климат суыса экожүйеде қандай өзгерістер болар еді?
|
Дескриптор: экожүйенің ауысымына әсер ететін факторларды атайды; мысал келтіреді;. Жалпы балл-5 ҚБ: «Өзін өзі бағалау» парағы Жұптардың бағалауы Дескриптор : себебін түсіндіреді; мысал келтіреді; Жалпы балл-5 |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Банкомат» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» арқылы |
Сурет |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 47 |
|
|
|
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Экожүйенің ауысымы қмж 6-сынып
Экожүйенің ауысымы қмж 6-сынып

|
Бөлім: |
6.4 Экология және тұрақты даму |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Экожүйенің ауысымы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Көршіңмен бөліс» ойыны бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады « Фигуралар пішіні» арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Көршіңмен бөліс» ойыны арқылы бір біріне жылы лебіздерін білдіреді, сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Фигуралар пішіні» арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|
|
7 мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Попкорн» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау
«Миға шабуыл» тәсілі арқылы бейнеролик көруді ұсынады |
Оқушылар «Попкорн» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. Экожүйенің ауысымы деген не? Экожүйені қалпына келтіруге бола ма? «Миға шабуыл» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Жіп, Экран |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, ұжымда талқылау жұмысын ұйымдастырады 1-топ «Экожүйенің ауысуына қандай себептер әсер етеді?» 2-топ « Қарағайлы орман қалай қалпына келеді?» 3-топ « Экожүйенің солтүстіктен оңтүстікке ауысымы» туралы оқулықтан ақпаратты оқып, танысуды ұсынады |
Оқушылар .берілген тақырыптар бойынша оқулықтан оқып танысады, ұжымда талдайды , нұсқаулық бойынша топтық жұмыс жасайды. 1-топ «Экожүйенің ауысуына қандай себептер әсер етеді?» 2-топ « Қарағайлы орман қалай қалпына келеді?» 3-топ « Экожүйенің солтүстіктен оңтүстікке ауысымы» туралы оқулықтан ақпаратты оқып, танысады, қорғайды |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
|
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады
Мұғалім сырттай бақылап, әр топтың жауаптарын тыңдап, соңында оқушылармен бірге қорытынды шығарады. |
1-тапсырма Жеке жұмыс Экожүйенің ауысымы қандай факторларға байланысты түсіндір және мысал келтіріңдер. (кем дегенде екеу)
2-тапсырма Жұптық жұмыс Не себепті субтропикалық экожүйе өсімдік және жануарлар түрлеріне бай? Егер климат суыса экожүйеде қандай өзгерістер болар еді?
|
Дескриптор: экожүйенің ауысымына әсер ететін факторларды атайды; мысал келтіреді;. Жалпы балл-5 ҚБ: «Өзін өзі бағалау» парағы Жұптардың бағалауы Дескриптор : себебін түсіндіреді; мысал келтіреді; Жалпы балл-5 |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Банкомат» арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» арқылы |
Сурет |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 47 |
|
|
|
.
шағым қалдыра аласыз













