Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жансеитова А.Б. |
|
Күні: |
12.03.2021 |
|
Сыныбы: 7 А |
Қатысушылар саны: 22 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Экология және менің өлкемнің экологиялық жағдайы |
|
Сабақтың мақсаты: Бағалау критерийлері |
Барлық оқушылар орындай алады: Жергілікті мекеннің экологиялық жағдайын басты назарда ұстайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Экологиялық ахуалдың нашарлау жолдарын анықтайды Кейбір оқушылар орындай алады: Экологиялық жағдайдың жақсаруына өз үлесін қосады Экология ғылымы туралы біледі, өз өлкесінің экологиялық жағдайы туралы ойын айтады, сыныптастарымен пікір алмасады. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. «Жүректен жүректе» әдісі Бір-біріне жақсы тілектер, жақсы сөздер айтады |
|||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын қояды. Экология қандай ғылым? Қазіргі қоршаған ортаның экологияық хал-ахуалы қандай? Туған өлкеміздің экологиясы жайында не білеміз? |
Әр оқушы өз оймен бөліседі, сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин
|
Видеоролик көру. «Табиғатты аялау»
жата ма? |
Видеоролик көреді, ойларын ортаға салады. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып, бірін-бірі бағалайды. |
Тақырып бойынша интернет көздерін пайдаланып видеоролик көреді. |
||
|
5 мин |
Оқулықпен жұмыс |
Тақырыпты оқиды, талдайды. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
7 сынып биология оқулығы. Авторлары: Е.А.Очкур, Ж.Ж.Құр- манғалиева 22-23 беттер |
||
|
5 мин |
1 тапсырма «Фишбоун» әдісі арқылы тақырыпты зерттеу
|
Оқушылар
балықтың басына: зерттелетін,
қаралатын, талқыланатын тақырып
жазады, |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. |
Слайд |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Музыка арқылы табиғатты тамашалау |
|
https://youtu.be/ptfNTXDvjAg |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Төрт сөйлем» Тәсілін пайдаланып тақырыпты қорытындылау.
Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар осы тәсілмен өз ойларын айтады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Экология және менің өлкемнің экологиялық жағдайы
Экология және менің өлкемнің экологиялық жағдайы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жансеитова А.Б. |
|
Күні: |
12.03.2021 |
|
Сыныбы: 7 А |
Қатысушылар саны: 22 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Экология және менің өлкемнің экологиялық жағдайы |
|
Сабақтың мақсаты: Бағалау критерийлері |
Барлық оқушылар орындай алады: Жергілікті мекеннің экологиялық жағдайын басты назарда ұстайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Экологиялық ахуалдың нашарлау жолдарын анықтайды Кейбір оқушылар орындай алады: Экологиялық жағдайдың жақсаруына өз үлесін қосады Экология ғылымы туралы біледі, өз өлкесінің экологиялық жағдайы туралы ойын айтады, сыныптастарымен пікір алмасады. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. «Жүректен жүректе» әдісі Бір-біріне жақсы тілектер, жақсы сөздер айтады |
|||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5 мин |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғау сұрақтарын қояды. Экология қандай ғылым? Қазіргі қоршаған ортаның экологияық хал-ахуалы қандай? Туған өлкеміздің экологиясы жайында не білеміз? |
Әр оқушы өз оймен бөліседі, сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин
|
Видеоролик көру. «Табиғатты аялау»
жата ма? |
Видеоролик көреді, ойларын ортаға салады. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып, бірін-бірі бағалайды. |
Тақырып бойынша интернет көздерін пайдаланып видеоролик көреді. |
||
|
5 мин |
Оқулықпен жұмыс |
Тақырыпты оқиды, талдайды. |
Мұғалім оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
7 сынып биология оқулығы. Авторлары: Е.А.Очкур, Ж.Ж.Құр- манғалиева 22-23 беттер |
||
|
5 мин |
1 тапсырма «Фишбоун» әдісі арқылы тақырыпты зерттеу
|
Оқушылар
балықтың басына: зерттелетін,
қаралатын, талқыланатын тақырып
жазады, |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. |
Слайд |
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Музыка арқылы табиғатты тамашалау |
|
https://youtu.be/ptfNTXDvjAg |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Төрт сөйлем» Тәсілін пайдаланып тақырыпты қорытындылау.
Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар осы тәсілмен өз ойларын айтады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз














