|
Ұзақ мерзімді жоспар: ІV. Табиғатты қорғау |
«Ә.Бектаев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Акбердиева Б |
|
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Экологиялық апаттардың жалпы сипаты мен зардаптары. |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Экологиялық мәселелердің туындау себептері мен оларды шешу жолдарын түсіндіру, зардаптарын талдау. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Экологиялық мәселелердің туындау себептері мен оларды шешу жолдарын түсіндіре алады, зардаптарын талдай алады. |
|
|
Бағалау критерийі |
Қазақстан Республикасының экологиялық мәселелерін анықтайды, олардың туындау себептерін талдай отырып жүйелейді. Экологиялық мәселелерді шешу жолдарын қарастырады. Қазақстанның болашағын болжайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Көңіл- күйлерін білу Үй тапсырмасын сұрау. |
Оқушылар
сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы
айтады Үй тапсырмасына шолу жасайды. |
«Мақтау,мадақтау» |
|
|
|
Сабақтың ортасы 28 мин
|
Тапсырма 1. «Көзбен көріп, айқындайық» әдісі арқылы интер белсенді тақта арқылы тақырып бойынша видеотүсіндірмені қосу, жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Тапсырма 2. «Фотогалерея стратегиясы» бойынша мәтіннен суретті сипаттайтын үзінділерді тауып, түсіндіреді.
Тапсырма 3. Картамен жұмыс. Картаға экологиялық апат аймақтарын орналастыр.
|
Қазақстанның экологиялық мәселелерін талдайды; суретке қарап экологиялық мәселелерді сипаттайды; экологиялық мәселелердің туу себептерін анықтайды. Қазақстанның экологиялық апат аймақтарының картасын жасайды. Қазақстанның экологиясын талдайды. Экологиялық мәселелерді шешу жолдарын қарастырады. |
Мұғалім тарапынан «мақтау,мадақтау» сөздер Good, Super, Great, Good job Bravo «Бағдар-шам» әдісі. «Бас бармақ» әдісі |
https://www.youtube.com/watch?v=zw8Afy-jIlU Сурет-тер, оқулық, дәптер, карта |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Сабақты бекіту: Сабақты қорытындылау: бүгінгі сабақтың түйінді сөзі қандай сөз деп ойлайсыздар? Республика көлемінде қоршаған ортаны қорғауға бағытталған жұмыстар жоспарлы түрде іске асуда. Олар: жер қойнауын тиімді пайдалану (минералды шикізаттарды кешенді пайдалану, игерілген жерді рекультивациялау және көгалдандыру). Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» стратегиясы
Үй тапсырмасы: Эссе жазу: «Қоршаған ортаны қорғау» . |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері бойынша сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын толықтырып отырады. «Жетістік баспалдағы» стратегиясы көмегімен рефлексия жасап, өздерінің қай сатыда екенін анықтайды. |
«Мақтау,мадақтау» |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
|
Рефлексия |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Экологиялық апаттардың жалпы сипаты мен зардаптары.
|
Ұзақ мерзімді жоспар: ІV. Табиғатты қорғау |
«Ә.Бектаев атындағы жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Акбердиева Б |
|
|
СЫНЫП: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Экологиялық апаттардың жалпы сипаты мен зардаптары. |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Экологиялық мәселелердің туындау себептері мен оларды шешу жолдарын түсіндіру, зардаптарын талдау. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Экологиялық мәселелердің туындау себептері мен оларды шешу жолдарын түсіндіре алады, зардаптарын талдай алады. |
|
|
Бағалау критерийі |
Қазақстан Республикасының экологиялық мәселелерін анықтайды, олардың туындау себептерін талдай отырып жүйелейді. Экологиялық мәселелерді шешу жолдарын қарастырады. Қазақстанның болашағын болжайды. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Көңіл- күйлерін білу Үй тапсырмасын сұрау. |
Оқушылар
сәлемдеседі, өз көңіл-күйлері туралы
айтады Үй тапсырмасына шолу жасайды. |
«Мақтау,мадақтау» |
|
|
|
Сабақтың ортасы 28 мин
|
Тапсырма 1. «Көзбен көріп, айқындайық» әдісі арқылы интер белсенді тақта арқылы тақырып бойынша видеотүсіндірмені қосу, жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Тапсырма 2. «Фотогалерея стратегиясы» бойынша мәтіннен суретті сипаттайтын үзінділерді тауып, түсіндіреді.
Тапсырма 3. Картамен жұмыс. Картаға экологиялық апат аймақтарын орналастыр.
|
Қазақстанның экологиялық мәселелерін талдайды; суретке қарап экологиялық мәселелерді сипаттайды; экологиялық мәселелердің туу себептерін анықтайды. Қазақстанның экологиялық апат аймақтарының картасын жасайды. Қазақстанның экологиясын талдайды. Экологиялық мәселелерді шешу жолдарын қарастырады. |
Мұғалім тарапынан «мақтау,мадақтау» сөздер Good, Super, Great, Good job Bravo «Бағдар-шам» әдісі. «Бас бармақ» әдісі |
https://www.youtube.com/watch?v=zw8Afy-jIlU Сурет-тер, оқулық, дәптер, карта |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Сабақты бекіту: Сабақты қорытындылау: бүгінгі сабақтың түйінді сөзі қандай сөз деп ойлайсыздар? Республика көлемінде қоршаған ортаны қорғауға бағытталған жұмыстар жоспарлы түрде іске асуда. Олар: жер қойнауын тиімді пайдалану (минералды шикізаттарды кешенді пайдалану, игерілген жерді рекультивациялау және көгалдандыру). Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» стратегиясы
Үй тапсырмасы: Эссе жазу: «Қоршаған ортаны қорғау» . |
Бүгінгі сабақтан алған білімдері бойынша сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын толықтырып отырады. «Жетістік баспалдағы» стратегиясы көмегімен рефлексия жасап, өздерінің қай сатыда екенін анықтайды. |
«Мақтау,мадақтау» |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
|
Рефлексия |
|
||||
шағым қалдыра аласыз








