Экологиялық сауаттылық 2-сабақ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Экологиялық сауаттылық 2-сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап береді, ресми-іскерлік (өтініш, нұсқаулық, ресми құттықтаулар, ұсыныстар) салаға қатысты мәтіндердің тілдік ерекшелігін анықтап, талдау жасайды
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: IІI Жердегі климаттық өзгерістер. Д.Дефо «Робинзон Крузо» романы

Күні : 7.10.2021

Педагогтің аты-жөні:Өтемұратова А.Ж.

Сынып: 7

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Экологиялық сауаттылық 2-сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

7.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап беру

7.3.2.1 - ресми-іскерлік (өтініш, нұсқаулық, ресми құттықтаулар, ұсыныстар) салаға қатысты мәтіндердің тілдік ерекшелігін анықтап, талдау жасау

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап береді, ресми-іскерлік (өтініш, нұсқаулық, ресми құттықтаулар, ұсыныстар) салаға қатысты мәтіндердің тілдік ерекшелігін анықтап, талдау жасайды

Тілдік мақсаттар

Даму, ықпалын тигізу, төмендеуде, өзгерістерге ұшырау, шөлейт, топырақ, бүліну, салғырт қарау


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


«Комплимент»

Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Кез келген қатысушы бір жағымды комплимент айтады. Шеңберде отырған оқушылар бұл комплименттің кімге арналғанын табуы керек. Комплимент алған оқушы ойынды әрі қарай жалғастырады.

Оқушылар түрлі-түсті стикер арқылы2 топқа бөлінеді.

Екі топ арасында топ ережесі еске түсіріледі

Өтілген сабақ бойынша «Ғаламдық экологиялық мәселелер» туралы әр топ мүшелерінің пікірі тыңдалады


Үй жұмысын тексеру


Сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжайды.

«Болжау» әдісі

Бейнебаян көретіледі.








Қолпаштау



Слайд

Сабақтың ортасы



























1.Сөздікпен жұмыс.

Даму-

Ықпалын тигізу

Төмендеуде

Өзгерістерге ұшырау

Шөлейт

Топырақ

Бүліну

Салғырт қарау

Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.

Топтық жұмыс «Қақпа» ойыны

Айтылған жаңа сөзді кестеге жазыңдар. 1оқушы кестені толтырады. 1 оқушы аударады. 1 оқушы сөйлем құрастырады.



2. «Кептеліс», «ластану», «сауатты», «мәселе» сөздерін түрлендіре отырып, септе


3. 4-тапсырма. Мәтінді тыңда, оқы.

«Жұптас, ойлан, бөліс» әдісі.

(Ж.)



4.Оқылым. Жазылым.

(Ж) 5 - тапсырма. Биосферада қандай өзгерістер болып жатыр? Мәтінді оқып, санамалап жаз.


5. Жазылым

7-тапсырма. Қажетті сөздерді пайдаланып, сөйлемдерді толықтыр. Қажетті сөздер: дамып келеді, төмендеуде, ықпалын тигізуде, шөлейттеніп, өзгеріске ұшырауда, тартылып жатыр, бүлініп жатыр, топырақ


Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.






сөз

Менің

аудармам

сөйлем









2. Берілген сөздерді түрлендіре отырып септейді.


3.Тыңдалым.

Айтылым

Әр топ өз пікірлерін басқа пікірлермен салыстыра отырып, жеткізеді


4.Оқылым.Жазылым.

Әр топтан бір оқушы биосферада қандай өзгерістер болып жатқанына тоқталып шығады


5. Жазылым

7-тапсырма.

Сөйлемдерді қажетті сөздермен толықтырып жазады.











«Бас бармақ»

Рисунок 1 Рисунок 2



Дескриптор:

Жаңа сөздерді аударады

Сөйлем құрастырады



Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»


Дескриптор:

-мәтінде көтерілген мәселеге өз пікірін білдіреді


Дескриптор:

-берілген сұраққа жауап береді





Дескриптор:

-сөйлемдерді толықтырып жазады


«Бас бармақ»

Рисунок 3 Рисунок 4

Өзара бағалау



Оқулық

сөздік

слайд











































Сабақтың соңы


Үй тапсырмасын беру : 48 бет 12-тапсырма


Кері байланыс

Жаңа

Таныс

Білгім келеді

Кестеге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады


Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.12.2021
523
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі