Тақырып бойынша 11 материал табылды

Экономикалық жаһандану. ЖМБ 10-сынып .қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
10.1.5.1коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; 10.2.4.1 әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми ісқағаздар, публицистикалық, көркем әдебиет, ауызекі сөйлеу стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім: Адамзат дамуының жаһандық мәселелері. Тілдік жүйе және норма.

Мектеп:

Сыныбы: 10

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Пәні: қазақ тілі

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Экономикалық жаһандану

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.1.5.1коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу;

10.2.4.1 әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми ісқағаздар, публицистикалық, көркем әдебиет, ауызекі сөйлеу стилі) мәтіндердің

тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау;

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтау, әртүрлі стильдегі мәтіндердің ерекшеліктерін анықтау;

Көпшілігі: көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу, әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыру;

Кейбір оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу, әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау.

Жоспар


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту





































Сабақтың ортасы:



















Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару.

Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.

Рисунок 2 ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.

  1. Экономикалық жаһандану туралы не білеміз?

  2. Ойды аяқтаңдар: «Экономикалық жаһандану дегеніміз...».

  3. Өз ойларыңа түсіндірме (комментарий) жасап, көзқарастарыңды білдіріңдер. Сонымен, балалар, бүгінгі сабағымыз не туралы?

Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау.

ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мәтінді оқып, тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдаңдар.

Оқылым мәтіні.

Кесте бойынша мәтінге талдау жүргізіңіз.

Мәтіннің тақырыбы


Мақсатты аудиториясы


Мәтіннің құрылымы


Тілдік ерекшелігі


Дескриптор:

  • Мәтіннің тақырыбын анықтайды;

  • Мақсатты аудиториясын табады;

  • Мәтіннің құрылымын талдайды;

  • Тілдік ерекшелігін талдап, дәлелдер келтіреді.

ҚБ

2. 4-тапсырма. Аудиожазбадан (06. mp3) «Дұрыс сөйлейік» мәтінін тыңдаңдар. Мәтіндегі негізгі ойды әрі қарай жалғаңдар. Көпшілік алдында сөйлеу әдебін; интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, қарқын, кідірісті сақтап сөйлеңдер (163-бет)

Дескриптор:

  • Мәтіндегі негізгі ойды әрі қарай жалғайды;

  • Көпшілік алдында сөйлеу әдебін; интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, қарқын, кідірісті сақтап сөйлейді.

ҚБ

ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН

3-тапсырма. Оқылым мәтінінен синтетикалық тәсіл арқылы жасалған туынды сөздерді теріп алып, түбірін (негіз сөз) анықтап, кестеге түсіріңдер.

Дескриптор:

  • Оқылым мәтінінен синтетикалық тәсіл арқылы жасалған туынды сөздерді теріп жазады;

  • түбірін (негіз сөз) анықтап, кестеге түсіреді.

ҚБ

Бекіту. 4-тапсырма. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен тақырыпты қорытындылайды.

Оқушылар назарын сабаққа аударады.


Оқушылар сурет арқылы сабақтың тақырыбын болжайды, сұрақтарға жауап беріп, өз көзқарасын білдіреді, сабақтың тақырыбын анықтайды.





Оқушылар мәтінді оқып, тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдайды.










Мәтіндегі негізгі ойды әрі қарай жалғайды;

Көпшілік алдында сөйлеу әдебін; интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, қарқын, кідірісті сақтап сөйлейді.










Грамматикалық тақырыпты меңгереді.






Грамматикалық тапсырма орындайды.



«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен тақырыпты қорытындылайды.


Қалыптастырушы бағалаулар







ҚБ






















ҚБ








ҚБ














ҚБ






10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы




















(Д.Ысқақұлының «Жаһандану дегеніміз

не?» мақаласынан)









































Сабақтың соңы:




Үй тапсырмасы:

Кері байланыс

6-тапсырма
























































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.01.2025
206
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12