|
Бөлім:Ғылым мен технология негіздері. |
Мектеп: «Заңғар» |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 күні: 22.05 |
Мұғалімнің аты-жөні:Атабекова |
|
|||||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
"ЭКСПО-2017" Астанада. |
|
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.7.1 энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау; 6.4.5.1. қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну, дұрыс қолдану. |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау,қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну, дұрыс қолдану. |
|
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал. «Сәлемдесу» ойыны Мұғалім сөзі: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез амандасасыңдар. Әр адаммен әр түрлі амандасасыңдар. Сонымен көзбен... қолмен... иықпен... құлақпен... тіземен... иекпен... өкшемен... арқамен. Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады. Оқушылар мен мұғалім бірлесе отырып сабақтың бағалау критерийлерін әзірлейді. Қызығушылығын ояту.
Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері белгіленеді. |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды.
Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері белгіленеді. |
ҚБ
ЭКСПО -2017 логотипі ҚБ
ЭКСПО -2017 логотипі |
6-сынып қазақ тілі оулығы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану : ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 1-тапсырма. 1-топ. 1-оқылым мәтінін мұқият оқып, алынған дереккөзіне сілтеме жасаңдар. Өздерің білетін мәліметтермен салыстырып, ББҮ кестесін толтырыңдар.
2-топ.«EXPO-2017 — Қазақстанның мақтанышы» тақырыбында ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолданып, авторына сілтеме жасаңыз( ноутбук, газет-журналдар беріледі).
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН 5-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, төмендегі сөйлемдерді толықтырыңдар. Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма.Ақпарат көздерін пайдаланып, «ЭКСПО-2017» көрмесі туралы сұхбаттасыңдар. Ресми сөздер мен дайын тіркестерді, терминдерді қолданыңдар. Сұхбат сұрақтары: 1. Көрменің Астанада өткізуі туралы шешім қашан және қайда қабылданды? 2. Көрмеге дайындық жұмыстары қалай жүргізілді? 3. Көрме қанша уақытқа созылды? 4. Көрмеге қанша ел қатысты? 5. Көрме тақырыбы қалай аталады және ол неге арналған? 6. Көрме өз мақсатына жетті деп ойлайсың ба? |
1-топ. 2-оқылым мәтінін мұқият оқып, алынған дереккөзіне сілтеме жасап, ББҮ кестесін толтырады. 2-топ.«EXPO-2017 — Қазақстанның мақтанышы» тақырыбында ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолданып, авторына сілтеме жасайды.
Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады; Сөйлемдерді толықтырады; Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіреді. Ақпарат көздерін пайдаланып, «ЭКСПО-2017» көрмесі туралы сұхбаттасыңдар. Ресми сөздер мен дайын тіркестерді, терминдерді қолданыңдар. |
ҚБ
ЭКСПО -2017 логотипі
|
https://kk.wikipedia.org/wiki/Уикипедия:Сенімді_дереккөздер
6-сынып
baq.kz |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: 5 мин
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс:
7-тапсырма. |
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен? Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ЭКСПО-2017 Астанада
ЭКСПО-2017 Астанада
|
Бөлім:Ғылым мен технология негіздері. |
Мектеп: «Заңғар» |
|
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 күні: 22.05 |
Мұғалімнің аты-жөні:Атабекова |
|
|||||||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
"ЭКСПО-2017" Астанада. |
|
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.7.1 энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау; 6.4.5.1. қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну, дұрыс қолдану. |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау,қазақ тіліндегі тыныс белгілерінің түрлері мен қызметін түсіну, дұрыс қолдану. |
|
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал. «Сәлемдесу» ойыны Мұғалім сөзі: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез амандасасыңдар. Әр адаммен әр түрлі амандасасыңдар. Сонымен көзбен... қолмен... иықпен... құлақпен... тіземен... иекпен... өкшемен... арқамен. Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады. Оқушылар мен мұғалім бірлесе отырып сабақтың бағалау критерийлерін әзірлейді. Қызығушылығын ояту.
Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері белгіленеді. |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар назарын сабаққа аударады. Оқушылар ойтүрткі сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды.
Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері белгіленеді. |
ҚБ
ЭКСПО -2017 логотипі ҚБ
ЭКСПО -2017 логотипі |
6-сынып қазақ тілі оулығы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану : ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. 1-тапсырма. 1-топ. 1-оқылым мәтінін мұқият оқып, алынған дереккөзіне сілтеме жасаңдар. Өздерің білетін мәліметтермен салыстырып, ББҮ кестесін толтырыңдар.
2-топ.«EXPO-2017 — Қазақстанның мақтанышы» тақырыбында ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолданып, авторына сілтеме жасаңыз( ноутбук, газет-журналдар беріледі).
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН 5-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып, төмендегі сөйлемдерді толықтырыңдар. Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма.Ақпарат көздерін пайдаланып, «ЭКСПО-2017» көрмесі туралы сұхбаттасыңдар. Ресми сөздер мен дайын тіркестерді, терминдерді қолданыңдар. Сұхбат сұрақтары: 1. Көрменің Астанада өткізуі туралы шешім қашан және қайда қабылданды? 2. Көрмеге дайындық жұмыстары қалай жүргізілді? 3. Көрме қанша уақытқа созылды? 4. Көрмеге қанша ел қатысты? 5. Көрме тақырыбы қалай аталады және ол неге арналған? 6. Көрме өз мақсатына жетті деп ойлайсың ба? |
1-топ. 2-оқылым мәтінін мұқият оқып, алынған дереккөзіне сілтеме жасап, ББҮ кестесін толтырады. 2-топ.«EXPO-2017 — Қазақстанның мақтанышы» тақырыбында ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолданып, авторына сілтеме жасайды.
Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады; Сөйлемдерді толықтырады; Тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіреді. Ақпарат көздерін пайдаланып, «ЭКСПО-2017» көрмесі туралы сұхбаттасыңдар. Ресми сөздер мен дайын тіркестерді, терминдерді қолданыңдар. |
ҚБ
ЭКСПО -2017 логотипі
|
https://kk.wikipedia.org/wiki/Уикипедия:Сенімді_дереккөздер
6-сынып
baq.kz |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: 5 мин
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс:
7-тапсырма. |
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы оқу мақсатына қол жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен? Сабақтың уақыттық кезеңдері дұрыс сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















