|
Бөлім: Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі. Шешендік сөздер. |
МЕКТЕП: «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«ЭКСПО-2017» көрмесі – ел тарихындағы ірі оқиға 2 БЖБ |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.6.1 - жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу, редакциялау). 11.4.1.1 - мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ойын түсіну, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу, орфографиялық нормаларды білу; Көпшілігі: берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу, ойын дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу, мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу; Кейбір оқушылар: жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу, редакциялау, мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Талдау, жинақтау. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият (3-құндылық) |
||
|
Алдыңғы білім |
Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі туралы білімдерін тереңдетеді. |
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
- Балалар, суретте не бейнеленген?
1. «ЭКСПО» көрмесінің тарихы туралы не білесіңдер? 2. Халықаралық ЭКСПО көрмелері адамзат баласына қандай өнертабыстарын сыйлады? Мысал келтіріңдер. 3. Қазақстан астанасында өткен көрмеде таныстырылған ғылым жетістіктері туралы не білесіңдер? 4. Суреттегі ғимарат қалай аталады? (оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді оқып, мәлімет алыңдар.
Тапсырма. 3-тапсырма. Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетіп, «Болашақтың энергиясы» тақырыбында мәтін жазыңдар. Жай сөйлем түрлерін ажыратыңдар. Баламалы энергиа көздері, онтайландыру, кеңауқымды жоба, табиғи қайнаркөзі, адам ден-саулығына пайдалы орта, шикі зат көзі, еуропа елдері, заманауй технология, табиғи ресурстерді сақтау. ҚБ
4-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, «ЭКСПО-2017» көрмесінің ел тарихындағы ірі оқиға екенін дәлелдеп, ойталқы ұйымдастырыңдар. (Оппоненттер пропоненттің пікірін талқылайды).
Дескриптор:
ҚБ 5-тапсырма. Оқылым мәтінінен бірнеше мысал алып, тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 11-Сынып. Қазақ тілі. Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмалары Бөлім Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі. Шешендік сөздер Оқу мақсаты 11.2.2.1 таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы тану (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы); 11.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу; Бағалау критерийі Білім алушы таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы таниды (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы); мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады Ойлау дағдысының деңгейлері Қолдану Орындау уақыты 15-20 минут Тапсырмалар Әбу Насыр әл-Фараби еңбектерінің ішіндегі ең шоқтығу музыка саласы. Оның «Музыканың ұлы кітабы биігі құрғақ музыкалық шығарма емес, бүкіл атты трактаты ғылымның философиялық мәселелері мол қамтылған, муза- ортағасырлық ғылымдардың сындарлы ескерткіші. Мұнда каның тәжірибелік және теориялық негізін қалап, музы- калық аспаптарда қалай жүзеге асыру жолдарын көрсетіп береді. Нақтылап айтқанда, Фараби теориялық ғылым жасаудың үш шарты негізінде музыка теориясын өз бетінше жаңадан жасап шығады. «Музыканың ұлы кітабы» бірнеше ғылымының негіздері», «Музыкалық аспаптар», «Музы- тараудан тұрады: «Музыка ғылымына кіріспе», «Музыка, калық композиция». Бұл еңбек XV ғасырда латын тіліне аударылып, Еуропада музыка ғылымының дамуына үлкен практикасында қазір қолданып жүрген он екі жарты TОНДЫҚ музыкалық жүйенің бастамасы бар. (Мұхит Салқынбаевтың «Әл-Фарабидің музыкалық мұрасы» еібегінен) Тапсырма оқылым мәтінінің мақсатын, стилін және тілдік ерекшеліктерін талдаңдар.
2-тапсырма Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетіп, «Болашақ энергиясы» тақырыбында қысқаша мәтін құрап жазыңыздар. Баламалы энергиа көздері, онтайландыру, адам ден-саулығына пайдалы орта, заманауй технологиа, табиғи ресурстерді пайдалану, шикі зат көзі.
Дескрипторлар
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді.
Оқушылар ойтүрткі сұрақтарын жауап береді.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді оқып, мәлімет алыңдар.
Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетіп, «Болашақтың энергиясы» тақырыбында мәтін жазыңдар. Жай сөйлем түрлерін ажыратыңдар.
Ойталқы туралі түсінік қалыптастырады.
Оқылым мәтінін негізге алып, «ЭКСПО-2017» көрмесінің ел тарихындағы ірі оқиға екенін дәлелдеп, ойталқы ұйымдастырыңдар.
Оқылым мәтінінен бірнеше мысал алып, тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіріңдер.
|
10 баллдық жүйе бойынша бағалау
Дескриптор: -Мәтінді оқып, ақпарат алады; 1б -Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетеді;1б -Берілген тақырыпта мәтін жазады;1б -Жазған мәтініндегі жай сөйлем түрлерін ажыратады.1б
Дескриптор: -Оқылым мәтінін негізге алып, ойталқы ұйымдастырады;1б - Оппоненттер пропоненттің пікірін талқылайды;1б -Ой қорытындысын шығарады.1б
Дескриптор: -Оқылым мәтінінен бірнеше мысал алады;1б -Сөйлемдегі тыныс белгілерді анықтайды;1б -Тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіреді.1б ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» Оқулығы
«Алматы ақшамы» газетінен
|
|||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
К
Үй тапсырмасы 8-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||
https://docs.google.com/document/d/1KvVoJNg5ZzTUti-mogyPwFXJB9U-3ZkR/edit?usp=sharing&ouid=114701097231624307464&rtpof=true&sd=true
11-Сынып. Қазақ тілі. Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмалары
Бөлім Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі. Шешендік сөздер
Оқу мақсаты
11.2.2.1 таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы тану (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы);
11.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу;
Бағалау критерийі Білім алушы таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы таниды (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы); мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады
Ойлау дағдысының
деңгейлері Қолдану
Орындау уақыты 15-20 минут
Тапсырмалар
Әбу Насыр әл-Фараби еңбектерінің ішіндегі ең шоқтығу музыка саласы. Оның «Музыканың ұлы кітабы биігі құрғақ музыкалық шығарма емес, бүкіл атты трактаты ғылымның философиялық мәселелері мол қамтылған, муза- ортағасырлық ғылымдардың сындарлы ескерткіші. Мұнда каның тәжірибелік және теориялық негізін қалап, музы- калық аспаптарда қалай жүзеге асыру жолдарын көрсетіп береді. Нақтылап айтқанда, Фараби теориялық ғылым жасаудың үш шарты негізінде музыка теориясын өз бетінше жаңадан жасап шығады. «Музыканың ұлы кітабы» бірнеше ғылымының негіздері», «Музыкалық аспаптар», «Музы- тараудан тұрады: «Музыка ғылымына кіріспе», «Музыка, калық композиция». Бұл еңбек XV ғасырда латын тіліне аударылып, Еуропада музыка ғылымының дамуына үлкен практикасында қазір қолданып жүрген он екі жарты TОНДЫҚ музыкалық жүйенің бастамасы бар.
(Мұхит Салқынбаевтың «Әл-Фарабидің музыкалық мұрасы» еібегінен)
Тапсырма оқылым мәтінінің мақсатын, стилін және тілдік ерекшеліктерін талдаңдар.
|
Мәтіннің мақсаты |
Стильдік орны |
Тілдік амал-тәсілдері |
|
|
|
|
2-тапсырма
Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетіп, «Болашақ энергиясы» тақырыбында қысқаша мәтін құрап жазыңыздар.
Баламалы энергиа көздері, онтайландыру, адам ден-саулығына пайдалы орта, заманауй технологиа, табиғи ресурстерді пайдалану, шикі зат көзі.
Дескрипторлар
|
Бағалау критерилері |
Тапсырма № |
Дескриптор |
Балл |
|
Білім алушы |
|||
|
таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы таниды (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы); |
1 |
Мәтінді мұқият оқыды Мәтіннің мақсатын анықтады Стильдік сипатына талдау жасады Тілдік амал-тәсілдерді анықтады |
1 1 1 1 |
|
мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады |
2 |
Қате берілген тілдік бірліктерді табады орфографиялық нормаға сай түзетті «Болашақ энергиясы» тақырыбында қысқаша мәтін құрды Сауатты жазды |
1 1 1 1 |
|
Барлық балл саны: |
8 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"ЭКСПО-2017" көрмесі- ел тарихындағы ірі оқиға
"ЭКСПО-2017" көрмесі- ел тарихындағы ірі оқиға
|
Бөлім: Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі. Шешендік сөздер. |
МЕКТЕП: «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» КММ |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«ЭКСПО-2017» көрмесі – ел тарихындағы ірі оқиға 2 БЖБ |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.6.1 - жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын (ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу, редакциялау). 11.4.1.1 - мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіндегі негізгі ойын түсіну, берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу, орфографиялық нормаларды білу; Көпшілігі: берілген мәліметтер мен пікірлерді өңдеу, ойын дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу, мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу; Кейбір оқушылар: жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу, редакциялау, мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Талдау, жинақтау. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият (3-құндылық) |
||
|
Алдыңғы білім |
Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі туралы білімдерін тереңдетеді. |
||
|
Жоспар: |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
- Балалар, суретте не бейнеленген?
1. «ЭКСПО» көрмесінің тарихы туралы не білесіңдер? 2. Халықаралық ЭКСПО көрмелері адамзат баласына қандай өнертабыстарын сыйлады? Мысал келтіріңдер. 3. Қазақстан астанасында өткен көрмеде таныстырылған ғылым жетістіктері туралы не білесіңдер? 4. Суреттегі ғимарат қалай аталады? (оқушылар жауабы тыңдалады). Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді оқып, мәлімет алыңдар.
Тапсырма. 3-тапсырма. Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетіп, «Болашақтың энергиясы» тақырыбында мәтін жазыңдар. Жай сөйлем түрлерін ажыратыңдар. Баламалы энергиа көздері, онтайландыру, кеңауқымды жоба, табиғи қайнаркөзі, адам ден-саулығына пайдалы орта, шикі зат көзі, еуропа елдері, заманауй технология, табиғи ресурстерді сақтау. ҚБ
4-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, «ЭКСПО-2017» көрмесінің ел тарихындағы ірі оқиға екенін дәлелдеп, ойталқы ұйымдастырыңдар. (Оппоненттер пропоненттің пікірін талқылайды).
Дескриптор:
ҚБ 5-тапсырма. Оқылым мәтінінен бірнеше мысал алып, тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 11-Сынып. Қазақ тілі. Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмалары Бөлім Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі. Шешендік сөздер Оқу мақсаты 11.2.2.1 таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы тану (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы); 11.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу; Бағалау критерийі Білім алушы таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы таниды (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы); мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады Ойлау дағдысының деңгейлері Қолдану Орындау уақыты 15-20 минут Тапсырмалар Әбу Насыр әл-Фараби еңбектерінің ішіндегі ең шоқтығу музыка саласы. Оның «Музыканың ұлы кітабы биігі құрғақ музыкалық шығарма емес, бүкіл атты трактаты ғылымның философиялық мәселелері мол қамтылған, муза- ортағасырлық ғылымдардың сындарлы ескерткіші. Мұнда каның тәжірибелік және теориялық негізін қалап, музы- калық аспаптарда қалай жүзеге асыру жолдарын көрсетіп береді. Нақтылап айтқанда, Фараби теориялық ғылым жасаудың үш шарты негізінде музыка теориясын өз бетінше жаңадан жасап шығады. «Музыканың ұлы кітабы» бірнеше ғылымының негіздері», «Музыкалық аспаптар», «Музы- тараудан тұрады: «Музыка ғылымына кіріспе», «Музыка, калық композиция». Бұл еңбек XV ғасырда латын тіліне аударылып, Еуропада музыка ғылымының дамуына үлкен практикасында қазір қолданып жүрген он екі жарты TОНДЫҚ музыкалық жүйенің бастамасы бар. (Мұхит Салқынбаевтың «Әл-Фарабидің музыкалық мұрасы» еібегінен) Тапсырма оқылым мәтінінің мақсатын, стилін және тілдік ерекшеліктерін талдаңдар.
2-тапсырма Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетіп, «Болашақ энергиясы» тақырыбында қысқаша мәтін құрап жазыңыздар. Баламалы энергиа көздері, онтайландыру, адам ден-саулығына пайдалы орта, заманауй технологиа, табиғи ресурстерді пайдалану, шикі зат көзі.
Дескрипторлар
|
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді.
Оқушылар ойтүрткі сұрақтарын жауап береді.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Мәтінді оқып, мәлімет алыңдар.
Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетіп, «Болашақтың энергиясы» тақырыбында мәтін жазыңдар. Жай сөйлем түрлерін ажыратыңдар.
Ойталқы туралі түсінік қалыптастырады.
Оқылым мәтінін негізге алып, «ЭКСПО-2017» көрмесінің ел тарихындағы ірі оқиға екенін дәлелдеп, ойталқы ұйымдастырыңдар.
Оқылым мәтінінен бірнеше мысал алып, тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіріңдер.
|
10 баллдық жүйе бойынша бағалау
Дескриптор: -Мәтінді оқып, ақпарат алады; 1б -Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетеді;1б -Берілген тақырыпта мәтін жазады;1б -Жазған мәтініндегі жай сөйлем түрлерін ажыратады.1б
Дескриптор: -Оқылым мәтінін негізге алып, ойталқы ұйымдастырады;1б - Оппоненттер пропоненттің пікірін талқылайды;1б -Ой қорытындысын шығарады.1б
Дескриптор: -Оқылым мәтінінен бірнеше мысал алады;1б -Сөйлемдегі тыныс белгілерді анықтайды;1б -Тыныс белгілерінің қойылу себептерін түсіндіреді.1б ҚБ
|
11-сынып «Қазақ тілі» Оқулығы
«Алматы ақшамы» газетінен
|
|||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия
|
К
Үй тапсырмасы 8-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||
https://docs.google.com/document/d/1KvVoJNg5ZzTUti-mogyPwFXJB9U-3ZkR/edit?usp=sharing&ouid=114701097231624307464&rtpof=true&sd=true
11-Сынып. Қазақ тілі. Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмалары
Бөлім Қазақстан бүгінгі әлемде: Қазақстанның өткені мен келешегі. Шешендік сөздер
Оқу мақсаты
11.2.2.1 таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы тану (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы);
11.4.1.1 мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу;
Бағалау критерийі Білім алушы таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы таниды (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы); мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады
Ойлау дағдысының
деңгейлері Қолдану
Орындау уақыты 15-20 минут
Тапсырмалар
Әбу Насыр әл-Фараби еңбектерінің ішіндегі ең шоқтығу музыка саласы. Оның «Музыканың ұлы кітабы биігі құрғақ музыкалық шығарма емес, бүкіл атты трактаты ғылымның философиялық мәселелері мол қамтылған, муза- ортағасырлық ғылымдардың сындарлы ескерткіші. Мұнда каның тәжірибелік және теориялық негізін қалап, музы- калық аспаптарда қалай жүзеге асыру жолдарын көрсетіп береді. Нақтылап айтқанда, Фараби теориялық ғылым жасаудың үш шарты негізінде музыка теориясын өз бетінше жаңадан жасап шығады. «Музыканың ұлы кітабы» бірнеше ғылымының негіздері», «Музыкалық аспаптар», «Музы- тараудан тұрады: «Музыка ғылымына кіріспе», «Музыка, калық композиция». Бұл еңбек XV ғасырда латын тіліне аударылып, Еуропада музыка ғылымының дамуына үлкен практикасында қазір қолданып жүрген он екі жарты TОНДЫҚ музыкалық жүйенің бастамасы бар.
(Мұхит Салқынбаевтың «Әл-Фарабидің музыкалық мұрасы» еібегінен)
Тапсырма оқылым мәтінінің мақсатын, стилін және тілдік ерекшеліктерін талдаңдар.
|
Мәтіннің мақсаты |
Стильдік орны |
Тілдік амал-тәсілдері |
|
|
|
|
2-тапсырма
Қате берілген тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай түзетіп, «Болашақ энергиясы» тақырыбында қысқаша мәтін құрап жазыңыздар.
Баламалы энергиа көздері, онтайландыру, адам ден-саулығына пайдалы орта, заманауй технологиа, табиғи ресурстерді пайдалану, шикі зат көзі.
Дескрипторлар
|
Бағалау критерилері |
Тапсырма № |
Дескриптор |
Балл |
|
Білім алушы |
|||
|
таза ғылыми стильді тілдік құралдар арқылы таниды (терминдер, ұғымдар, шартты белгілер, синтаксистік құрылымы); |
1 |
Мәтінді мұқият оқыды Мәтіннің мақсатын анықтады Стильдік сипатына талдау жасады Тілдік амал-тәсілдерді анықтады |
1 1 1 1 |
|
мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазады |
2 |
Қате берілген тілдік бірліктерді табады орфографиялық нормаға сай түзетті «Болашақ энергиясы» тақырыбында қысқаша мәтін құрды Сауатты жазды |
1 1 1 1 |
|
Барлық балл саны: |
8 |
||
шағым қалдыра аласыз




ері
байланыс: «Менің
баспалдағым»












