|
Бөлім/ тарау атауы |
11-бөлім. Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ел намысын қорғаған Бақтияр Артаев |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы мақсатқа қол жеткізетін оқу мақсаттары |
6.1.3.1 - тұрмыстық - әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну; 6. 1.4.1 -әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
тұрмыстық - әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді; әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасайды; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу «Есімдер аллитерациясы» әдісі арқылы сыныпта, оқушылар арасына ынтымақтастық орта орнату. Орындалуы: әр оқушы өзінің есімінің алғашқы әрпінен басталатын жағымды қасиеттерін айтады. Мысалы: Сәуле сүйкімді; Қайрат қажырлы; Бақыт – байыпты; Серік - сергек. Ұлжан - ұқыпты. |
Әр оқушы өзінің есімінің алғашқы әрпінен басталатын жағымды қасиеттерін айтады. |
|
«Есімдер аллитерациясы» әдісі |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы\сабақ-тың негізгі бөлімі |
Жаңа сөздерді еске түсірейік! Жігер – адамның түрлі қиындықтарды саналы түрде жеңе білу қабілеті Жеңімпаз – чемпион Жүлде – сыйақы Оз – алда бол, топты жар Жең – ұт, жеңіске жет Жүлделі – жеңімпаз Ойтүрткі Суретке қарап, бұрынғы білімді еске түсірейік.
Ел намысын қорғаған бұл спортшы кім? Дескриптор: 7-тапсырма. Жазылым. Қою әріппен жазылған тірек сөздердің синонимін тап. Жеңімпаз-чемпион Шаршы алаң- ринг Екі дүркін чемпион -екі мәрте жеңімпаз Бағы жанды -жолы болды Басып озды- алға шықты Жүлделі болды- жеңімпаз атанды Дескриптор: Жазылым. 8-тапсырма, 65 бет. Кестеге қарап, мәтінді баянда. Жедел өткен шақ тұлғалы етістіктерді қолдан.
Дескриптор: Жедел өткен шақ тұлғалы етістіктерді қолданады. 3-тапсырма. Сөздерді оқыңыз. Кестедегі сөздерден сөйлем құраңыз. Етістіктерді табыңыз.
Дескриптор: Білім алушы кестедегі сөздерден сөйлем құрайды. Етістіктерді табады. Айтылым. 9-тапсырма. Қосымша ақпарат көздерінен Бақтияр Артаевтың жекпе жектеріне қатысты мәлімет жинап, мәтін мазмұнымен салыстыр. Дескриптор: Қосымша ақпарат көздерінен Бақтияр Артаевтың жекпе жектеріне қатысты мәлімет жинап, мәтін мазмұнымен салыстырады. 12-тапсырма. «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап бер. Сен үшін қай тапсырма қызық болды? Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар? Келесі сабақта нені басты назарда ұстау керек?
|
Жаңа сөздерді ескетүсіреді!
Суретке қарап, бұрынғы білімді еске түсіреді.
Қою әріппен жазылған тірек сөздердің синонимін табады.
Кестеге қарап, мәтінді баяндайды. Жедел өткен шақ тұлғалы етістіктерді қолданады.
Білім алушы кестедегі сөздерден сөйлем құрайды. Етістіктерді табады.
Қосымша ақпарат көздерінен Бақтияр Артаевтың жекпе жектеріне қатысты мәлімет жинап, мәтін мазмұнымен салыстырады.
«Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап береді. |
«Қошемет көрсету» әдісі
«Қошемет көрсету» әдісі
«Қошемет көрсету» әдісі
«Қошемет көрсету» әдісі
«Қошемет көрсету» әдісі
|
Жаңа сөздер
Оқулық
«Шығу парағын» |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта! - мәтін мазмұнын қосымша ақпаратпен салыстыра аласыңдар; - етістіктің жедел өткен шақ формасының қызметін білесіңдер; - сөйлемдерді орфографиялық нормаға сай жазасыңдар.
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырма. Қазақ боксшылары туралы постер дайындау. Постерге “жүлде”, “жүлделі”, “жеңімпаз”, “шаршы алаң”, “жігер”, “оз” сөздерін қолданасыз. Дескриптор: Білім алушы тірек сөздерді қолданып, қазақ боксшылары туралы постер дайындайды.
|
Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады.
|
|
Күнделік
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ел намысын қорғаған Бақтияр Артаев
Ел намысын қорғаған Бақтияр Артаев
|
Бөлім/ тарау атауы |
11-бөлім. Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ел намысын қорғаған Бақтияр Артаев |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы мақсатқа қол жеткізетін оқу мақсаттары |
6.1.3.1 - тұрмыстық - әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну; 6. 1.4.1 -әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
тұрмыстық - әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді; әңгіме, хикаялардың және шағын поэзиялық шығармалардың мазмұнын талдай отырып кейіпкерлерге сипаттама жасайды; |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу «Есімдер аллитерациясы» әдісі арқылы сыныпта, оқушылар арасына ынтымақтастық орта орнату. Орындалуы: әр оқушы өзінің есімінің алғашқы әрпінен басталатын жағымды қасиеттерін айтады. Мысалы: Сәуле сүйкімді; Қайрат қажырлы; Бақыт – байыпты; Серік - сергек. Ұлжан - ұқыпты. |
Әр оқушы өзінің есімінің алғашқы әрпінен басталатын жағымды қасиеттерін айтады. |
|
«Есімдер аллитерациясы» әдісі |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы\сабақ-тың негізгі бөлімі |
Жаңа сөздерді еске түсірейік! Жігер – адамның түрлі қиындықтарды саналы түрде жеңе білу қабілеті Жеңімпаз – чемпион Жүлде – сыйақы Оз – алда бол, топты жар Жең – ұт, жеңіске жет Жүлделі – жеңімпаз Ойтүрткі Суретке қарап, бұрынғы білімді еске түсірейік.
Ел намысын қорғаған бұл спортшы кім? Дескриптор: 7-тапсырма. Жазылым. Қою әріппен жазылған тірек сөздердің синонимін тап. Жеңімпаз-чемпион Шаршы алаң- ринг Екі дүркін чемпион -екі мәрте жеңімпаз Бағы жанды -жолы болды Басып озды- алға шықты Жүлделі болды- жеңімпаз атанды Дескриптор: Жазылым. 8-тапсырма, 65 бет. Кестеге қарап, мәтінді баянда. Жедел өткен шақ тұлғалы етістіктерді қолдан.
Дескриптор: Жедел өткен шақ тұлғалы етістіктерді қолданады. 3-тапсырма. Сөздерді оқыңыз. Кестедегі сөздерден сөйлем құраңыз. Етістіктерді табыңыз.
Дескриптор: Білім алушы кестедегі сөздерден сөйлем құрайды. Етістіктерді табады. Айтылым. 9-тапсырма. Қосымша ақпарат көздерінен Бақтияр Артаевтың жекпе жектеріне қатысты мәлімет жинап, мәтін мазмұнымен салыстыр. Дескриптор: Қосымша ақпарат көздерінен Бақтияр Артаевтың жекпе жектеріне қатысты мәлімет жинап, мәтін мазмұнымен салыстырады. 12-тапсырма. «Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап бер. Сен үшін қай тапсырма қызық болды? Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар? Келесі сабақта нені басты назарда ұстау керек?
|
Жаңа сөздерді ескетүсіреді!
Суретке қарап, бұрынғы білімді еске түсіреді.
Қою әріппен жазылған тірек сөздердің синонимін табады.
Кестеге қарап, мәтінді баяндайды. Жедел өткен шақ тұлғалы етістіктерді қолданады.
Білім алушы кестедегі сөздерден сөйлем құрайды. Етістіктерді табады.
Қосымша ақпарат көздерінен Бақтияр Артаевтың жекпе жектеріне қатысты мәлімет жинап, мәтін мазмұнымен салыстырады.
«Шығу парағын» пайдаланып, төмендегі сұрақтарға жазбаша жауап береді. |
«Қошемет көрсету» әдісі
«Қошемет көрсету» әдісі
«Қошемет көрсету» әдісі
«Қошемет көрсету» әдісі
«Қошемет көрсету» әдісі
|
Жаңа сөздер
Оқулық
«Шығу парағын» |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақта! - мәтін мазмұнын қосымша ақпаратпен салыстыра аласыңдар; - етістіктің жедел өткен шақ формасының қызметін білесіңдер; - сөйлемдерді орфографиялық нормаға сай жазасыңдар.
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырма. Қазақ боксшылары туралы постер дайындау. Постерге “жүлде”, “жүлделі”, “жеңімпаз”, “шаршы алаң”, “жігер”, “оз” сөздерін қолданасыз. Дескриптор: Білім алушы тірек сөздерді қолданып, қазақ боксшылары туралы постер дайындайды.
|
Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады.
|
|
Күнделік
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















