Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы
|
Бөлім |
6 Елтану және саяси география негіздері 6.1 Дүние жүзі елдері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Елдердің экономикалық географиялық жағдайы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.6.1.6 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде елдердің географиялық, экономикалық-географиялық жағдайын жақсарту жөнінде ұсыныс жасайды |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
елдердің географиялық, экономикалық-географиялық жағдайын жақсарту жөнінде ұсыныс жасайды |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут «Ұшақтар» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді: ( қағаздан жасалған ұшақтардың қанаттарында сұрақтар жазылып, сыныпқа үшырылады, ұшақты оқушы) |
Сұрақтарға жауап береді |
Жалпы 1 балл |
Суреттер Карта |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Негізгі ұғымдармен танысып, оқулық мәтінімен жұмыс жасайды. Елдердің
экономикалық–географиялық жағдайы дегеніміз - дүниежүзі
саяси картасындағы орны. Экономикалық-географиялық
жағдайын анықтау дегеніміз: дамыған мемлекеттерге жақын
орналасуы; көрші елдердің даму жағдайы мен саяси
тұрақтылығы, халықаралық көлік жолдарынан алыс-жақындығы
т.б. 1-тапсырма. Берілген жоспар бойынша 2 елді салыстырыңыз: Қазақстан және Түркия.
2-тапсырма. ТМД елдері картасында Қазақстанның халықаралық жол тораптарына қатысты транзиттік жағдайын картосхема түрінде көрсетіңіз.
|
Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
Дескриптор Атласты қолдану арқылы мемлекеттердің ЭГЖ сипаттайды; ЭГЖ жақсарту үшін, дәлелдер келтіріп өз ұсыныстарын жасайды.
Дескриптор: ТМД құрамына кіретін елдерді анықтайды; ҚР-ның транзиттік жағдайын картосхема түрінде көрсетеді.
|
Жалпы 7 балл
Жалпы 2 балл
|
Саяси карта
Атлас Оқулық Дәптер
Оқулық Атлас Дәптер Картасызба
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Кері байланыс» «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үйге тапсырма: 12-сарамандық жұмыс |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды |
Дескриптор бойынша өзара бағалау жүргізеді
|
Кері байланыс
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы 2 сабақ ҚМЖ 7 сынып
Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы 2 сабақ ҚМЖ 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы
|
Бөлім |
6 Елтану және саяси география негіздері 6.1 Дүние жүзі елдері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Елдердің экономикалық географиялық жағдайы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.6.1.6 - қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде елдердің географиялық, экономикалық-географиялық жағдайын жақсарту жөнінде ұсыныс жасайды |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
елдердің географиялық, экономикалық-географиялық жағдайын жақсарту жөнінде ұсыныс жасайды |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут «Ұшақтар» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді: ( қағаздан жасалған ұшақтардың қанаттарында сұрақтар жазылып, сыныпқа үшырылады, ұшақты оқушы) |
Сұрақтарға жауап береді |
Жалпы 1 балл |
Суреттер Карта |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Негізгі ұғымдармен танысып, оқулық мәтінімен жұмыс жасайды. Елдердің
экономикалық–географиялық жағдайы дегеніміз - дүниежүзі
саяси картасындағы орны. Экономикалық-географиялық
жағдайын анықтау дегеніміз: дамыған мемлекеттерге жақын
орналасуы; көрші елдердің даму жағдайы мен саяси
тұрақтылығы, халықаралық көлік жолдарынан алыс-жақындығы
т.б. 1-тапсырма. Берілген жоспар бойынша 2 елді салыстырыңыз: Қазақстан және Түркия.
2-тапсырма. ТМД елдері картасында Қазақстанның халықаралық жол тораптарына қатысты транзиттік жағдайын картосхема түрінде көрсетіңіз.
|
Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
Дескриптор Атласты қолдану арқылы мемлекеттердің ЭГЖ сипаттайды; ЭГЖ жақсарту үшін, дәлелдер келтіріп өз ұсыныстарын жасайды.
Дескриптор: ТМД құрамына кіретін елдерді анықтайды; ҚР-ның транзиттік жағдайын картосхема түрінде көрсетеді.
|
Жалпы 7 балл
Жалпы 2 балл
|
Саяси карта
Атлас Оқулық Дәптер
Оқулық Атлас Дәптер Картасызба
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Кері байланыс» «3-2-1» Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат; Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 аспекті; Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет Үйге тапсырма: 12-сарамандық жұмыс |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды |
Дескриптор бойынша өзара бағалау жүргізеді
|
Кері байланыс
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














