Материалдар / Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы 7 сынып

Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы тақырыбындағы 7 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар жинақы тиянақты 472 бұйрық бойынша жазылған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
29 Желтоқсан 2021
1350
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:

Директордың оқу ісі орынбасары: Қ. Алламұратова

Білім беру ұйымының атауы

«Ж. Нұрлыбаев атындағы №49 жом»

Пәні:

География

Бөлім:

6. Елтану және саяси география негіздері

Педагогтің аты-жөні:

Токхожаева Айбаршын Бейсеновна

Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.6.1.4 елдерді экономикалық-географиялық орнына байланысты топтастырады (қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде);

7.2.1.2 географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру















Өткен білімді еске түсіру


Жаңа білім












































Бекіту







Кері байланыс

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Амандасу. Оқушыларды жұптарға бөлу.

Топтардың атаулары:

  1. Орталық

  2. Перифириялық

  3. Шекаралық

  4. Транзиттік

  5. Жағалаулық

  6. Ішкі елдер

Сабақ тақырыбымен таныстыру. Сабақтың тақырыбынан мақсатын оқушылардың өздері құрастыру, бағалау критерийімен танысу.

Қызығушылықты ояту: ой шақыру.


Өткенге шолуға байланысты сұрақтар қойылады
Миға шабуыл

ЭГЖ дегеніміз не?

Тапсырма 1. Жұптық жұмыс

1 Мәтінмен жұмыс.

Сұрақтары:

Орталық, перифириялық,шекаралық, транзиттік жағалаулық, ішкі елдерге жұптасып сипаттама беру

/дайындық уақыты 5 минут/

/әр жұп 2 минуттан қорғайды/


Тапсырма 2. Жеке жұмыс.

Кескін картамен жұмыс. Кескін картада орталық, перифириялық, шекаралық, транзиттік, жағалаулық және ішкі елдерді белгілеу.


Топтық жұмыс. Топтар орталық және перифериялық;

шекаралық, транзиттік және жағалаулық, ішкі елдерге бөлінеді.

Топтағы рөлдер:

Хатшы топта керекті ақпараттарды қағаз бетіне түсіріп отырады

Уақыт өлшеуші топта баяндаушылардың сөз сөйлеуіне, жұмыс барысының уақыттан асып кетпеуіне қадағалайды

Дизайнер топтың жұмысын безендіреді

Баяндаушы топтың жұмысын ауызша баяндап келесі топтарға таныстырады

Орталық және перифериялық;

Шекаралық;

Транзиттік және жағалаулық;

Ішкі елдерге SWOT талдау жасау


Әлсіз жақтары

Күшті жақтары

Мүмкіндіктер

Қауіп-қатер


/дайындық уақыты 3 минут/

/әр топқа 2 минуттан таныстырылым айтуға беріледі/


Сабақты қорытындылау. ББҮ әдісі.

Білемін

Білдім

Үйрендім






Алма ағашы.

Оқушылар жұптасып топқа бөлінеді. Суреттер қиындысын құру арқылы.









Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы жауап береді.




Жұптасып орталық, перифириялық, шекаралық, транзиттік жағалаулық, ішкі елдерге сипаттама береді.



Оқушылар жеке картамен жұмыс жасайды.

Географиялық жағдайына қарай жіктеп ,кескін картаға белгілеу

-картаны қолданып елдердің географиялық жағдайына қарай жіктейді.

географиялық орналасуына байланысты кескін картаға түсіреді.








Оқушылар топқа бөлініп, SWOT талдау арқылы қорғап шығады





Оқушылар бүгінгі сабақтан түйген қорытынды ойларын жазады.


Бүгінгі сабаққа кері байланыс жазады.


Қол шапалақ















 Жұпта жасыл және сары стикерлер арқылы бірін-бірі бағалау








ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»

















Бағалау парақшасын толтырады.





ҚБ

ББҮ кестесі







Оқулық,

Карта

презентация


«Bilimland» ,бейнекөрсетілім арқылы сабақтың мақсатын анықтау








дидактикалық материалдар.

https://www.youtube.com/watch?v=nRk_mNbb73I&t=11s







Оқулық, слайд


Карта, кескін карта



















SWOT талдау кестесі






ББҮ кестесі































1-тапсырма: Төмендегі терминдерге түсінік беріңіз:

  1. Орталық елдер ......................................................................................................

  2. 770 ₸ - Сатып алу

    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ