|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Елді мекендер қандай болады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 елді мекендерді түрлі белгілері бойынша (типі, көлемі, қызметі) ажырату. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
қала мен ауылдың айырмашылығын салыстыру |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру «Егіншілер не өсіреді?» немесе «Малшылар не бағады?» тақырыбына сурет сал. «Ой қозғау» әдісі 95-беттегі картаға қара. Қазақстан аумағындағы республикалық маңызы бар қалаларға Астана мен Алматы жатады. Оларды картадан тап.
1-тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Ірі қалалардың тізімін жалғастыр
Үлгерімі төмен оқушы: Таратпадағы қалаларды картадан тап Талқылау сұрақтары: Қалаларды көлемі бірдей ма? Қандай қалалар ірі қалаға жатады? |
Сурет салады
Картадан Астана мен Алматыны табады
1.облыс орталықтарын жазады 2.теміржол өтетін қалаларды жазады 3.курортты қалаларды жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сурет салады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -облыс орталықтарын жазады(1б) -теміржол өтетін қалаларды жазады(1б) -курортты қалаларды жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 95- беттегі карта Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Суреттерге қара. Аталған қалалардың қандай көрікті жерлері бейнеленгенін анықта.
Үлгерімі төмен оқушы: Суреттен не көріп тұрсың? Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. Астана қаласындағы ғимаратты жазады 2.Қостанай қаласындағы ғимаратты жазады 3.Ақтау қаласының көрікті жерін жазады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -Астана қаласындағы ғимаратты жазады(1б) -Қостанай қаласындағы ғимаратты жазады(1б) -Ақтау қаласының көрікті жерін жазады(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Қала мен ауылды салыстыр.
Үлгерімі төмен оқушы: Сурет бойынша ауыл мен қаланы салыстыр Талқылау сұрақтары: 1.Ауыл мен қала тұрғындарының тыныс тіршілігі бердей ма? Неге? |
1. қала мен ауылдың тұрғындар саны мен тұрғынжайын жазады 2.қала мен ауылдың айналысатын еңбек түрін жазады 3.қала мен ауылдың өндіретін өнім түрлерін жазады Сұрақтарға жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -қала мен ауылдың тұрғындар саны мен тұрғынжайын жазады(1б) - қала мен ауылдың айналысатын еңбек түрін жазады(1б) - қала мен ауылдың өндіретін өнім түрлерін жазады(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Жер бетінде ешбір қала қалмаса, адамдардың өмірі қалай өзгерер еді? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Елді мекендер қандай ҚМЖ 3 сын дүниетану
Елді мекендер қандай ҚМЖ 3 сын дүниетану
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Елді мекендер қандай болады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 елді мекендерді түрлі белгілері бойынша (типі, көлемі, қызметі) ажырату. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
қала мен ауылдың айырмашылығын салыстыру |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру «Егіншілер не өсіреді?» немесе «Малшылар не бағады?» тақырыбына сурет сал. «Ой қозғау» әдісі 95-беттегі картаға қара. Қазақстан аумағындағы республикалық маңызы бар қалаларға Астана мен Алматы жатады. Оларды картадан тап.
1-тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Ірі қалалардың тізімін жалғастыр
Үлгерімі төмен оқушы: Таратпадағы қалаларды картадан тап Талқылау сұрақтары: Қалаларды көлемі бірдей ма? Қандай қалалар ірі қалаға жатады? |
Сурет салады
Картадан Астана мен Алматыны табады
1.облыс орталықтарын жазады 2.теміржол өтетін қалаларды жазады 3.курортты қалаларды жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сурет салады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -облыс орталықтарын жазады(1б) -теміржол өтетін қалаларды жазады(1б) -курортты қалаларды жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 95- беттегі карта Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Суреттерге қара. Аталған қалалардың қандай көрікті жерлері бейнеленгенін анықта.
Үлгерімі төмен оқушы: Суреттен не көріп тұрсың? Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. Астана қаласындағы ғимаратты жазады 2.Қостанай қаласындағы ғимаратты жазады 3.Ақтау қаласының көрікті жерін жазады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -Астана қаласындағы ғимаратты жазады(1б) -Қостанай қаласындағы ғимаратты жазады(1б) -Ақтау қаласының көрікті жерін жазады(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Қала мен ауылды салыстыр.
Үлгерімі төмен оқушы: Сурет бойынша ауыл мен қаланы салыстыр Талқылау сұрақтары: 1.Ауыл мен қала тұрғындарының тыныс тіршілігі бердей ма? Неге? |
1. қала мен ауылдың тұрғындар саны мен тұрғынжайын жазады 2.қала мен ауылдың айналысатын еңбек түрін жазады 3.қала мен ауылдың өндіретін өнім түрлерін жазады Сұрақтарға жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -қала мен ауылдың тұрғындар саны мен тұрғынжайын жазады(1б) - қала мен ауылдың айналысатын еңбек түрін жазады(1б) - қала мен ауылдың өндіретін өнім түрлерін жазады(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Жер бетінде ешбір қала қалмаса, адамдардың өмірі қалай өзгерер еді? |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















