Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: Күні: Сынып:9 сынып
|
Мектеп:№111
Ж.Нұрлыбаев атындағы жалпы орта мектебі. Мұғалімнің аты-жөні:
Аширова С.А.
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Елдің жаңа орталығы
–Астана.
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу
мақсаттары
|
Еліміздің бас қаласы
Астана туралы мәліметтер
алады.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушылар:Астана қаласының тарихын
біледі.
Оқушылардың басым
бөлігі: Астана қаласында ЭКПО-өтетінін айтып бере
алады.
Кейбір оқушылар:
Астана қаласының тарихын зерттеп,өмірмен байланыстырып, мысалдар
келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
1.Астана қаласының
тарихын зерттейді. 2.Картамен жұмыс жүргізеді. 3.Әңгіме
жазады.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Сыныптағы
диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: ЭКСПО ,бәйтерек,ақ
үй.
Талқылауға арналған
тармақтар: Сіз неліктен екенін айта аласыз ба? ЭКСПО-сөзін білесіз
бе?
Жазылым бойынша
ұсыныс: ЭКСПО-сөзінің мағынасын
жазу.
|
Құндылықтарға
баулу
|
Адамгершілікке,
отанын сүюге,сын тұрғысынан ойлай
алуға.
|
Пәнаралық
байланыс
|
География,
математика,бейелеу өнері,
әдебиет.
|
Алдыңғы
білім
|
Н.Ә.Назарбаевтың
–Қазақстан Республикасының тұңғыш президенті екендігін
біледі.
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
1.Ұйымдастыру
кезеңі. Оқушыларды түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Оқушыларды топқа бөлу. 1-топ Астана. 2-топ Бәйтерек. 3-топ Ақ
үй.
2.Үй тапсырмасын
сұрау. «Серпілген сауалдар »арқылы.Әр оқушы үй тапсырмасы бойынша
5-сұрақ дайындап келген соны құрдастарына қойып, жауап алу
керек.
|
|
Сабақтың
ортасы
|
Жаңа сабақтың
тақырыбын ашу. «Конверт» тәсілі арқылы. Әр топтың топбасшысы
конвертті таңдап алып ішіндегі сұраққа жауап береді.Әрбір сұрақтың
жауабы-Астана сөзімен байланыстырылған. 1-топтық жұмыс.Әр топ мәтін
бойынша тапсырма алады. Сол тапсырма бойынша постер қорғайды.
2-жұптық жұмыс.Картамен жұмыс . Жұптар карта бойынша жұмыс
жасайды.Онда оқушылар Қазақстанның қалаларын анықтап ол жерлер
қашан Қазақстанның астанасы болғанын атап беру керек. 3-жеке жұмыс.
ЭКСПО-туралы әрбір оқушы әңгіме
жазады.
|
Карта. Ноудбуг. Конверт.
Плакат.
|
Сабақтың
соңы
|
«Борт» әдісі арқылы
сабаққа қорытынды жасаймын.
Білетінім
|
Білгенім
|
Болжамдар
|
Тың
ақпараттар.
|
|
|
|
|
Осы кестені
толтырады. Кері байланыс «Ай» әдісі арқылы жүзеге асады. Толық ай-
бүгінгі сабақты түсіндім. Жарты ай –жақсы түсінбедім. Сызық ай
–мүлде түсінбедім. Оқушылар топты бағалайды және өздерін
дескрипторлар арқылы
бағалайды.
|
Кесте .А4 парақшасы.
Ай суреттері.
|
Саралау-Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау-Сіз
оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау.
|
Ашық сұрақтар
бергенде, кері байланысқа дер кезінде жауап
бергенде.
|
Қалыптастырушы
бағалаумен бағалаймын.Дескрипторлармен бағалағанда оқушының сабақты
қаншалықты меңгергенін анықтап
отырамын.
|
|
|
|
|