Материалдар / Электр энергиясын қайдан алады? 3 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Электр энергиясын қайдан алады? 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл жоспарда жаратылыстану пәнінің электр энергиясы туралы көптеген ақпарат көздері берілген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бекітілді:


Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №21 МГ

Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім

Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік

Педагогтің аты-жөні

Табынбаева Д.Р

Күні:

25 04.2024ж

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

60 Электр энергиясы қайдан алынады?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.5.5.1 электр энергиясы көздерін анықтау;

3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау

Сабақтың мақсаты

Электр энергиясы көздерін анықтайды

Қарапайым электр тізбегінің сызбасын жинайды

Құндылықты дарыту

Талап-жан мен тән тазалығын сақтайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы.



5 минут


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

Өткен тақырыпқа шолу және жаңа тақырыпты ашу «Жедел жауап» әдісімен өтеді:

- Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік?

-Үйлеріңде қандай электр құралдары бар?

- Олар жұмыс істеуі үшін не керек?

- Электр құралдары іске қосылу үшін не істеу керек?

- Осы электр энергиясы қайдан келеді?

- Олай болса бүгінгі сабағымызда электр энергиясы қайдан келетіні туралы оқып білетін боламыз.

Сабақ мақсаты жария етіледі.

  1. Ширату жаттығуларын орындайды.

Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді.



Тақырыпты

шығарады.


Бағалау парақшасы

«Менің дауысымның шкаласы»

Әр алған балға бір шкаланы белгілейді.





Дескриптор:

Электр құралдарын атайды, жұмыс істеуі туралы әңгімелейді-2балл.



АКТ тақта,презентация




Сабақтың ортасы

15 мин



1- тапсырма

Ширату тапсырмасы.

- Жаңа сабақ.Ұжыммен жұмыс.

Мәтінмен жұмыс:

Суретпен жұмыс:

-Электр энергиясын қалай алады?

-Адам электр энергиясының қандай көздерін пайдаланады?

-Елімізде қандай электр энергиясының көздері бар?

Олардың қайсысы сендердің үйлеріңде бар?

-Қандай құралдарда батареялар қолданылады? Сөздік жұмысы.

Электр энергиясының көздері.

ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Мәтінді оқиды

Сұрақтарға жауап береді.

Суретті талдайды.

Тапсырманы орындайды.








Сұрақтарға жауап береді. Бақылау нәтижесін талдайды.

Дескриптор:

Сөздікті жазады, жаттайды-1балл.

- Электр энергиясының көздерін атайды-1балл.

- Еліміздегі электр энергиясының көздерін анықтайды -1балл.

-Батареялар қолданылатын құралдарды атайды-1балл ­


Оқулық



5 мин

Сергіту сәті

-



Жарайсыңдар!


15 мин

ҚБ 2-тапсырма Жұптық жұмыс

ОДД: білу, түсіну

«Шеберхана» әдісі

Зертте.

-Жеуге болатын батареяларды қалай жасауға болады?

-Қандай батарея энергияны көбірек береді? Сен оны қайдан білдің?

-Электр энергиясы көздері қандай зиян келтіреді?

-Электр көздерінің қайсысы қауіпсіз? Ойларыңды түсіндіріңдер.

Ойлан.

-Ескірген батареяларды не істеу керек?

ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Дереккөздерден еліміздегі электр станциялары туралы мәліметтер іздеп тап. Сыныптастарыңа таныстыр.

-Сұраққа жауап береді.

-Мәтінді оқиды.


Дескриптор:

- Жеуге болатын батареяларды қарастырады-1балл.

- Энергияны көбірек беретін батареяны анықтайды-1балл.

- Электр энергиясы көздері қандай зиян келтіретінін атайды-1балл.

Электр көздерінің қауіпсіз түрін анықтайды-1балл.

Ескірген батареяларды не істеу керектігін атайды-1балл.

Суреттер







Кері байланыс

5 мин

Рефлексия: « Менің дауысымның шкаласы»

Үй жұмысы:Мәтінді мазмұндайды


ҚБ қойылады.





























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!