Материалдар / Электр өрiсi, электр өрісінің кернеулігі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Электр өрiсi, электр өрісінің кернеулігі

Материал туралы қысқаша түсінік
Электр өрiсi, электр өрісінің кернеулігі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қаңтар 2023
258
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Электр өрiсi, электр өрісінің кернеулігі

Бөлімі:

8.2 В Электростатик негіздері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

14.12.2022ж

Сыныбы: 8 «Ж»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электр өрiсi, электр өрісінің кернеулігі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

8.4.1.6 - электр өрісі ұғымының физикалық мағынасын түсіндіру және оның күштік сипаттамасын анықтау;
8.4.1.7 - біртекті электростатикалық өрістегі зарядқа әсер етуші күшті есептеу

8.4.1.8 - электр өрісін күш сызықтары арқылы графиктік кескіндеу

Сабақтың мақсаты:

Оқушылар электр өрісі ұғымының физикалық мағынасын түсіндіру, біртекті электростатикалық өрістегі зарядқа әсер етуші күшті есептеу

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3мин.

















Өткен тарауды тексеру

7 мин.








I.Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату:

«Жақсы тілек- жан жылуы».

«Кім жылдам?» ойыны

үй тапсырмасын сұрау. Кубик тастау арқылы кез келген сұраққа жауап беру

(W) Ширату жаттығу:

«Миға шабуыл»

1,2,3,4 ретке саналып, 4 топқа бірігеді.

Анықтамаларға ауызша жауап берді.

ҚБ: Топ басшының бағалауы. Әр қатардан топ басшы жауап берген оқушыларды бағалау парағына белгілеп отырады.

(f): «ынталандыру

1.Электр зарядының белгіленуі?

2.Кулон ненің өлшем бірлігі? Ол қалай белгіленеді?

3.Кулон заңының формуласын түсіндір.

Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу.

Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс.





«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.







Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Әр топ өз міндеттерін орындайды. Әр топ өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды.

















Дескриптор:

-Өткен бөлімдегі ережелерді қайталайды.



Жалпы балл-3

Дескриптор:

-Тақырыпты оқиды, топта талқылайды

Жалпы балл-2





Қағаз қиындылары

Үлестірме



Сұрақтар



карточкалар











Әр топқа, маркер, түрлі түсті фломастер беріледі.

Сабақтың ортасы.

15 мин.















Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма:

1-тапсырма:

Зарядтары q және -q болатын екі нүктелік заряд бір-бірінен r арақашықтықта орналасқан. Оларды қосатын түзудің тең ортасында орналасқан нүктедегі екі зарядтың туғызған электр өрісінің кернеулігін сызып көрсетіңдер және жалпы түрде есептеп шығарыңдар.

2-тапсырма

Picture 2

Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады.


Дескриптор:

-Тапсырманы орындайды.

-Осы тапсырмаларға ұқсас сұрақтар жазады.


Жалпы балл-3



Сызғыш

Ақ парақ



Сабақтың соңы.

10 мин









5мин

Рефлекция






Бағалау


Үй тапсырмасы

Бекіту кезеңі:. Білім алушылар кестені толтырады:

Осы тақырыпта нені меңгердіңдер?

Жаңа алған ақпарат қаншалықты пайдалы және қызықты болды?

Тақырыпқа қатысты тағы не білгілерің келеді?

Тақырып барысында қандай сұрақтар туындады?




Рефлексия: «Аргумент»

Бүгінгі сабақта менің көңіл –күйім .......болды ..................................,себебі............

Сабақта мен ...................................жұмыс жасадым, себебі...............................................

Сабақтағы мен үшін ........................, себебі....................


Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау


Үйге тапсырма: оқу, жаттығу есебін аяқтау


Оқушылар тапсырмамен

жұмыс жасайды




Оқушылар стикерлерге өз ойларымен бөлісіп тақтаға жабыстырады.





Дескриптор
Электр өрісінің кернеулігіне есептер шығарады


Жалпы балл-2







Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл


Дк экран

Дәптер










Стикерлер

смайликтер













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!