Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 55 ЖОББМ |
|
|
Бөлім: |
Электростатика негіздері |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Дуйсенова А.Т. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электр өрісінің потенциалы және потенциалдар
айырымы |
|
|
Сабақтың номері: |
№ 30 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.1.9 потенциалдар айырымының және потенциалдың физикалық
мағынасын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Потенциалдар айырымының физикалық мағынасын үйренеді және түсіндіреді. Басым бөлігі: Электр өрісінің потенциал және потенциалдар айырымын есептер шығаруда қолдана алады Кейбір оқушылар: потенциалдың ара қашықтыққа тәуелділігіне дәлелдер келтіреді және жұмысын салыстырады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Бірлік және ынтымақ |
|
|
Дәйексөз |
Бірлік болмай тірлік болмас |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме балалар!Бүгін біз Электростатика негіздері тақырыбын жалғастырамыз.Өткен сабақта біз ‘электр өрісінің’ физикалық мағынасын мен күш ретінде сипатталуы; Бір электростатикалық өрістегі әсер ету зарядын анықтауды түсіндірген болатынбыз. Өткен тақырып бойынша «Сұрақ саған, жауап маған!» әдісі арқылы мына сұрақтарға жауап беріңдер. Өткен тақырыпты тексеру. |
|
|
Сұрақтар |
|
|
Сабақтың ортасы |
-Дәптерді ашып, бүгінгі күн мен сабақ тақырыбын жазыныздар: «Электр өрісінің потенциалы және потенциалдар айырымы»
|
Теориялық материалмен
жұмыс
Есептер шығару
|
Ұпай
Ұпай |
Оқулық, жұмыс дәптері
Оқулық, жұмыс дәптері
|
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлекция Кері байланыс бутерброды -Бүгін сабақ маған ұнады, себебі мен....................... үйрендім. -Маған........................................................қиын болып көрінді. -Мен енді ......................................................... үйренгім келеді |
|
Стикер |
|
1 тапсырма
1. Нүктелік
заряд дегеніміз не?
2. Электр өрісі
дегеніміз не?
3. Электр
өрісінің кернеулігі нені
сипаттайды.
4.
Электроскоппен нені өлшейді.
5.
Электростатикалық өзара әсер дегенді қалай
түсінеміз.
6. Кулон заңы
тұжырымдамасы
Дескрипторлар
|
Тапсырма№ |
|
Балл |
|
Қайталау Тапсырма№1 |
Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді. |
2 |
|
Жаңа тақырыпты меңгеру Тапсырма№2 Тапсырма№3 |
|
1 |
|
Есеп шығару: Есептің берілгені дұрыс жазылған, физикалық шамалар әріптермен көрсетілген. |
1 |
|
|
SI жүйесіне дұрыс аударылған . |
1 |
|
|
Формулалар дұрыс жазылған |
2 |
|
|
Математикалық есептеулер дұрыс . |
2 |
|
|
Жауап дұрыс жазылған. |
1 |
|
|
|
Барлығы: |
10 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электр өрісінің потенциалы және потенциалдар айырымы
Электр өрісінің потенциалы және потенциалдар айырымы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 55 ЖОББМ |
|
|
Бөлім: |
Электростатика негіздері |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Дуйсенова А.Т. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электр өрісінің потенциалы және потенциалдар
айырымы |
|
|
Сабақтың номері: |
№ 30 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.1.9 потенциалдар айырымының және потенциалдың физикалық
мағынасын түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Потенциалдар айырымының физикалық мағынасын үйренеді және түсіндіреді. Басым бөлігі: Электр өрісінің потенциал және потенциалдар айырымын есептер шығаруда қолдана алады Кейбір оқушылар: потенциалдың ара қашықтыққа тәуелділігіне дәлелдер келтіреді және жұмысын салыстырады |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Бірлік және ынтымақ |
|
|
Дәйексөз |
Бірлік болмай тірлік болмас |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Сәлеметсіздерме балалар!Бүгін біз Электростатика негіздері тақырыбын жалғастырамыз.Өткен сабақта біз ‘электр өрісінің’ физикалық мағынасын мен күш ретінде сипатталуы; Бір электростатикалық өрістегі әсер ету зарядын анықтауды түсіндірген болатынбыз. Өткен тақырып бойынша «Сұрақ саған, жауап маған!» әдісі арқылы мына сұрақтарға жауап беріңдер. Өткен тақырыпты тексеру. |
|
|
Сұрақтар |
|
|
Сабақтың ортасы |
-Дәптерді ашып, бүгінгі күн мен сабақ тақырыбын жазыныздар: «Электр өрісінің потенциалы және потенциалдар айырымы»
|
Теориялық материалмен
жұмыс
Есептер шығару
|
Ұпай
Ұпай |
Оқулық, жұмыс дәптері
Оқулық, жұмыс дәптері
|
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлекция Кері байланыс бутерброды -Бүгін сабақ маған ұнады, себебі мен....................... үйрендім. -Маған........................................................қиын болып көрінді. -Мен енді ......................................................... үйренгім келеді |
|
Стикер |
|
1 тапсырма
1. Нүктелік
заряд дегеніміз не?
2. Электр өрісі
дегеніміз не?
3. Электр
өрісінің кернеулігі нені
сипаттайды.
4.
Электроскоппен нені өлшейді.
5.
Электростатикалық өзара әсер дегенді қалай
түсінеміз.
6. Кулон заңы
тұжырымдамасы
Дескрипторлар
|
Тапсырма№ |
|
Балл |
|
Қайталау Тапсырма№1 |
Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді. |
2 |
|
Жаңа тақырыпты меңгеру Тапсырма№2 Тапсырма№3 |
|
1 |
|
Есеп шығару: Есептің берілгені дұрыс жазылған, физикалық шамалар әріптермен көрсетілген. |
1 |
|
|
SI жүйесіне дұрыс аударылған . |
1 |
|
|
Формулалар дұрыс жазылған |
2 |
|
|
Математикалық есептеулер дұрыс . |
2 |
|
|
Жауап дұрыс жазылған. |
1 |
|
|
|
Барлығы: |
10 |
шағым қалдыра аласыз














