|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 В - Бөлім Үй мәдениеті |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ешов Б.А |
|||||
|
Сынып: 8 |
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
|
Электр құрылғылар мен тұрмыстық техникаларды таңдау және бағалау. |
|
|||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.5. Тұрмыстық техника мен электр жабдықтарының эстетикалық, эргономикалық және эксплуатациялық сапаларын салыстыру мен бағалау; 8.1.3.1 Шығармашылық идеяларды дамыту мен іске асыруда өз бетінше таңдаған ақпарат көздерін қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану арқылы). |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сабақ барысында еңбектену және эстетикалық құндылығын бойына сіңіреді. Оқушы бір-бірімен ынтымақтастықпен ашық пікір бөлісіп, шығармашылық көзқараспен еңбектенеді. |
|||||
|
Пән аралық байланыстар |
Физика, технология пәндерімен тығыз байланысы. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Жұмыс барысында материалдарға негізделген суреттемелер мен жазбалар жасауда бейне ролик көрсетіледі. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Агротехнологияның дамуын өздігінен зерттеулерімен бөлісу |
|||||
|
Сабақбарысы |
||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі: Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Электр құрылғылары берілген карточкалардың көмегімен топқа бөлу. Сабақ тақырыбен танысу: «Қызықты фактілер» ойынын ойнау. Ойын арқылы сабақтың тақырыбын анықтау.
Тақтадан сабақтың тақырыбын, сабақтың мақсаттарын және бағалау критерийлерін таныстырамын Сабақтағы тілдік мақсаттарды орындау үшін тақырыпқа қатысты термин сөздермен жұмыс жүргізіледі. |
Карточкалар Қызықты фактілер жазылған парақшалар |
||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут 10 минут
|
Жаңа сабақ Бейнебаян тамашалау. Бейнебаян көріп болғаннан кейін сұрақтар қоюға болады. Мысалы:
Тапсырма №1. Тәжірибелік жұмыс: Әрбір топ өздері тұрмыстық затты таңдап алып, ғаламтор ресурстарын пайдалана отырып, пайдалану туралы нұсқаулығы мен негізгі өлшемдерін оқып біліп, жұмыс нәтижесін сынып алдыңда (постер немесе презентация) таныстырады.
Бағалау критерийлері:
Дескрипторлар:
Тапсырма №2. Тәжірибелік жұмыс: Оқушылар топта отырып, қысқа толқынды пеш немесе электр шәйнектің жалпы пайдалану туралы нұсқаулығының алгоритмін және қауіпсіз қолдану ережесін құрастырады. Мыс: Бағалау критерийлері:
Дескриптолар:
|
Бейне материал LG, Samsung, Electrolux, Hitachi компанияларывның жаңа техникалары.https://www.youtube.com/watch?v=G7A8VFPW0Ec
Кесте парақшалары https://www.youtube.com/watch?v=U8k15ub1hFE Техникаларды қолдануда есте сақтауға қажет басты қауіпсіздік ережелері. А3 қағаз, түрлі-түсті қарындаш, акварель бояулары, гуащь
|
||||
|
Сабақтыңсоңы 5 минут |
Рефлексия Мақсаты: оқушылардың бүгінгі сабақ тақырыбын қаншалықты меңгергенін және келесі сабақта қай оқушымен, қандай сұрақ төңірегінде жұмыс жасауды жоспарлау мақсатында кері байланыс жүргізу «2 жұлдыз және бір тілек»
Тілек – жұмысты жақсартуды қажет ететін ұсыныстар |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электр құрылғылар мен тұрмыстық техникаларды таңдау және бағалау.
Электр құрылғылар мен тұрмыстық техникаларды таңдау және бағалау.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 В - Бөлім Үй мәдениеті |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Ешов Б.А |
|||||
|
Сынып: 8 |
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
|
Электр құрылғылар мен тұрмыстық техникаларды таңдау және бағалау. |
|
|||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.5. Тұрмыстық техника мен электр жабдықтарының эстетикалық, эргономикалық және эксплуатациялық сапаларын салыстыру мен бағалау; 8.1.3.1 Шығармашылық идеяларды дамыту мен іске асыруда өз бетінше таңдаған ақпарат көздерін қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану арқылы). |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар:
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сабақ барысында еңбектену және эстетикалық құндылығын бойына сіңіреді. Оқушы бір-бірімен ынтымақтастықпен ашық пікір бөлісіп, шығармашылық көзқараспен еңбектенеді. |
|||||
|
Пән аралық байланыстар |
Физика, технология пәндерімен тығыз байланысы. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Жұмыс барысында материалдарға негізделген суреттемелер мен жазбалар жасауда бейне ролик көрсетіледі. |
|||||
|
Бастапқы білім |
Агротехнологияның дамуын өздігінен зерттеулерімен бөлісу |
|||||
|
Сабақбарысы |
||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі: Сәлемдесу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Электр құрылғылары берілген карточкалардың көмегімен топқа бөлу. Сабақ тақырыбен танысу: «Қызықты фактілер» ойынын ойнау. Ойын арқылы сабақтың тақырыбын анықтау.
Тақтадан сабақтың тақырыбын, сабақтың мақсаттарын және бағалау критерийлерін таныстырамын Сабақтағы тілдік мақсаттарды орындау үшін тақырыпқа қатысты термин сөздермен жұмыс жүргізіледі. |
Карточкалар Қызықты фактілер жазылған парақшалар |
||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут 10 минут
|
Жаңа сабақ Бейнебаян тамашалау. Бейнебаян көріп болғаннан кейін сұрақтар қоюға болады. Мысалы:
Тапсырма №1. Тәжірибелік жұмыс: Әрбір топ өздері тұрмыстық затты таңдап алып, ғаламтор ресурстарын пайдалана отырып, пайдалану туралы нұсқаулығы мен негізгі өлшемдерін оқып біліп, жұмыс нәтижесін сынып алдыңда (постер немесе презентация) таныстырады.
Бағалау критерийлері:
Дескрипторлар:
Тапсырма №2. Тәжірибелік жұмыс: Оқушылар топта отырып, қысқа толқынды пеш немесе электр шәйнектің жалпы пайдалану туралы нұсқаулығының алгоритмін және қауіпсіз қолдану ережесін құрастырады. Мыс: Бағалау критерийлері:
Дескриптолар:
|
Бейне материал LG, Samsung, Electrolux, Hitachi компанияларывның жаңа техникалары.https://www.youtube.com/watch?v=G7A8VFPW0Ec
Кесте парақшалары https://www.youtube.com/watch?v=U8k15ub1hFE Техникаларды қолдануда есте сақтауға қажет басты қауіпсіздік ережелері. А3 қағаз, түрлі-түсті қарындаш, акварель бояулары, гуащь
|
||||
|
Сабақтыңсоңы 5 минут |
Рефлексия Мақсаты: оқушылардың бүгінгі сабақ тақырыбын қаншалықты меңгергенін және келесі сабақта қай оқушымен, қандай сұрақ төңірегінде жұмыс жасауды жоспарлау мақсатында кері байланыс жүргізу «2 жұлдыз және бір тілек»
Тілек – жұмысты жақсартуды қажет ететін ұсыныстар |
|
||||
шағым қалдыра аласыз














