Бекітемін: Қаралды:
Мектеп директоры: ДОІЖО:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Б. Тұрлыханов атындағы орта мектеп- бақшасы» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|||||
|
Бөлім: |
Электростатика |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Буламбаева Бекзат Турсынгазыевна |
|||||
|
Күні: |
6.02.2024 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электр тогы. Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.2.1 - аралас жалғанған өткізгіштерден тұратын тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
аралас жалғанған өткізгіштерден тұратын тізбекке тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданып, зерттеу жүргізеді, сапалық тапсырмалар арқылы заңдылықтарды тексереді және есептер шығаруда қолданады; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 3 мин Жұпқа бөлу 3 мин Өткен білімді еске түсіру 4 мин Жаңа білім 5 мин 10 мин |
Психологиялық ахуал Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. 1.Жұпқа бөлу: «Физикалық терминдер» 2. Өткенге шолу «LearningApps»
Жаңа тақырып «Мағынаны тану» Слайд, бейнекөрсетілім «Өткізгіштердің жалғануы». Мақсаты: сабақтың тақырыбын анықтау. Мұғалім әрекеті:Bilim Land сайтынан бейнекөрсетілімді көрсетеді.
Зерттеушілік жұмыс. Виртуалды зертхана. Тәжірибелік зертхана
Оқушылар берілген схема арқылы
тапсырмалар орындайды.
Кері байланыс: оқушы –мұғалім. |
Физикалық терминдердің жұбын табу арқылы жұптасады Физикалық құралдарды, формулаларды сәйестендіреді Оқушылар жұптасып виртуалды және тәжірибелік зертханалық жұмысты орындайды |
Өзін- өзі бағалау парағына ұпай санын жазып отырады Дескриптор: -Құралдарды дұрыс сәйкестендіреді; -Ток күшінің формуласын дұрыс табады; -Кернеудің формуласын дұрыс белгілейді; -Жалпы кедергінің формуласын дұрыс жазады ; 2 б Дескриптор: -Тізбекті дұрыс құрастырады; -Ток күшінің, кернеудің мәнін анықтайды; -Алынған мәндер арқылы кедергіні есептейді; 2б |
ФИЗИКА 10 сынып оқулығы
https://bilimland.kz/ru#lesson=10803 https://phet.colorado.edu/ |
||
|
Бекіту 10 минут |
«Joyteka» квест ойыны Есептер шығару №3.171- 3.174 Ұзындығы 10м, көлденең қимасы 0,1мм² мыс сымның кедергісін анықтаңдар. Ұзындығы 120 м, көлденең қимасының ауданы нихром сымтемір, 220 В кернеуі көзіне жалғанған. Сымдағы ток күшін анықтаңыз. |
Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды |
Дескриптор: Есептің шартын түзеді ХБЖ-ға келтіреді Есептің формуласын түрлендіріп Есептің жауабын табады 6 балл |
10 сынып Есептер жинағы (ЖМБ). С.Тұяқбаев, Ш.Тынтаева. Ж.Бақынов |
||
|
Сабақтың соңы Бағалау 3мин Рефлексия 5мин Үйге тапсырма 2минут |
Рефлексия: «Көңіл күй» Оқушыларға үш түсті белгілер беріледі. Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Көк түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.»
B |
Оқушылар оюлы ашық хаттар арқылы кері байланыс береді |
Формативті бағалау 10 балл Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағаланады |
https://bilimland.kz/ru#lesson=10803 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электр тогы. Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы
Электр тогы. Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы
Бекітемін: Қаралды:
Мектеп директоры: ДОІЖО:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Б. Тұрлыханов атындағы орта мектеп- бақшасы» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|||||
|
Бөлім: |
Электростатика |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Буламбаева Бекзат Турсынгазыевна |
|||||
|
Күні: |
6.02.2024 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электр тогы. Тізбек бөлігіне арналған Ом заңы. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.2.1 - аралас жалғанған өткізгіштерден тұратын тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
аралас жалғанған өткізгіштерден тұратын тізбекке тізбек бөлігі үшін Ом заңын қолданып, зерттеу жүргізеді, сапалық тапсырмалар арқылы заңдылықтарды тексереді және есептер шығаруда қолданады; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру 3 мин Жұпқа бөлу 3 мин Өткен білімді еске түсіру 4 мин Жаңа білім 5 мин 10 мин |
Психологиялық ахуал Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. 1.Жұпқа бөлу: «Физикалық терминдер» 2. Өткенге шолу «LearningApps»
Жаңа тақырып «Мағынаны тану» Слайд, бейнекөрсетілім «Өткізгіштердің жалғануы». Мақсаты: сабақтың тақырыбын анықтау. Мұғалім әрекеті:Bilim Land сайтынан бейнекөрсетілімді көрсетеді.
Зерттеушілік жұмыс. Виртуалды зертхана. Тәжірибелік зертхана
Оқушылар берілген схема арқылы
тапсырмалар орындайды.
Кері байланыс: оқушы –мұғалім. |
Физикалық терминдердің жұбын табу арқылы жұптасады Физикалық құралдарды, формулаларды сәйестендіреді Оқушылар жұптасып виртуалды және тәжірибелік зертханалық жұмысты орындайды |
Өзін- өзі бағалау парағына ұпай санын жазып отырады Дескриптор: -Құралдарды дұрыс сәйкестендіреді; -Ток күшінің формуласын дұрыс табады; -Кернеудің формуласын дұрыс белгілейді; -Жалпы кедергінің формуласын дұрыс жазады ; 2 б Дескриптор: -Тізбекті дұрыс құрастырады; -Ток күшінің, кернеудің мәнін анықтайды; -Алынған мәндер арқылы кедергіні есептейді; 2б |
ФИЗИКА 10 сынып оқулығы
https://bilimland.kz/ru#lesson=10803 https://phet.colorado.edu/ |
||
|
Бекіту 10 минут |
«Joyteka» квест ойыны Есептер шығару №3.171- 3.174 Ұзындығы 10м, көлденең қимасы 0,1мм² мыс сымның кедергісін анықтаңдар. Ұзындығы 120 м, көлденең қимасының ауданы нихром сымтемір, 220 В кернеуі көзіне жалғанған. Сымдағы ток күшін анықтаңыз. |
Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды |
Дескриптор: Есептің шартын түзеді ХБЖ-ға келтіреді Есептің формуласын түрлендіріп Есептің жауабын табады 6 балл |
10 сынып Есептер жинағы (ЖМБ). С.Тұяқбаев, Ш.Тынтаева. Ж.Бақынов |
||
|
Сабақтың соңы Бағалау 3мин Рефлексия 5мин Үйге тапсырма 2минут |
Рефлексия: «Көңіл күй» Оқушыларға үш түсті белгілер беріледі. Қызыл түс – «Мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл–күйім жоқ.» Көк түс - “Көңіл-күйім жақсы, сыныптастарымның көмегімен тапсырманы орындадым.” Жасыл түс – «Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын: менің көңіл–күйім тамаша.»
B |
Оқушылар оюлы ашық хаттар арқылы кері байланыс береді |
Формативті бағалау 10 балл Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағаланады |
https://bilimland.kz/ru#lesson=10803 |
||
шағым қалдыра аласыз














