Материалдар / Электр тогын қандай денелер өткізеді? Жаратылыстану
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Электр тогын қандай денелер өткізеді? Жаратылыстану

Материал туралы қысқаша түсінік
Электр тогын қандай денелер өткізеді?
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Мичурин ЖББМ

Пәні:

Жаратылыстану

Бөлім:

Табиғат физикасы

Педагогтің аты-жөні:

Испергенова.Ж.Б.

Күні:

07.02.23

Сынып: 4 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электр тогын қандай денелер өткізеді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.5.5.1 түрлі материалдардың электрөткізгіштігін зерттеу

4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну

Сабақтың мақсаты

  • түрлі материалдардың электрөткізгіштігін зерттейді;

  • нәтижені таңдаған формада ұсынады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыты

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

3 мин

Сабаққа дайындық

Сәлеметсіздерме оқушылар! Көңіл-күйлерініз қалай?

Онда сабақты бастамас бұрын ортаға жиналып бір-бірімізбен амандасып, жақсы тілек тілеп жіберейік!

Мақсаты: оқушыларға оң психологиялық көңіл күй қалыптастыра отырып, сабаққа деген ынтасын және қығызушылығын шабыттандырылады

Мұғаліммен бірге көркем еңбектегі сабақ ережесін еске түсіре отырып қайталайды

  1. Сабақта бір бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз

  2. Уақытты үнемдейміз.

  3. Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз.

Мақсаты: оқушылар сабақ кезінде жұмыс ережесін ескере отырып, сабаққа зейін қойып дағдыланады.


(О) Сәлеметсіз бе! Мұғалім бүгінгі көңіл- күйіміз өте тамаша! Себебі бүгінгі жақсы жақсы көретін пәніміз жаратылыстану сабағы. Сабақ барысында

күнделікті сабақ кезіндегі алтын сабақ ережелерін ескере отырып, сабақты дұрыс жұмыс жасаумен зейінімізді сабаққа қойып дағдыланамыз

(О) Әрине, бұл біздің сабағымыздың басты талаптарға сүйенетін алтын сабақ ережесі. Не үшін сабақ ережесін үнемі қайталап отыруыз керек десек, біз сол ережені әр тапсырмаларда немесе сабақтарда есімізге түсіріп, сабақтағы тәртіптілікті сақтау ретінде дүниетану сабағындағы мақсатқа жетеміз. Әр сабақтардың өздерінің сабақ ережесін мақсатқа сәйкес орындап айтамыз міндетті түрде




Мадақтау

«Сәлемдесе білемін» әдісі












ҚБ: «Жарайсың»














Перне тақтада жазылған

сабақ ережесі


















Өткен білімді еске түсіру

6 мин

Өткен тақырыпқа шолу:

-Өткен тақырыпты мазмұндаңдар.

-Өткен тақырыптарға байланысты бір-біріңе сұрақ қойып, жауап алыңдар.

Сұрақтар қояды, жауап береді.



«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.

Ыстық орындық


Рулетка бағдарламасы бойынша

цифрлық бағдарлама

https://joyteka.com/100168044

Жаңа білім

26 мин


Оқу материалын жариялау. Сабағымызды бастамас бұрын сурттерге назар аударайықшы оқушылар

«4 сурет, 1 сөз» әдісі арқылы жүреді:

-Суреттерге не ортақ?

-Неліктен?

-Ендеше бүгінгі сабағымыз электр тогын өткізетін денелер туралы болмақ.

Сабақ мақсаты жария етіледі.


1-тапсырма

«Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

А) Сөздік жұмысы.

Электрөткізгіш, электроқшаулағыш.










2-тапсырма

Оқулықпен жұмыс.

Ә) Суретпен жұмыс.

-Электр туралы не білеміз?

-Пиктограммалардың көмегімен электр тогы туралы әңгімелеңдер.

Б) Еске түсіру.

-Электрик нені таңдайды?

-Электр тогымен жұмыс істегенде қандай материалдарды қолдануға болады?

-Электрик пайдаланатын заттарды таңдаңдар.

-Таңдау жасағанда нені негізге алдыңдар?

-Электрик мамандығы туралы не айта аласыңдар?

-Ол қандай қауіпсіздік шараларын сақтауы тиіс? Ол нені білуі керек?


Сергіту сәті. «Алақай»



Ә) Мәтінмен жұмыс.

-Мәтінді оқып танысыңдар.

-Электр сымының құрылысын сипаттаңдар.

Оның қай бөлігі ток өткізеді, қай бөлігі оқшаулайды?

А) Зерттеу.

- Электрөткізгіш және электроқшаулағыштарды қалай ажыратады?

Б) Ойлан.

-Ауа электр тогын өткізе ме?

В) Сен білесің бе?.

-Мәтінді түсініп оқып танысыңдар.

(О) Суреттерге қарап сабақтың тақырыбын ашады. Кері байланыс орнайды.














(О) Өз ойларын толықтай айта отырып, бір-біріне сұрақ қояды














(О) Оқулықтағы берілген тапсырмаларды орындайды























Барлық оқушылар орындайды



Мәтінен оқушылар электр сымының құрылысын сипаттайды және танысады. Электрөткізгіш және электр оқшаулағыштарды ажыратады







ҚБ: «Тамаша»

Дескриптор:

Электр тогы туралы әңгімелейді-2 Б













«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Электрик мамандығы туралы әңгімелейді-2балл.

Электр сымының құрылысын сипаттайды-1балл.


Мадақтау

ҚБ: «Жарайсың»

























Жарайсыңдар!



Электрөткізгіш және электроқшаулағыштарды ажырату жолын түсіндіреді-2балл.

-Ауа электр тогынөткізбейтіні туралы әңгімелейді-2балл.


Суреттер



Слайд













https://m.youtube.com/watch?v=bn5AzXrITg

бейне ролик













Суреттер




















Перне тақта







Бейне баян

https://m.youtube.com/watch?v








Слайд




Оқулық

Бекіту

2 мин






Кері байланыс


Үй тапсырмасы. мәтінді мазмұндау.

Шығармашылық тапсырма: «Электр тогы» жайлы мәлімт жазу

Бүгінгі сабақ бойынша өз кері байланыс жасаймыз.

Берілген тапсырманы орындайды.

(О) бүгінгі жаратылыстану сабағында өткен тақырып бізге өте ұнады және тақырып оңай болды. Барлық оқулықтағы және қосымша тапсырмалар қызықты болды.

(О) Сау болыңыз! мұғалім,






«Мұғалім хат» әдісі

Кері байланыс парағы





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!