|
Білім беру ұйымының атауы |
«Абай атындағы жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Электр және магнетизм |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қ.Жақсылық |
|
|||||
|
Күні: |
01.03.2023жыл |
|
|||||
|
Сынып: 10 Ә сынып |
Қатысушылар саны: 12 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электр тогының жұмысы мен қуаты. Джоуль–Ленц заңы. Ток көзінің ПӘК-і |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.2.7- электр тогының жұмысы, қуаты және ток көзінің ПӘК-ң формулаларын есептер шығаруда қолдану |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: электр тогының қуаты мен жұмысы формуласын меңгереді; Көптеген оқушылар істей алады: Ток көзінің ПӘК қорытып шығару формуласын меңгереді; Кейбір оқушылар істей алады: формуланы қолданып есептер шығарады |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 10 минут 5 минут 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларды топқа біріктіру және топтарға атау беру. Үй тапсырмасы: Кахут программасы арқылы сұралады. 1 Электр тогы дегеніміз не? 2 Ток күші дегеніміз не? 3 Тізбек бөлігі үшін Ом заңы дегеніміз не? 4 Киргхоф заңдарын тұжырымдаңдар? 5 Электр қозғаушы күш дегеніміз не? 6 Ток тығыздығы деген не? Жаңа тақырып «Сіздің ойыңыз қалай?» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар өз пікірлерін айтады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
Мұғалім: «Электр тогының жұмысы және қуаты. Джоуль – Ленц заңы. Ток көзінің ПӘК» атты сабақтың тақырыбын хабарлайды. Оқу мақсатын және сабақтың мақсаты туралы айтады Демонстрация арқылы түсіндіріледі. Жаңа сабақ туралы видео материал. Кітаппен жұмыс жасау Жаңа тақырыпты демонстрация арқылы пысықтау Екі топқа керекті құрал-жабдықтар беріледі
І. Ленц тобы
ІІ. Джоуль тобы
Оқушылар берілген құрал-жабдықтарды қолдана отырып, жаңа сабақты пысықтайды Есептер шығару Құрастырған тізбектің көрсеткіштері бойынша есептер шығарады. |
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға кахут программасы арқылы тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады Оқушылар жаңа тақырыпты меңгереді Оқушылар берілген құрал-жабдықтармен тізбекті құрастырады және есептерін шығарады. Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды. |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы бағаланады Дескриптор: Электр тогын қай жерлерде қолданылатынын айтады. Қуат маңыздылығына сипаттама бере алады Бағалау: «Баспармақ» тәсілі Кері байланыс: ауызша «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы бағаланады Әр дұрыс жауап берген сұрақтарға 1 ұпайдан беріледі |
ФИЗИКА 10 сынып «Дидактикалық материалдар Смайликтер Ұялы байланыс телефондары Интербелсенді тақта Слайд смайликтер youtube.com/watch?v=dLzlv3IEcag
(Өткізгіш сымдар, ток көзі, амперметр, вольтметр, шам, реостат т.б) |
|||
|
Бекіту 5 минут |
Белсенді оқыту әдісі: «Теңіз шайқасы»
|
Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды |
«Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы бағаланады Бағалау: жеңімпазды анықтау |
Интербелсенді тақта смайликтер |
|||
|
Кері байланыс Сабақтың соңы 5 минут |
Рeфлексия Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша балалар кері байланыс береді.
Үйге тапсырма: §40 40-жаттығу |
Оқушылар кері байланыс береді |
|
|
|||
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Б.Әбдіқадыр
Фаза тобы
Маятник тобы
Тізбеті құрастыр
Керекті құрал-жабдықтар: Ток көзі, өткізгіш сымдар, амперметр, кілт, шам, секундомер
Тізбеті құрастыр
Керекті құрал-жабдықтар: Ток көзі, өткізгіш сымдар, амперметр, кілт, шам, реостат, секундомер

-
Токтың жұмысының формуласы қандай?
-
Токтың жұмысының өлшем бірлігін ата.
-
Токтың жұмысын қандай құралмен өлшейміз?

-
Ток жұмысы дегеніміз не?
-
Токтың қуатының формуласы ата.
-
Токтың қуатының өлшем бірлігі қандай?

-
Токтың қуатын қандай құралмен өлшейміз?
-
Ток қуаты дегеніміз не?
-
Джоуль-Ленц заңының формуласын ата.
-
Электр тізбегінің ПӘК-і қалай анықталады?
-
Электр энергиясының құнын анықтайтын
формуласы?
-
Тариф қандай энерия құнымен өлшенеді?
Топ атауы:.......................................................
|
Қ/с |
Оқушының аты-жөні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Еее Топ атауы:.......................................................
|
Қ/с |
Оқушының аты-жөні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Еее Топ атауы:.......................................................
|
Қ/с |
Оқушының аты-жөні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электр тогының жұмысы мен қуаты. Джоуль–Ленц заңы. Ток көзінің ПӘК-і
Электр тогының жұмысы мен қуаты. Джоуль–Ленц заңы. Ток көзінің ПӘК-і
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Абай атындағы жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|
|||||
|
Пәні: |
Физика |
|
|||||
|
Бөлім: |
Электр және магнетизм |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қ.Жақсылық |
|
|||||
|
Күні: |
01.03.2023жыл |
|
|||||
|
Сынып: 10 Ә сынып |
Қатысушылар саны: 12 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электр тогының жұмысы мен қуаты. Джоуль–Ленц заңы. Ток көзінің ПӘК-і |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.4.2.7- электр тогының жұмысы, қуаты және ток көзінің ПӘК-ң формулаларын есептер шығаруда қолдану |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: электр тогының қуаты мен жұмысы формуласын меңгереді; Көптеген оқушылар істей алады: Ток көзінің ПӘК қорытып шығару формуласын меңгереді; Кейбір оқушылар істей алады: формуланы қолданып есептер шығарады |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 10 минут 5 минут 10 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларды топқа біріктіру және топтарға атау беру. Үй тапсырмасы: Кахут программасы арқылы сұралады. 1 Электр тогы дегеніміз не? 2 Ток күші дегеніміз не? 3 Тізбек бөлігі үшін Ом заңы дегеніміз не? 4 Киргхоф заңдарын тұжырымдаңдар? 5 Электр қозғаушы күш дегеніміз не? 6 Ток тығыздығы деген не? Жаңа тақырып «Сіздің ойыңыз қалай?» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар өз пікірлерін айтады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар:
Мұғалім: «Электр тогының жұмысы және қуаты. Джоуль – Ленц заңы. Ток көзінің ПӘК» атты сабақтың тақырыбын хабарлайды. Оқу мақсатын және сабақтың мақсаты туралы айтады Демонстрация арқылы түсіндіріледі. Жаңа сабақ туралы видео материал. Кітаппен жұмыс жасау Жаңа тақырыпты демонстрация арқылы пысықтау Екі топқа керекті құрал-жабдықтар беріледі
І. Ленц тобы
ІІ. Джоуль тобы
Оқушылар берілген құрал-жабдықтарды қолдана отырып, жаңа сабақты пысықтайды Есептер шығару Құрастырған тізбектің көрсеткіштері бойынша есептер шығарады. |
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға кахут программасы арқылы тез-тез жауап беріп белсене қатысып отырады Оқушылар жаңа тақырыпты меңгереді Оқушылар берілген құрал-жабдықтармен тізбекті құрастырады және есептерін шығарады. Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды. |
Дескриптор Сұрақтарға жауап береді «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы бағаланады Дескриптор: Электр тогын қай жерлерде қолданылатынын айтады. Қуат маңыздылығына сипаттама бере алады Бағалау: «Баспармақ» тәсілі Кері байланыс: ауызша «Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы бағаланады Әр дұрыс жауап берген сұрақтарға 1 ұпайдан беріледі |
ФИЗИКА 10 сынып «Дидактикалық материалдар Смайликтер Ұялы байланыс телефондары Интербелсенді тақта Слайд смайликтер youtube.com/watch?v=dLzlv3IEcag
(Өткізгіш сымдар, ток көзі, амперметр, вольтметр, шам, реостат т.б) |
|||
|
Бекіту 5 минут |
Белсенді оқыту әдісі: «Теңіз шайқасы»
|
Оқушылар бекіту тапсырмаларын орындайды |
«Өзін-өзі бағалау» әдісі арқылы бағаланады Бағалау: жеңімпазды анықтау |
Интербелсенді тақта смайликтер |
|||
|
Кері байланыс Сабақтың соңы 5 минут |
Рeфлексия Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша балалар кері байланыс береді.
Үйге тапсырма: §40 40-жаттығу |
Оқушылар кері байланыс береді |
|
|
|||
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Б.Әбдіқадыр
Фаза тобы
Маятник тобы
Тізбеті құрастыр
Керекті құрал-жабдықтар: Ток көзі, өткізгіш сымдар, амперметр, кілт, шам, секундомер
Тізбеті құрастыр
Керекті құрал-жабдықтар: Ток көзі, өткізгіш сымдар, амперметр, кілт, шам, реостат, секундомер

-
Токтың жұмысының формуласы қандай?
-
Токтың жұмысының өлшем бірлігін ата.
-
Токтың жұмысын қандай құралмен өлшейміз?

-
Ток жұмысы дегеніміз не?
-
Токтың қуатының формуласы ата.
-
Токтың қуатының өлшем бірлігі қандай?

-
Токтың қуатын қандай құралмен өлшейміз?
-
Ток қуаты дегеніміз не?
-
Джоуль-Ленц заңының формуласын ата.
-
Электр тізбегінің ПӘК-і қалай анықталады?
-
Электр энергиясының құнын анықтайтын
формуласы?
-
Тариф қандай энерия құнымен өлшенеді?
Топ атауы:.......................................................
|
Қ/с |
Оқушының аты-жөні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Еее Топ атауы:.......................................................
|
Қ/с |
Оқушының аты-жөні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Еее Топ атауы:.......................................................
|
Қ/с |
Оқушының аты-жөні |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















