Бекітілді:
Қысқа мерзімді жоспар
Ашық сабақтың тақырыбы: Электромагниттік индукция құбылысы.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||
|
Бөлімі: |
Электромагниттік индукция |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Күні: |
26.04.23ж |
||||
|
Сыныбы: 10 В |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.5.1-Электромагниттік құралдардың жұмыс істеу принципін зерттеу; 10.3.5.2-электромагниттік индукция заңын есептер шығаруда қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады:Электромагниттік индукция құбылысының пайда болуын түсіндіре алады; Көптеген оқушылар: Электромагниттік индукция құбылысының пайда болуын талдап, тәуелділікті анықтай алады; Кейбір оқушылар: Электромагниттік индукция құбылысының қолданылу аясына мысалдар келтіріп, есептер шығара алады; ЕБҚ: Электромагниттік индукция құбылысын тәжірибе түрінде көрсете алады; |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Сабақ бойында оқушыларда қалыптасады бір-бірін сыйлау, ашықтық, мектеп мүлкін құрметтеу және бірігіп жұмыс жасай алу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 мин. Ұйымдастыру кезеңі “QR” әдісі
|
Оқушыларды түгелдеп, сабаққа жұмылдыру. Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын анықтау, күтілетін нәтижелермен таныстыру. Жаңа сабақты түсіндіру.
|
Жаңа тақырыппен танысу, қажетті деректерді есте сақтау. “QR” көрсетілген қағаздар арқылы 3 топқа бөлінеді. |
|
Интерактивті тақта , жұмыс дәптері Видеоматериал: https://youtu.be/xnGYKHhH1xU |
|
|
Сабақтың ортасы. «Фри» әдісі 7 мин. «Шыбын қағу» әдісі 5 мин. Сергіту сәті 3 мин.
«Fishbone» әдісі 10 мин. |
1. Топтық жұмыс. 1.Тогы бар өткізгіштер, Өзара тартылады, тебіледі. Жауабын білсеңсер, Айтыңдаршы неліктен? (магниттік күштер әсерінен) 2.Қозғалған зарядтарға Магнит өрісінің әсері Жылдамдығын өзгертеді. Өлшемдеріне қарасаң, Ньютонға ол келеді. (Лоренц күші) 3.Кестені толықтыр.
2-тапсырма. Оқушылардың шапшаңдығын , білімін бақылайды. Тақтада бір дұрыс және екі қате жауап тұрады. «Телефон» әдісі
3-тапсырма. Топтық жұмыс. Әр топқа есептер беріледі.
|
Топтағы оқушылар бірлесіп берілген фри таяқшаларындағы сұрақтарға жауап береді. Мұғалімнің сұрағына жауапты тақтадан бірінші болып қағып түсірген топ әр сұрақ үшін 1 баллдан алады. Физикаға қатысты бір сөйлемді қатесіз бір-біріне жеткізуі тиіс. Балық қанаттарында жазылған мәндерге қатысты есептің шешімін табу. |
Дескриптор: Білім алушы -Магнит индукция тарауына, өткен тақырыптарға байланысты сұрақтарға жауап береді. Жалпы балл-2 Дескриптор: -сұраққа нақты әрі толық жауап береді.Әр сұраққа 1 балл. Жалпы балл-4 Дескриптор: -ХБЖ жүйесіне келтіре алады; -Формуласын жаза алады; -Есептің мәнін дұрыс шығарады; -Есепті басқа топтарға түсіндіріп бере алады; Жалпы балл- 4 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Сұрақтар жазылған көрнекіліктер.
Стикерлер. Плакат, маркер. |
|
|
Сабақтың соңы. Кері байланыс. 3 мин. Рефлексия 2 мин |
«Почтальон» әдісі. Білім почтасына оқушылардан хат түріндегі кері байланысты жүргізеді.
Нәтижені талдау және тапсырманы бәрінен де жақсы орындаған топты марапаттау. |
Мұғаліммен кері байланыс жасайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
“Электромагниттік индукция” Қысқа мерзімді жоспар
“Электромагниттік индукция” Қысқа мерзімді жоспар
Бекітілді:
Қысқа мерзімді жоспар
Ашық сабақтың тақырыбы: Электромагниттік индукция құбылысы.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||
|
Бөлімі: |
Электромагниттік индукция |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Күні: |
26.04.23ж |
||||
|
Сыныбы: 10 В |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.3.5.1-Электромагниттік құралдардың жұмыс істеу принципін зерттеу; 10.3.5.2-электромагниттік индукция заңын есептер шығаруда қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады:Электромагниттік индукция құбылысының пайда болуын түсіндіре алады; Көптеген оқушылар: Электромагниттік индукция құбылысының пайда болуын талдап, тәуелділікті анықтай алады; Кейбір оқушылар: Электромагниттік индукция құбылысының қолданылу аясына мысалдар келтіріп, есептер шығара алады; ЕБҚ: Электромагниттік индукция құбылысын тәжірибе түрінде көрсете алады; |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Сабақ бойында оқушыларда қалыптасады бір-бірін сыйлау, ашықтық, мектеп мүлкін құрметтеу және бірігіп жұмыс жасай алу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 мин. Ұйымдастыру кезеңі “QR” әдісі
|
Оқушыларды түгелдеп, сабаққа жұмылдыру. Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын анықтау, күтілетін нәтижелермен таныстыру. Жаңа сабақты түсіндіру.
|
Жаңа тақырыппен танысу, қажетті деректерді есте сақтау. “QR” көрсетілген қағаздар арқылы 3 топқа бөлінеді. |
|
Интерактивті тақта , жұмыс дәптері Видеоматериал: https://youtu.be/xnGYKHhH1xU |
|
|
Сабақтың ортасы. «Фри» әдісі 7 мин. «Шыбын қағу» әдісі 5 мин. Сергіту сәті 3 мин.
«Fishbone» әдісі 10 мин. |
1. Топтық жұмыс. 1.Тогы бар өткізгіштер, Өзара тартылады, тебіледі. Жауабын білсеңсер, Айтыңдаршы неліктен? (магниттік күштер әсерінен) 2.Қозғалған зарядтарға Магнит өрісінің әсері Жылдамдығын өзгертеді. Өлшемдеріне қарасаң, Ньютонға ол келеді. (Лоренц күші) 3.Кестені толықтыр.
2-тапсырма. Оқушылардың шапшаңдығын , білімін бақылайды. Тақтада бір дұрыс және екі қате жауап тұрады. «Телефон» әдісі
3-тапсырма. Топтық жұмыс. Әр топқа есептер беріледі.
|
Топтағы оқушылар бірлесіп берілген фри таяқшаларындағы сұрақтарға жауап береді. Мұғалімнің сұрағына жауапты тақтадан бірінші болып қағып түсірген топ әр сұрақ үшін 1 баллдан алады. Физикаға қатысты бір сөйлемді қатесіз бір-біріне жеткізуі тиіс. Балық қанаттарында жазылған мәндерге қатысты есептің шешімін табу. |
Дескриптор: Білім алушы -Магнит индукция тарауына, өткен тақырыптарға байланысты сұрақтарға жауап береді. Жалпы балл-2 Дескриптор: -сұраққа нақты әрі толық жауап береді.Әр сұраққа 1 балл. Жалпы балл-4 Дескриптор: -ХБЖ жүйесіне келтіре алады; -Формуласын жаза алады; -Есептің мәнін дұрыс шығарады; -Есепті басқа топтарға түсіндіріп бере алады; Жалпы балл- 4 |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Сұрақтар жазылған көрнекіліктер.
Стикерлер. Плакат, маркер. |
|
|
Сабақтың соңы. Кері байланыс. 3 мин. Рефлексия 2 мин |
«Почтальон» әдісі. Білім почтасына оқушылардан хат түріндегі кері байланысты жүргізеді.
Нәтижені талдау және тапсырманы бәрінен де жақсы орындаған топты марапаттау. |
Мұғаліммен кері байланыс жасайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз






















