Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы: Есептерді электронды кестелердің көмегімен
шешу.
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Карашинов
Каскырбай
|
Сынып:
7
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Электронды кестелердің
элементтерін пішімдеу
.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
7.2.2.2-Электронды
кесте элементтерін пішімдеу.
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушы: электронды кестеэлементтері
турлерін біледі.
Көпшілік
оқушылар:Ұяшықтарды пішімдеу тәсілдерін
қолдана алады.
Кейбір
оқушылар:кестеде формулаларды қолданып
есептей алады
|
Ойлау
дағдылары
|
Білу, түсіну, қолдану,
жинақтау
|
Бағалау
критерийі
|
-
Электронды кесте
элементтерінің түрлерін
біледі
-
Пішімдеу терезесін
қолданып элементтерді пішімдей
алады
-
Кестеге аңыз ойлап енгізіп
формулалармен есептей алады
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәндік лексика
және терминология:
Формат, ұяшық,
шекара, қаріп, сан.
Оқылым және
жазылым.
Формат-формат-format
Кесте-таблица-table
Диалог /жазбаша
жұмысқа қажетті пайдалы фразалар
топтамасы
Ақпаратты пішімдеу-Формат
ячейки терезесі арқылы орындалады. Ұяшықтарды, ұяшық ішіндегі
мәліметтерді өңдеуге болады.
|
Құндылықтарға
баулу
|
Топта бірлескен жұмыс орнату,
бір-бірлерінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім
алу
|
Пәнаралық
байланыс
|
орыс тілі (бұйрықтар
орындалады),
математика(формулалар,
сандар)
|
Алдыңғы
білім
|
Кестелі мәліметтердің
графикалық ұсынылуы.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
3
мин
«Әңгіме
алаң»әдісі
5
мин
|
Ұйымдастыру:
Сәлемдесу, түгендеу
Сынып атмосферасын
орнату: оқушылар бойындағы жағымсыз қасиеттерді қағазға жазып
умаждап қоқыс шелегіне
салады.
Топқа біріктіру:
«Смайликтер» әдісі. Оқушыларүш түрлі көңілді смайликтер арқылы
топтарға бірігеді
I-топ: Баған
ІІ-топ:Ұяшық
ІІІ-топ:Жол
Өткен сабақты
пысықтау:
«Әңгіме алаңы»
әдісі
Оқушылар шеңбер
сызады. Шеңберді бөліктерге бөледі. Әр бөлікке өткен тақырып
бойынша сұрақтар жазады. Шеңбердің ортасына қалам ұшына түйреуішті
қойып айналдырады. Түйреуіш қай жерге тоқтаса сол оқушы сол сұраққа
жауап береді.
Оқушылардың жауаптарын
фигуралар арқылы
бағалау
|
А4
парағы
Смайликтер
|
Сабақтың
ортасы
5
мин
«Джигсо»
әдісі.
5
мин
4
мин
4
мин
«Сергіту
сәті» 2мин
5
мин
|
Миға
шабуыл:
Электронды кестеге
қандай мәліметтер енгізуге
болады?
Мәліметтер дұрыс
енгізілмесе не істеуге
болады?
Пішімдеу деген
не?
«Джигсо»
әдісі:
Оқушылар берілген
сұрақтар бойынша кітаппен жұмыс жасайды. Түсінгендерін ортада
талқылайды.
Ауызша
мадақтау,
ынталандыру
Тапсырма1. Жеке
жұмыс
Дескрипторлар:
Фигуралар
арқылы бағалау
Тапсырма 2.
Жұптық жұмыс.
Мереке күндері.
Қазақстандағы мерекелер жылдың қай мезгілінде көбірек болатынын
анықтаңдар
Дескрипторлар:
Фигуралар
арқылы бағалау
Сергіту
сәті «Мен қазақпын»Би қымылдары
арқылы бойларын сергітеді.
Тапсырма 3. Жеке
жұмыс.
Кәсіпорындағы
қызметкерлердің айлық жалақысын
есептеңдер.
Дескрипторлар:
Фигуралар арқылы
бағалау
|
оқулық
А4 парағы,
компьютер
Оқулық
56-бет
А4 парағы,
компьютер
Оқулық
56-бет
Мүзыка.
Компьютер, А4
парағы
Оқулық-57бет.
|
Сабақтың
соңы
«Бір минут»
әдісі
4
мин
«Басбармақ»
әдісі.
3мин
|
«Бір минут»
әдісі
Оқушылар кезек
бойынша бір минут ішінде сабақ тақырыбы бойынша
тоқтаусыз,қайталаусыз және қатесіз
сойлейді.
Фигуралар
арқылы бағалау
«Басбармақ» әдісі.
Кері байланыс.
Оқушылар сабақтан алған
әсерлерін басбармақтарын көрсету арқылы
білдіреді
|
|
Саралау- Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау- Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
|
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс
арқылы сабақты меңгерту. «Смайликтер» топқа біріктіру, «Әңгіме
алаң» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, миға шабуыл, «Джигсо»
әдісі, деңгейлік тапсырмалар «Бір минут» әдісі, кері байланыс
жасату: «Басбармақ»
|
Бағалауды әр
тапсырманың соңында фигуралар арқылы бағалап
отырамын.
Ауызша, жазбаша
түрде қалыптастырушы бағалауды іске
асыру.
Ауызша
мадақтау, ынталандыру сөзлері
арқылы.
|
Компьютермен жұмыс кезіндегі
қауіпсіздік ережелерін еске түсіру.Көзге арналған
жаттығулар.
|
Жалпы
бағалау
Сабақта ең жақсы
өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да
жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың
барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі
сабақтарда не нәрсеге назар аудару
қажет?
|