|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 «В» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электронды кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 - Электронды кестеде есептерды шешу үшін мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
Еуромен берілген туристік жолдамалардың теңгедегі бағамын есептеңдер. 1 еуроның неше теңгені құрайтынын Интернеттен қарап есептеңдер.
Сабақтың тақырыбын ашу:
Жаңа сөздер: Ұяшықтарды пішімдеу – Форматирование ячеек – Formatting cells Электронды кесте – Электронная таблица – Spreadsheet Мәліметтер – Данные - Data |
Оқушылар бір-бірімен амандасып, топқа бөлінеді. 2.Оқушылар орындап келген үй жұмысын тексеріп, өзін-өзі бағалау парағына белгі қояды Суретке не көріп тұрғандарын түсіндіреді 3. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысып жаңа сөздерді дәптерге жазады. |
Бірін-бірі бағалау
|
Слайд
Слайд Слайд, суреттер |
|
Сабақтың ортасы 7 минут 7 1 минут 10 минут 5 минут |
Жаңа тақырыпты түсінідіру. Excel электронды кестесінде әрбір ұяшық пішімін пайдаланушының талаптарына сай баптау мүмкіндігі бар. Ұяшықтарды пішімдеу – Excel электронды кестесінің калькулятордан негізгі ерекшелігі. Ұяшықтарды пішімдеу пайдаланушыға түрлі сипаттағы мәліметтерді ыңғайлы түрге келтіруге: қорытынды жолды ерекшелеуге, үтірден кейінгі артық таңбаларды алып тастауға, ұяшықтарды біріктіруге және т.б.мүмкіндік береді.
Топтық жұмыс. Әр топ берілген тапсырманы орындап топқа түсіндіреді. Себетте – (ұяшықты пішімдеу терезесінің 3 жапсырмасы бар) – Сан-Түзету, Бояу-Қаріп, Шегара-Қорғау. Оқушылар әрқайсысы себеттен таңдап алады. Топтасып отырады./3 балл/ С
Бояу –Кәріп
Шегара – Қорғау
Физминутка «Компьютерде орындайық» тәжірибелік жұмыс /3 балл/ Жеке жұмыс. 75-бет № 5 «Компьютерде орындайық» тапсырмасы 1 доллар бағамын 495 теңге деп алып, кесте ұяшықтарын пішімдеуді компьютерде орындаңдар.
Сабақты қорытындылау: «gimkit.com» ойыны
|
Жаңа тақырыпты мұқият тындайды Оқушылар таратылған материал бойынша постер жасап түсіндіреді. Дескриптор:
Оқушылар жаттығу жасайды Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды Дескриптор:
Оқушылар экранға шыққан сұрақтарға жауап береді. |
Бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
Өзін-өзі бағалау
Шапалақтау, мадақтау әдісі арқылы бағалау
|
Слайд, компьютер Слайд, оқулық Таратпа материалдар Ноутбук, Таратпа материалдар gimkit.com Компьютер, телефон |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
Сұрағым бар Барлылығын түсіндім Түсінбедім |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықта: §10, 75-бет №7 « Үй тапсырмасы» |
Берілген тапсырманы күнделіктерне жазады. |
|
Күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электронды кестелердегі ақпаратты өңдеу. 8-сынып Ашық сабақ
Электронды кестелердегі ақпаратты өңдеу. 8-сынып Ашық сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Электронды кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 8 «В» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электронды кестеде мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 - Электронды кестеде есептерды шешу үшін мәліметтердің әртүрлі пішімдерін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
Еуромен берілген туристік жолдамалардың теңгедегі бағамын есептеңдер. 1 еуроның неше теңгені құрайтынын Интернеттен қарап есептеңдер.
Сабақтың тақырыбын ашу:
Жаңа сөздер: Ұяшықтарды пішімдеу – Форматирование ячеек – Formatting cells Электронды кесте – Электронная таблица – Spreadsheet Мәліметтер – Данные - Data |
Оқушылар бір-бірімен амандасып, топқа бөлінеді. 2.Оқушылар орындап келген үй жұмысын тексеріп, өзін-өзі бағалау парағына белгі қояды Суретке не көріп тұрғандарын түсіндіреді 3. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысып жаңа сөздерді дәптерге жазады. |
Бірін-бірі бағалау
|
Слайд
Слайд Слайд, суреттер |
|
Сабақтың ортасы 7 минут 7 1 минут 10 минут 5 минут |
Жаңа тақырыпты түсінідіру. Excel электронды кестесінде әрбір ұяшық пішімін пайдаланушының талаптарына сай баптау мүмкіндігі бар. Ұяшықтарды пішімдеу – Excel электронды кестесінің калькулятордан негізгі ерекшелігі. Ұяшықтарды пішімдеу пайдаланушыға түрлі сипаттағы мәліметтерді ыңғайлы түрге келтіруге: қорытынды жолды ерекшелеуге, үтірден кейінгі артық таңбаларды алып тастауға, ұяшықтарды біріктіруге және т.б.мүмкіндік береді.
Топтық жұмыс. Әр топ берілген тапсырманы орындап топқа түсіндіреді. Себетте – (ұяшықты пішімдеу терезесінің 3 жапсырмасы бар) – Сан-Түзету, Бояу-Қаріп, Шегара-Қорғау. Оқушылар әрқайсысы себеттен таңдап алады. Топтасып отырады./3 балл/ С
Бояу –Кәріп
Шегара – Қорғау
Физминутка «Компьютерде орындайық» тәжірибелік жұмыс /3 балл/ Жеке жұмыс. 75-бет № 5 «Компьютерде орындайық» тапсырмасы 1 доллар бағамын 495 теңге деп алып, кесте ұяшықтарын пішімдеуді компьютерде орындаңдар.
Сабақты қорытындылау: «gimkit.com» ойыны
|
Жаңа тақырыпты мұқият тындайды Оқушылар таратылған материал бойынша постер жасап түсіндіреді. Дескриптор:
Оқушылар жаттығу жасайды Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды Дескриптор:
Оқушылар экранға шыққан сұрақтарға жауап береді. |
Бір-бірін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды
Өзін-өзі бағалау
Шапалақтау, мадақтау әдісі арқылы бағалау
|
Слайд, компьютер Слайд, оқулық Таратпа материалдар Ноутбук, Таратпа материалдар gimkit.com Компьютер, телефон |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
Сұрағым бар Барлылығын түсіндім Түсінбедім |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд |
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықта: §10, 75-бет №7 « Үй тапсырмасы» |
Берілген тапсырманы күнделіктерне жазады. |
|
Күнделік |
шағым қалдыра аласыз

минут
ан – Түзету



















