Тақырып бойынша 11 материал табылды

Электронды кітапхананы пайдаланамын

Материал туралы қысқаша түсінік
Электронды кітапхананы пайдаланамын
Материалдың қысқаша нұсқасы


Үй тапсырмасы: 11 тапсырма, 8 бет

Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.



Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Күні:

Сынып: 8

Бөлім: I. Білім. Ғылым. Инновация

Педагогтің аты-жөні:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

3. Электронды кітапхананы пайдаланамын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

8.1.5.1 тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау

8.2.4.1 идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтайды. Идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстырады және талдайды.



Тілдік мақсаттар

Өте, тым

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут


Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Досыңа тілек» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады


слайд


Суреттер

Сабақтың ортасы

30 минут


Сөздікпен жұмыс:

Жаңа сөздер: зертхана, әзірле, құлтемір, үздік, зияткерлік

1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды;



Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды.

Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады.

Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.






Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Оқулық

10 бет


сөздік

слайд













1-тапсырма

1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.

1.Қазір жиі пайдаланылатын сайттар инновацияға жата ма?


2. Оқушыларға арналған қандай сайттарды білесің?


3.Сен сайттарды не үшін пайдаланасың?

4. Өміріңді интернетсіз елестете аласың ба?


Айтылым. «Интервью» әдісі


Тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап берді.




Дескриптор:

-сұрақтарға жауап береді;










Оқулық

10 бет




















Оқулық

10 бет



2-тапсырма

www.erketai.kz сайтын пайдаланып, жұмбақтардың шешуін тап.


Жіп-жіңішке денесі,

Ортасында шегесі.

Үрлесең жеп-жеңіл

Елпілдеп кетеді.

Ұшырсаң көк теңбіл

Бұлтқа да жетеді.


Жазылым. Сайтты пайдаланып, жұмбақтардың шешуін шешеді.


Рисунок 1

Рисунок 2

«Бесбармақ» әдісі

3-тапсырма.
Суретте не бейнеленген? Ол туралы білетініңді айт.

Айтылым

Суретке қарап, айтылым тапсырмасын орындайды.









Сергіту сәті.


4-тапсырма. Мәтінді тыңда. Сұра

қтарға жауап бер. Алдымен мәтінде кездесетін төмендегідей фразеологизмдерді мағынасын анық

тап ал: кү

рт дамыды, көзді ашып-жұмғанша, аспандағы ай сияқты, аузын айға білеген, шаш етектен.


Сергіту сәтін орындайды


Мәтінді тыңдап, Сұрақтарға жауап береді. Фразеологизмдердің мағынасын анықтайды.


1. Ғылым мен білімнің дамуына не әсер етті?

2. Интернет бұрын қандай еді? Қазір ше?

3. Интернетте қандай үлкен желілер бар?

4. ­Әлеуметтік желінің қандай пайдасы бар?

5. Ақпарат іздеуге қанша уақыт керек?


Дескриптор

- мәтінді тыңдайды;

-сұрақтарға жауап береді;

-фразеологизмдердің мағынасын анықтайды;

Оқулық

11 бет


Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін

геометриялық фигуралар арқылы көрсетеді.


Үй тапсырмасы: 10 тапсырма, 12 бет

Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.







Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Күні:

Сынып: 8

Бөлім: I. Білім. Ғылым. Инновация

Педагогтің аты-жөні:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

4. Электронды кітапхананы пайдаланамын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

8.1.5.1 тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау

8.2.4.1 идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстыру және талдау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: тірек сөздер, автор көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтайды. Идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісіне бақылау жасай отырып, мазмұнның дамуын салыстырады және талдайды.




Тілдік мақсаттар

Қанша? Қаншадан?

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау


Ресурстар

Сабақтың басы

7 минут


Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Шаттық шеңбері» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Оқушылар шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне сәттілік тілейді.


слайд


Суреттер

Сабақтың ортасы

30 минут


1-тапсырма. Мәтінді о

қы, оның не туралы екенін айт.

Оқылым, айтылым тапсырмаларын орындайды.





Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

Оқулық

11 бет


сөздік

слайд













2-тапсырма.

Тірек сөздерді қатыстырып, мәтін мазмұны бойынша күрделі жоспар жаз.



Жоспар жазады.


Тірек сөздер: зертхана, әзірле, құлтемір, үздік, зияткерлік.

Дескриптор:

-жоспар жазады;

-мәтін мазмұнына сүйенеді;

-тірек сөздерді қатыстырып күрделендіреді;



Оқулық

12 бет








Оқулық

12 бет




3-тапсырма. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бер.


Айтылым тапсырмасын орындайды.

Сұрақтар:

1.Электронды кітапхана қандай қызмет атқарады?

2. Кейіпкердің көңіл-күйі қандай? Ойыңды дәлелде.

3. Сен электронды кітапхананы пайдаланасың ба?

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!



Сергіту сәті.


4-тапсырма. Көп нүктенің орнына болжалдық сан есімдерді қойып, сөйлемдерді оқы.


Білім мен ғылымдағы инновация осыдан ... жыл бұрын күрт дамыды. Ол біздің қоғамға интернеттің енуімен тікелей байланысты болды. Интернетте ең танымал ... әлеуметтік желі бар. Онда оқулықтар мен рефераттар, түрлі суреттер ... саналады.



Сергіту сәтін орындайды


Оқылым тапсырмасын орындайды.

Дескриптор

- Көп нүктенің орнына болжалдық сан есімдерді қояды;

-Сөйлемдерді оқиды;

Оқулық

12 бет


Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін

смайликтер арқылы көрсетеді.


Үй тапсырмасы: 9 тапсырма 12 бет

Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
23.00.2024
258
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12