Электронды поштамен файлдарды қабылдау және жіберу

Тақырып бойынша 16 материал табылды

Электронды поштамен файлдарды қабылдау және жіберу

Материал туралы қысқаша түсінік
Браузер параметрлерін қолдана алады; интернет арсуреттерді жіберіп қабылдай алады; файлдар мен бумаларды құра алады.
Материалдың қысқаша нұсқасы


53 мектеп лицей

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Электронды поштамен файлдарды қабылдау және жіберу

(сабақтың тақырыбы)


Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім:5

Болашақтың компьютерлері

Педагогтың аты-жөні:

Байділда Толқын Қажымұханқызы

Күні:

09.04.2025ж.

Сынып:

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Электронды поштамен файлдарды қабылдау және жіберу


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.2.2 файлдарды қоса берілген хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және жіберу.


Сабақтың мақсаты


Браузер параметрлерін қолдана алады;

интернет арсуреттерді жіберіп қабылдай алады;

файлдар мен бумаларды құра алады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы





3 мин























3 мин











































5 мин


Ұйымдастыру кезеңі.

1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгендеу.

2. Балалар сабаққа деген көңіл күйіміз қандай? Ендеше бәріміз тұрып, дауыстап, іс-қимылмен өлең шумақтарын қайталайық. Мейірімді жүрекпен(жүректерін ұстайды)

Ақ пейілді тілекпен(қолдарын көкке көтереді)

Амандасып алайық(бір-бірінің қолдарын ұстайды)

Бір жадырап қалайық( бір-біріне қарап күлімдейді)

Мұғалім

Сәрсенбінің бұл күні,

Сәттілікке толы болсын!

Оқушылар

Біздің алар бағамыз

Кілең бестік болсын!( бас бармақтарын көрсетеді)

Көңіл –күйіміз сергіді ма? Жарайсыңдар?Рақмет!



3. Топқа бөлу: https://www.classtools.net/random-group-generator/ сайтынан «Топқа бөлу» әдісі арқылы

Мобильді байланыс

Топтың атын табу мақсатында оқушыларға жасырылған әріптер беріледі.

1-нұсқа 4(1), 5(2), 6(3), 3(2), 6(1), 5(2), 3(2), 6(3),

2-нұсқа 2(1), 4(3), 5(4), 2(1), 6(1), 2(1), 6(3)

3-нұсқа 2(2), 6(1), 2(1), 6(4), 3(4), 3(2), 6(1)

3 топқа бөлу.

1-топ «Интернет»

2-топ «Ақпарат»

3-топ «Браузер»

Топтың ережесі:

Тыныштық сақтау

Белсенді болу

Бір-бірін тыңдау, өз пікірімен ашық бөлісу, басқалардың пікіріне құрметпен қарау.

4.Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында тапсырмаларды орындау.

Үй тапсырмасын

«Кім жылдам» әдісі

https://wordwall.net/ru/ сайтынан

(Cұрақ-жауап)

Алдыңғы тақырып:

1.Электронды пошта деген не?

2.Пароль неше таңбадан тұру керек?

3.Әлемде қандай электронды пошта қызметі кең қолданыста?

4.Парольді достарыңа хабарлағаның жөн бе?

5.Браузер деген не?

6.Ең көп таралған браузер?




5. Қызығушылығын ояту мақсатында сабақтың тақырыбын сандармен берілген сөздерді табу арқылы ашу.

А Э Д Е Т Л М Н О П Р Б К Ы Ф Ш Қ Й У

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

2,6,4,13,5,11,9,8,3,14__________

10,9,16,5,1,7,4,8______________

15,1,18,6,3,1,11,3,14__________

17,1,12,14,6,3,1,19____________

Электронды поштамен файлдарды қабылдау )

6. Сабақтың мақсатымен таныстыру.

4.3.2.2 файлдарды қоса берілген хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және жіберу.

Дәптерге жазу





1.Мұғаліммен амандасады.


2. Бәрі тұрып, дауыстап, іс-қимылмен өлең шумақтарын қайталайды.



















3.Топқа бөлінеді.











Оқушылар мобильді байланыс арқылы жасырылған әріптерден сөздерді тауып, топтың атын ашады.









Топтың ережесін сақтайды








4.Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді.












5.Сабақтың тақырыбын сандармен берілген сөздерді табу арқылы ашады.








6.Сабақтың мақсатымен танысады.

Мұғалімді тыңдайды, сабақтың тақырыбы мен күн ретін дәптерге түсіреді.


Өзін-өзі бағалау

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне және сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз»әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!













Мұғалім-

нің өзара бағалауы

Аты-жөні

«3»

«4»

«5»

1

Сабақтағы белсенділігім




2

Топ жұмысын қорғауға қатысуым




3

Жоба құру




4

Сұраққа жауабым




5

Қорытынды бағам















Өзін-өзі бағалау

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне және сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз»әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!

Жақсы!

Талпын!










Слайд 2






















https://www.classtools.net/random-group-generator/

Слайд 3












Слайд 4




















https://wordwall.net/ru/resource/70933292/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8C-%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%96%D0%BC%D0%B4%D1%96%D0%BB%D1%96%D0%B3%D1%96-%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%B2


Пароль сенімділігі - Анаграмма (wordwall.net)


Слайд 5


Оқулық АКТ,

4 сынып


Слайд 6


Слайд 7


Слайд 8

Сабақтың ортасы





5 мин



















10 мин



















4 мин













10 мин

Сабақтың барысына зейін аудару.

Жұмыс барысы:

-Қағаз қиындысы арқылы қандай браузер екенін анықтау.

-Парольдің сенімділігі/ сенімсіздігін негіздейді.

сенімді пароль критерийлерін пайдалану.

-Word мәтіндік редакторын пайдалану .

-Қажетті ақпараттармен файлдарды жасап, сақтау.

-Электронды поштаны қолданып, ақпаратты жіберу.

Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру.

Жаңа сабақ ( ekitap.kz) электронды оқулықпен жаңа сабақты түсіндіру.

Ин­тер­нет ар­қы­лы дерек­терді қабылдау және жі­бе­ру үшін файл­дар мен бу­ма­лар­ды құ­ру және жою. Біз файл­дар мен бу­ма­лар ту­ра­лы жақ­сы бі­ле­міз. Ин­тер­нет ар­қы­лы дерек­тер жі­бе­ру үшін электронды пош­та­ны қол­да­на­мыз. Өт­кен са­бақ­та же­ке электронды пош­та ашу­ды мең­гер­дік. Ен­де­ше осы пош­та ар­қы­лы бір-бі­рі­міз­ге хат жі­бе­ріп кө­рейік.

Есте сақта

Электронды пошта хаттан басқа сурет, видеожазбаларды, дыбыс, программа т,б ақпарат түрлерін де тасмалдай алады.

1-тапсырма: Топтық жұмыс

Постер құру

(Берілген қағаз қиындыларын ретімен орналастырып, қажетте ақпаратты толтыру.

Мұғалім топтық жұмыс кезінде оқушылардың қабілеттері мен қажеттіліктерін ескере отырып, оқушыларға қолдау көрсетеді. Азаматтық жауапкершілікке деген құндылық дағдысын қалыптастырады. Қосымша тайм-менеджменттің сақталуы туралы еске салады.

Дескриптор:

-Берілген суреттерді ретімен орналастырады.


2-тапсырма: Жұптық жұмыс «Үштік» әдіс

Дескриптор:

-парольдің сенімділігі/ сенімсіздігін негіздейді.


3-тапсырма:

«Ғарыш әлеміне саяхат» (жеке жұмыс) Оқушыларға функционалдық сауаттылығын қалыптастыруға арналған шағын «Ғарыш әлеміне саяхат» жобасын жасайды.

Практикалық (ЖЖ)

Жобаның орындалу әрекетімен оқушыларды таныстыру

1. Word мәтіндік редакторын аш

2.Фигураны пайдалан

3.Зымыран суретін салу

4.Құжатты сақтау

5.Электронды поштаны ашу

Ақпаратты мұғалімнің поштасына жіберу.


Дескриптор:

-Мәтіндік редакторда тапсырманы орындап, сақтап, электронды поштаға жібереді.





Сергіту сәті.



Сабақты қорытындылау.

Жасанды инттелект арқылы сұрақ қою.

1.

2.

3.

Дескриптор:

-Сұраққа жауап беру.


Жұмыс барысымен танысады.

Парольдің сенімділігі/ сенімсіздігін негіздейді.

Хат алмасады.



Берілген қағаз қиындыларын ретімен орналастырып, қажетті ақпаратты толтырып постерлер әзірлейді.

1-топ Mail.ru поштасын құру жолдарын ретімен орналастырып, ақпаратпен толықтырады;

2-топ Mail.ru поштасында хатты жіберу жоларын ретімен орналастырып, ақпаратпен толықтырады;

3-топ Gmail.com поштасын құру жолдарын ретімен орналастырып, ақпаратпен толықтырады



Есте сақтаны оқушылар дәптерге жазады















Жұппен жұмыс жасау арқылы берілген «Үштік әдіс» тапсырмасын толтырып парольдің сенімділігі мен сенімсіздігін негіздейді.



Функционалдық сауаттылықты қалыптастыруға арналған тапсырма. «Ғарыш әлеміне саяхат» арқылы оқушылар ұсынылған тақырыпта өз қиялдарымен шағын жоба жасайды.

Оқушылар компьютерде берілген тапсырманы орындап, оны сақтайды;

Логин және паролімен өзінің поштасына кіреді;

-хат жазу батырмасын басады;

-«кімге» және «тақырып» жолдарын толтырып, «жіберу» батырмасын басады.

Сергіту жасайды.


Әр топ өздеріне қойылған сұраққа жауап береді.


Мұғалім-

нің өзара бағалауы

Аты-жөні

«3»

«4»

«5»

1

Сабақтағы белсенділігім




2

Топ жұмысын қорғауға қатысуым




3

Жоба құру




4

Сұраққа жауабым




5

Қорытынды бағам






















Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне және орындау деңгейіне қарай «Мадақтау сөз»әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын!





Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне және орындау деңгейіне қарай «Мадақтау сөз»әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын!























Мадақтау сөз»әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!

Жақсы! Талпын!








Слайд 10



















Слайд 11

презентация, оқушы алдындағы оқулықтар, А3 форматты қағаздар, маркер, стикерлер.











Слайд 13




https://learningapps.org/display?v=p358fahbj21











Слайд 14

























Слайд 15



Слайд 16





Сабақтың соңы


5 мин

9. Кері байланыс

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын тақтадағы сурет арқылы белгілейді.


Мұғалімге кері байланыс жасайды.

Оқушылар өзін-өзі бағалау парағымен 3-5 баллдық жүйе бойынша бағаланады

12-15ұпай(ТАЛПЫН)

16-20ұпай(ЖАҚСЫ)

2125ұпай

(КЕРЕМЕТ)



Үй тапсырмасы

119 беттегі сұрақтарға жауап беру.

Үйге берілген тапсырманы орындап келеді


Слайд 18

Оқулық АКТ,

4 сынып
















































ҚОСЫМША

ЖЕКЕ ЖҰМЫС

«Ғарыш әлеміне саяхат»

1тапсырма: Фигураларды пайдаланып зымыранның модельін жаса;

2. Қажетті суреттерді қосып, безендір;

3. Жасаған жұмысыңды сақта;

4. Мұғалімнің электронды поштасына жібер. (tolkin25@mail.ru)


























ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС

















ТОПТЫҚ ЖҰМЫС













«Ғарыш әлеміне саяхат»

1тапсырма: Фигураларды пайдаланып зымыранның модельін жаса;

2. Қажетті суреттерді қосып, безендір;

3. Жасаған жұмысыңды сақта;

4. Мұғалімнің электронды поштасына жібер. (tolkin25@mail.ru)




























«Ғарыш әлеміне саяхат»

1тапсырма: Фигураларды пайдаланып зымыранның модельін жаса;

2. Қажетті суреттерді қосып, безендір;

3. Жасаған жұмысыңды сақта;

4. Мұғалімнің электронды поштасына жібер. (tolkin25@mail.ru)


























«Ғарыш әлеміне саяхат»

1тапсырма: Фигураларды пайдаланып зымыранның модельін жаса;

2. Қажетті суреттерді қосып, безендір;

3. Жасаған жұмысыңды сақта;

4. Мұғалімнің электронды поштасына жібер. (tolkin25@mail.ru)


























«Ғарыш әлеміне саяхат»

1тапсырма: Фигураларды пайдаланып зымыранның модельін жаса;

2. Қажетті суреттерді қосып, безендір;

3. Жасаған жұмысыңды сақта;

4. Мұғалімнің электронды поштасына жібер. (tolkin25@mail.ru)




















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
24.04.2025
242
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі