Электронды поштамен файлдырды қабылдау және жіберу

Тақырып бойынша 16 материал табылды

Электронды поштамен файлдырды қабылдау және жіберу

Материал туралы қысқаша түсінік
"Электронды поштамен файлдырды қабылдау және жіберу" тақырыбында 4 сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітілді:

Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Интернетке деректер жіберу


5-бөлім - Болашақтың компьютерлері (ортақ тақырыптары: «Болашаққа саяхат», «Ғарышқа саяхат»)

Педагогтің аты-жөні

Омарова А

Күні:

14.04.2025

Сыныбы: 4 Ә

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Электронды поштамен файлдырды қабылдау және жіберу

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.3.2.2 файлдары қоса берілген хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және жіберу;

Құндылықтарға баулу

ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау

Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту

Сабақ кезеңі

Педагог әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин.


Ұйымдастыру кезеңі:

Сыныппен амандасу. Оқушыларды түгелдеу.

Сыныпта жақсы атмосфералық ахуал тудыру мақсатында «Жүректен жүрекке» әдісін пайдаланып сабақтың сәтті өтуіне тілегімді айтып қолымдағы жүректің сұлбасын жақын тұрған оқушыға беріп ол әрі қарай оқушыларға үлестіріп, жалғасын табады.

(Ұ) Миға шабуыл!

  • Электрондық поштамен хабар алмасудың жай поштадағыдан қандай айыр-машылықтарын айта аласың?

  • Әртүрлі құжат түрлерін(видео, сурет т.б.с.с) электрондық хатпен жіберуге болама?

Қандай танымал электрондық почшта қызметтерін білесің?(1-сурет)


Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды.

Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар

Сабақтың ортасы

10-мин

(Д) Компьютермен жұмыс.

Тапсырма: Электрондық поштада хат жазу

Өзің тіркелген электрондық пошта сайтын аш. Мысалы, mail.kz. Электорнды пошта адрес жолағына өз поштаңды және құпия сөзіңді тер. Мысалы, askar_2009@mail.kz

  1. Поштаға кіріп, «Жаңа хабарлама (Новое сообщение)» батырмасын бас.

  2. «Кімге(Кому)» жолағына сыныптасыңның электрондық поштасын жаз. Мысалы, medina_01@mail.ru

  3. Жазу алаңына тиісті ақпараттарды енгіз.

  4. Хатқа сурет, құжат, видео, әнді қосып жіберу үшін «Кірістіру(Вложить)» батырмасын басып кірістір.

  5. «Жіберу (Отправить)» батырмасы көмегімен хатты жөнелт (3-сурет).

Дескриптор

-Өзінің электронды поштасын ашыпғ кіреді.

- Поштаға кіріп, «Жаңа хабарлама (Новое сообщение)» батырмасын басады.

-«Кімге(Кому)» жолағына сыныптасыңның электрондық поштасын жазады.

-Жазу алаңына тиісті ақпараттарды енгізеді.

-Хатқа сурет, құжат, видео, әнді қосып жіберу үшін «Кірістіру(Вложить)» батырмасын басып кірістіреді.

-«Жіберу (Отправить)» батырмасы көмегімен хатты жөнелтеді.

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды.

Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар

10-мин

(Ж) «АБВ» әдісі.

Тапсырма:

А) Келесі электрондық пошта мекен-жайларының қайсылары дұрыс?

1.klass&yandex.ru

2.www. Mail.ru

3.klass@rambler.ru

4.@klass.yandex.ru

5. school@mail.kz

Б) tssv205pl@yandex.ru пошта жәшігі мекен-жайында орналасқан сервердің аты қандай?

  1. ru

2. tssv205pl

3. @

4. yandex.ru


Дескриптор

- Дұрыс электрондық пошта мекен-жайларын таңдайды.

- tssv205pl@yandex.ru пошта жәшігі мекен-жайында орналасқан сервердің атауын дүрыс көрсетеді.

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды.

Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар

10-мин

(Т) Практикалық жұмыс.

Тапсырма:

Электрондық пошта терезесінде орналасақан бумалардың атауларын қазақ тіліне аударып, қызметін анықтаңдар. (4-сурет).


Дескриптор

-Бума атауларын қазақ тіліне аударады.

-Қызметін анықтайды.

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды.

Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар

Сабақтың соңы

10

Сабақты бекіту:

(Ұ) Талқылау.

  • Электронды поштаның тиімді жақтарымен кемшіліктерін салыстырып ой тұжырымда.


Рефлексия:

(Ұ) «Сандық. Еттартқыш. Қоқыс жәшігі» әдісі.

Бұл әдісте сандық, еттартқыш, қоқыс жәшігі суреттерін тақтаға іліп қоямын.

Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау әдісі арқылы бағалайды.

Тапсырма орындау мақсатында қажетті құралдар




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
19.05.2025
100
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі