Астана Халықаралық университетінің Педагогикалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Сабақ тақырыбы |
Электронды үкімет |
|||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|||||
|
Дайындаған педагог |
Жамалова С А |
|||||
|
2024 жыл, |
|
|||||
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
|||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
1 курс, 2024, |
|||||
|
Сабақтың түрі |
Дәріс |
|||||
|
2. Мақсаты, міндеттер |
11.3.1.2 электрондық үкімет порталының функцияларын сипаттау |
|||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
электрондық цифрлық қолтаңбаны (ЭЦҚ) қолдануын және алгоритмін үйренеді.. |
|||||
|
4. Қажетті ресурстар
|
Оқулық, презентация, тақта, компьютер, Ақпаратты іздеу кезінде интернет-ресурстарды пайдаланады. |
|||||
|
5. Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау ( критерии) |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Студенттермен амандасу, түгендеу Шаттық шеңбері «Досыңа тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру Өткен сабақты қайталау: 1) ЭЦҚ дегеніміз не? 2) Браузердің мекен-жай жолына қандай сілтеме енгізілуі керек. 3) Өз компьютеріңізге қандай бағдарламаны жүктеу керек. |
Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне тілек айтады 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
|
|
Оқулық, презентация, Интербелсенді тақталар
|
||
|
Сабақтың басы |
Мұғалім тапсырма парағын таратады немесе интербелсенді тақтада көрсетеді. Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Тапсырма: Электронды үкімет функцияларын көрсетіңіз.
Өзін-өзі бағалау: Оқушылар жауабын дұрыс жауаппен салыстыра отырып тексереді.
Дескриптор:
Мұғалім оқу мақсатын және тақырыпты жариялайды. Сыныпта оқу мақсаты және күтілетін нәтиже талқыланады. |
- Электронды үкімет порталына тіркеле алады. |
электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану алгоритмін сипаттаңыз: Дескрипторлар: 1) ЭЦҚ мақсатын сипаттайды; 2) ЭЦҚ қолдану мүмкіндіктерін сипаттайды. 3) ЭЦҚ қолдануды көрсетеді. |
Слайд Презентация Таратпа 1 |
||
|
Сабақтың ортасы |
І. Бейне материал арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашу. https://www.youtube.com/watch?v=eH9wJW1yyAA ІІ. Жұптық жұмыс. Мұғалім оқушыларды қабілетіне қарай жұптастырады және таратпа материал береді. Тапсырма 1. Электронды үкімет порталы қызметінің тізімін жазыңыз.
Тапсырма 2. Көрген бейне материал бойынша электронды үкімет порталына тіркелудің дұрыс алгоритмін дұрыс ретімет көрсетіңіз.
Бірін бірі бағалау: Оқушылар жұпта жауаптарымен алмасып, басқа жұптың жауабын дұрыс жауаппен салыстыра бағалайды.
|
Дескриптор: 2,3-ші әрекетті дұрыс анықтайды; 4,5-ші әрекетті дұрыс анықтайды; 7,8-ші әрекетті дұрыс анықтайды; 9,11-ші әрекетті дұрыс анықтайды.
Саралау: Жоғары мотивациялы оқушылар @EgovKzBot чатботын қолдануын көрсетеді. |
Дескриптор: 1.Терминге анықтама береді 2. Цифрландырудың негізгі қызметін атайды |
https://www.youtube.com/watch?v=eH9wJW1yyAA
Интернет
https://www.youtube.com/watch?v=1RkGVsZXmAE |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Толықтырып жаз:
|
Сыныпта бүгінгі өтілген тақырыпқа және оқу мақсатына қайта шолу жасау, оқушы деңгейне кері байланыс беру.
|
|
Презентация |
||
|
6. Үй тапсырмасы |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электронды үкімет
Электронды үкімет
Астана Халықаралық университетінің Педагогикалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Сабақ тақырыбы |
Электронды үкімет |
|||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|||||
|
Дайындаған педагог |
Жамалова С А |
|||||
|
2024 жыл, |
|
|||||
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
|||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
1 курс, 2024, |
|||||
|
Сабақтың түрі |
Дәріс |
|||||
|
2. Мақсаты, міндеттер |
11.3.1.2 электрондық үкімет порталының функцияларын сипаттау |
|||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
электрондық цифрлық қолтаңбаны (ЭЦҚ) қолдануын және алгоритмін үйренеді.. |
|||||
|
4. Қажетті ресурстар
|
Оқулық, презентация, тақта, компьютер, Ақпаратты іздеу кезінде интернет-ресурстарды пайдаланады. |
|||||
|
5. Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау ( критерии) |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Студенттермен амандасу, түгендеу Шаттық шеңбері «Досыңа тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру Өткен сабақты қайталау: 1) ЭЦҚ дегеніміз не? 2) Браузердің мекен-жай жолына қандай сілтеме енгізілуі керек. 3) Өз компьютеріңізге қандай бағдарламаны жүктеу керек. |
Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне тілек айтады 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
|
|
Оқулық, презентация, Интербелсенді тақталар
|
||
|
Сабақтың басы |
Мұғалім тапсырма парағын таратады немесе интербелсенді тақтада көрсетеді. Оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Тапсырма: Электронды үкімет функцияларын көрсетіңіз.
Өзін-өзі бағалау: Оқушылар жауабын дұрыс жауаппен салыстыра отырып тексереді.
Дескриптор:
Мұғалім оқу мақсатын және тақырыпты жариялайды. Сыныпта оқу мақсаты және күтілетін нәтиже талқыланады. |
- Электронды үкімет порталына тіркеле алады. |
электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану алгоритмін сипаттаңыз: Дескрипторлар: 1) ЭЦҚ мақсатын сипаттайды; 2) ЭЦҚ қолдану мүмкіндіктерін сипаттайды. 3) ЭЦҚ қолдануды көрсетеді. |
Слайд Презентация Таратпа 1 |
||
|
Сабақтың ортасы |
І. Бейне материал арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашу. https://www.youtube.com/watch?v=eH9wJW1yyAA ІІ. Жұптық жұмыс. Мұғалім оқушыларды қабілетіне қарай жұптастырады және таратпа материал береді. Тапсырма 1. Электронды үкімет порталы қызметінің тізімін жазыңыз.
Тапсырма 2. Көрген бейне материал бойынша электронды үкімет порталына тіркелудің дұрыс алгоритмін дұрыс ретімет көрсетіңіз.
Бірін бірі бағалау: Оқушылар жұпта жауаптарымен алмасып, басқа жұптың жауабын дұрыс жауаппен салыстыра бағалайды.
|
Дескриптор: 2,3-ші әрекетті дұрыс анықтайды; 4,5-ші әрекетті дұрыс анықтайды; 7,8-ші әрекетті дұрыс анықтайды; 9,11-ші әрекетті дұрыс анықтайды.
Саралау: Жоғары мотивациялы оқушылар @EgovKzBot чатботын қолдануын көрсетеді. |
Дескриптор: 1.Терминге анықтама береді 2. Цифрландырудың негізгі қызметін атайды |
https://www.youtube.com/watch?v=eH9wJW1yyAA
Интернет
https://www.youtube.com/watch?v=1RkGVsZXmAE |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Толықтырып жаз:
|
Сыныпта бүгінгі өтілген тақырыпқа және оқу мақсатына қайта шолу жасау, оқушы деңгейне кері байланыс беру.
|
|
Презентация |
||
|
6. Үй тапсырмасы |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

















