Астана Халықаралық университетінің Педагогикалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Сабақ тақырыбы |
Электрондық цифрлық қолтаңба және сертификат |
||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||||
|
Дайындаған педагог |
Жамалова С А |
||||
|
2024 жыл, |
|
||||
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
1 курс, 2024, |
||||
|
Сабақтың түрі |
Дәріс |
||||
|
2. Мақсаты, міндеттер |
11.1.2.3 электрондық үкімет порталында электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану |
||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
электрондық цифрлық қолтаңбаны (ЭЦҚ) қолдануын және алгоритмін үйренеді.. |
||||
|
4. Қажетті ресурстар
|
Оқулық, презентация, тақта, компьютер, Ақпаратты іздеу кезінде интернет-ресурстарды пайдаланады. |
||||
|
5. Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау ( критерии) |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Студенттермен амандасу, түгендеу Шаттық шеңбері «Досыңа тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру Өткен сабақты қайталау: Цифрландыру дегеніміз не? 2. Цифрландырудың қандай екі түрін бөліп көрсетуге болады? 3. Неге цифрландыру әлемдік тренд болып отыр? |
Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне тілек айтады 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Дәптерге жазады |
|
Оқулық, презентация, Интербелсенді тақталар
|
|
|
Миға шабуыл |
Осы әрекет үш тілділік бағдарламасын іске асыру үшін бағытталған. Бұл іс әрекетке 1,5 минут уақыт бөлінеді. Оқушылар өз жауаптарын ұсынады. Кілт сөз көрсетіледі: Электрондық цифрлық қолтаңба |
Студенттер қойылған сұраққа жауап береді. Студенттер сабақ тақырыбын анықтайды. Сабақтың мақсаттарын айқындайды |
электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану алгоритмін сипаттаңыз: Дескрипторлар: 1) ЭЦҚ мақсатын сипаттайды; 2) ЭЦҚ қолдану мүмкіндіктерін сипаттайды. 3) ЭЦҚ қолдануды көрсетеді. |
Слайд Интербелсенді тақталар |
|
|
Сабақтың ортасы |
Алдыңғы білімді өзектендіру. Студенттер ЭЦҚ анықтамасын еске түсіреді. Жауабы: Бұл сандық төлсипат, ол шифрланған, сіз туралы ақпаратты тікелей көшіру дүкендерінен қорғалған және қолтаңбаның баламасы.
Бейне сұрақтар: 1) ЭЦҚ дегеніміз не? 2) Браузердің мекен-жай жолына қандай сілтеме енгізілуі керек. 3) Өз компьютеріңізге қандай бағдарламаны жүктеу керек. Бейне ресурстарды қарау. https://www.youtube.com/watch?v=bygqGFazeAo
Видеоны көргеннен кейін студенттер видеоға жауаптарын талқылайды.
Практикалық іс-әрекет. 1-тапсырма:
Тапсырма 1 EgovChatBot орнатыңыз, мүліктің бар екендігі туралы анықтама сұраңыз.
2 тапсырма **: Осы сызбаны сипаттаңыз. Онда не болып жатыр?
|
Видеоны көргеннен кейін студенттер видеоға жауаптарын талқылайды.
Дескрипторлар: 1) ашық кілттің не екенін көрсетеді; 2) құпия кілттің не екенін көрсетеді. 3) хэш функциясының не екенін түсіндіреді. Тапсырманы орындау. Тапсырманы орындағаннан кейін оқушылар шешімін көрсетеді. Оқушылар рецензияларды өткізеді. |
Дескриптор: 1.Терминге анықтама береді 2. Цифрландырудың негізгі қызметін атайды |
https://www.youtube.com/watch?v=bygqGFazeAo
Интернет
https://www.youtube.com/watch?v=1RkGVsZXmAE |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Толықтырып жаз:
|
|
|
Презентация |
|
|
6. Үй тапсырмасы |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Электрондық цифрлық қолтаңба
Электрондық цифрлық қолтаңба
Астана Халықаралық университетінің Педагогикалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Сабақ тақырыбы |
Электрондық цифрлық қолтаңба және сертификат |
||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||||
|
Дайындаған педагог |
Жамалова С А |
||||
|
2024 жыл, |
|
||||
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
1 курс, 2024, |
||||
|
Сабақтың түрі |
Дәріс |
||||
|
2. Мақсаты, міндеттер |
11.1.2.3 электрондық үкімет порталында электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану |
||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
электрондық цифрлық қолтаңбаны (ЭЦҚ) қолдануын және алгоритмін үйренеді.. |
||||
|
4. Қажетті ресурстар
|
Оқулық, презентация, тақта, компьютер, Ақпаратты іздеу кезінде интернет-ресурстарды пайдаланады. |
||||
|
5. Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау ( критерии) |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Студенттермен амандасу, түгендеу Шаттық шеңбері «Досыңа тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру Өткен сабақты қайталау: Цифрландыру дегеніміз не? 2. Цифрландырудың қандай екі түрін бөліп көрсетуге болады? 3. Неге цифрландыру әлемдік тренд болып отыр? |
Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне тілек айтады 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Дәптерге жазады |
|
Оқулық, презентация, Интербелсенді тақталар
|
|
|
Миға шабуыл |
Осы әрекет үш тілділік бағдарламасын іске асыру үшін бағытталған. Бұл іс әрекетке 1,5 минут уақыт бөлінеді. Оқушылар өз жауаптарын ұсынады. Кілт сөз көрсетіледі: Электрондық цифрлық қолтаңба |
Студенттер қойылған сұраққа жауап береді. Студенттер сабақ тақырыбын анықтайды. Сабақтың мақсаттарын айқындайды |
электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану алгоритмін сипаттаңыз: Дескрипторлар: 1) ЭЦҚ мақсатын сипаттайды; 2) ЭЦҚ қолдану мүмкіндіктерін сипаттайды. 3) ЭЦҚ қолдануды көрсетеді. |
Слайд Интербелсенді тақталар |
|
|
Сабақтың ортасы |
Алдыңғы білімді өзектендіру. Студенттер ЭЦҚ анықтамасын еске түсіреді. Жауабы: Бұл сандық төлсипат, ол шифрланған, сіз туралы ақпаратты тікелей көшіру дүкендерінен қорғалған және қолтаңбаның баламасы.
Бейне сұрақтар: 1) ЭЦҚ дегеніміз не? 2) Браузердің мекен-жай жолына қандай сілтеме енгізілуі керек. 3) Өз компьютеріңізге қандай бағдарламаны жүктеу керек. Бейне ресурстарды қарау. https://www.youtube.com/watch?v=bygqGFazeAo
Видеоны көргеннен кейін студенттер видеоға жауаптарын талқылайды.
Практикалық іс-әрекет. 1-тапсырма:
Тапсырма 1 EgovChatBot орнатыңыз, мүліктің бар екендігі туралы анықтама сұраңыз.
2 тапсырма **: Осы сызбаны сипаттаңыз. Онда не болып жатыр?
|
Видеоны көргеннен кейін студенттер видеоға жауаптарын талқылайды.
Дескрипторлар: 1) ашық кілттің не екенін көрсетеді; 2) құпия кілттің не екенін көрсетеді. 3) хэш функциясының не екенін түсіндіреді. Тапсырманы орындау. Тапсырманы орындағаннан кейін оқушылар шешімін көрсетеді. Оқушылар рецензияларды өткізеді. |
Дескриптор: 1.Терминге анықтама береді 2. Цифрландырудың негізгі қызметін атайды |
https://www.youtube.com/watch?v=bygqGFazeAo
Интернет
https://www.youtube.com/watch?v=1RkGVsZXmAE |
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Толықтырып жаз:
|
|
|
Презентация |
|
|
6. Үй тапсырмасы |
|
||||
шағым қалдыра аласыз

















